כל מה שחשוב ויפה

עושים עכשיו במדיטק חולון

פורטפוליו News: עשרים ושתים יצירות של אמנים מובילים שנוצרו מ-300 עותקים של ספר המיועד לגריסה, יוצגו בתערוכה בתערוכה עושים עכשיו שתפתח במדיטק חולון ב-8/5 (אוצרת: דליה אידיסיס).

התערוכה נולדה ביוזמתו של התסריטאי והמחזאי חיים אידיסיס, שלאור חוויותיו האישיות בעולם הספרות, החליט להביע את מצוקת הסופרים בישראל בדרך אמנותית. ספר הביכורים לילדים של אידיסיס, ״אז מה עושים עכשיו״, יצא לאור במהדורה ראשונה של 3,000 עותקים, אך לא זכה למהדורה נוספת, שבעבורה עתיד היה אידיסיס להיות מתוגמל לראשונה על יצירתו. המציאות של מבצעי ״ארבע במאה״, לפני עידן חוק הסופרים, מוטט את הוצאת הספרים וחרץ את דינה של המהדורה השנייה. 300 הספרים שנותרו בחנויות נאספו והיו מועמדים לגריסה.

קובי סיבוני. מתוך התערוכה עושים עכשיו. קרדיט צילום איתן רמתי

קובי סיבוני. צילום: איתן רמתי

אידיסיס רכש את הספרים וחילק אותם לאמנים נבחרים, שהשתמשו בהם כחומר גלם. כל אמן קיבל מספר עותקים לפי צרכיו, והפך אותם ליצירה אמנותית, שמביעה את הזדהותו עם מצוקת הסופרים והמחאה העומדת מאחוריה. האמנים המשתתפים בתערוכה: פיליפ רנצר, משה גורדון, צחי קולב, אורנה בן-עמי, ז׳אק ז׳אנו, אן רקובר, אורנה לוצקי, ענת בגר, דרור גולדברג, רקפת לוי, נחמה גולן, אורנה אורן יזרעאלי, נעמה אהרונסון, נועם ונטורה, קובי סיבוני, עירית יבלון, גילי כהן, שגיא אשין, מאיה אטון, מרגו גראן, נאוה הראל שושני, נורית אפשטיין.

״צר לי שאני צריך ליזום תערוכה כדי שספרי יפגשו קהל, אבל זאת המציאות וזאת המחאה שלי. פעם ספר היה אמצעי להעברת סיפורים, רעיונות ותכנים. התאגידים הפכו את התכנים לאמצעי שעוזר למכור צרור דפים כרוך" אומר אידיסיס.

ז'אק ג'אנו. מתוך התערוכה עושים עכשיו.קרדיט איתן רמתי

ז'אק ז'אנו. צילום: איתן רמתי

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden