כל מה שחשוב ויפה

The Ritz TLV: מיזם של פעם ב-10,000 שנים

פורטפוליו News: תערוכת היחיד של אמנדה מל, The Ritz TLV - מיזם של פעם ב-10,000 שנים, תיפתח ביום חמישי ה-24/12 בגלריה גבירול בתל אביב. אוצרת: טלי קיים

the Ritz TLV

מל יוצרת אתר בנייה דמיוני שמזכיר בעיצובו תל ארכיאולוגי. בין יסודותיו של אתר הבנייה המדומיין יבצבצו אלמנטים נובורישיים ומוגזמים, שמייצגים את הטעם הרע והראוותנות שלאורם מעוצבות דירות הפאר שמרכיבות את הפרויקטים השאפתניים החונקים את תל אביב. המיצבים של מל שואבים השראה לרוב מהאסתטיקה של מקדשים עתיקים במזרח התיכון, המשמשים תמונת מראה קיטשית ומוגזמת למתחולל ברחובות של מחוזותינו היום.

העולם צופה מנגד בתדהמה, בזמן שפלאי העולם העתיק במזרח התיכון – ביניהם שער הניצחון וסמלה של העיר הסורית תדמור, שהוכרה כאתר מורשת עולמי של אונסק״ו בשל ממצאים בני למעלה מ-2,000 שנים המצויים בה – מושמדים על ידי דעאש. מתחם גבירול, שהפך על ידי עיריית תל אביב למתחם אמנים הכולל סטודיות, חדרי חזרות ופעילויות תרבות מגוונות, עתיד אף הוא לשנות את עורו באופן דומה בקרוב. הכתובת אבן גבירול 108-106 ששמשה לפני כן כמרכזיית בזק וסניף דואר, תעבור מתיחת פנים ותהפוך לקומפלקס מגורים יוקרתי.

אל אתר הבנייה המלאכותי של מל יתווספו – כיאה לכל פרויקט נדל״ן שאפתני – מרכז הסברה עתיר סמלילים, שבו יוקרנו סרטוני התדמית של חברת הבנייה המומצאת לצד תיעוד של פיצוץ גשר מעריב, וכן תיעודים מהשחתת העיר תדמור. הכניסה לחלל תיעשה דרך לובי מפואר שבו יתקיים קוקטייל וטקס ההשקה, שיהווה את יריית הפתיחה עבור הדיירים העתידיים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden