כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

מנוחת צהרים של נחום גוטמן מתוך פרויקט T-ART. צילום: דודי חסון

2 תגובות על הכתבה

 1. קט

  למעט החולצה שנושאת את הדימוי של טרטקובר, שבמקור הינו דימוי דפוס/גרפי ש״חי״ יחסית בשלום עם הפורמט של חולצה, שאר העבודות די נאנסות לתוך הפרויקט הזה, ולא יעזרו הסברי האוצרת הנכבדת ״לפרויקטים מיוחדים״.
  ״כדי שחבר׳ה צעירים וקהל רחב יכירו קצת יותר את האמנות הישראלית״? אמירה מתנשאת ודודתית, שמעידה יותר מכל על המוזיאון כמי שנכשל בפניה אינטליגנטית ל״צעירים״. ״החבר׳ה״ יכירו את גוטמן או את דרוקס כרפרודוקציות טקסטיל דהויות. זה מה ש״החבר׳ה מבינים, כנראה.

  1. טל לניר

   הי קט (חבל שאת מתחבאת תחת שם בדוי)
   אנסה להגיב בצורה עניינית לדבריך: כפי שיובל שאל אותי וכפי שניסיתי לפרט, תהליך הבחירה היה מאוד ארוך ומהוקצע. כמובן שזה עניין של דעה, אך בהחלט לא היה פה אינוס של דימויים על החולצות. הקולקציה נבחרה על ידי אוצרת לאמנות (לא כל כך הבנתי את הלגלוג והמרכאות הכפולות) ומעצבי אופנה שרוצים להגיע לתוצאה הנכונה ביותר. הרבה יצירות שרציתי לשים נדחו על ידי קסטרו בדיוק בשם הטענה הזו והיו חולצות שגם הודפסו אך בסוף לא הופצו כי אני הרגשתי שהמעבר לא היה מתאים.
   לגבי עניין הצעירים: במשך שנים הייתי מדריכה במוזיאון. וכמי שהדריכה קבוצות רבות של בני נוער ואנשים צעירים, אני יכולה להגיד לך שככל שהם יהיו אינטליגנטים,פתוחים ויצירתיים, הם אינם חשופים לאמנות עכשווית – בינ"ל או ישראלית. חולצות אלה בעיקר יציגו בפניהם את שמות האמנים אותם הם לא מכירים. אני סומכת על אותם צעירים שירימו את הכפפה ויחקרו את אותם שמות שבהם יתקלו בחולצות ואולי יגיעו למוזיאון לראות את יצירת המקור. זה כנראה יותר מאשר את חושבת עליהם.
   בשנות השבעים היה בארץ דיון סוער על לקיחת שירה אל שירים פופולאריים. אם זה לא היה קורה, והשירה היתה נשארת בספרים ונלמדת רק באוניברסיאות, אולי אנשים לא היו מכירים את אלכסנדר פן ("וידוי"), יהודה עמיחי ("באהבתנו"), נתן אלתרמן ("עוד חוזר הניגון") וכו'..

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden