כל מה שחשוב ויפה

חלון אל הנוסטלגי של יואל גילינסקי

פורטפוליו News: ״חלון אל הנוסטלגי״, תערוכת יחיד חדשה של האמן יואל גילינסקי, תיפתח ב-24.4 בחלל החדש של גלריית ״פחות מאלף״ במתחם העיצוב דן דיזיין סנטר בבני ברק. עבודותיו של גילינסקי יוצרות דיאלוג בין ציור לבין פרסום עם נטייה נוסטלגית

אמא אהבה רקפות

פחות מאלף, הגלריה שנוסדה לפני כשנתיים מתוך כוונה לאפשר לקהל רחב לרכוש אמנות ישראלית מקורית במחיר שווה לכל נפש, פתחה חנות שניה במרכז דן דיזיין. החל מה-24.4 תציג הגלריה את התערוכה ״חלון אל הנוסטלגי״ של יואל גילינסקי.

גילינסקי, מרצה בכיר בבצלאל מזה 20 שנה, הציג בתערוכות רבות בארץ ובעולם ועבודותיו מצויות באוספים חשובים. הסגנון שלו משלב אלמנטים יומיומיים הקשורים לתרבות הישראלית, עם שימוש בחפצי פופ ארט. כך, דימויים ישראליים אייקוניים כמו רקפות, קופסאות של אוכל ומוצרים ישראליים, מתכתבים עם קופסאות המרק של אנדי וורהול, ויוצרים דיאלוג בין ציור לבין פרסום עם נטייה נוסטלגית.

״כשהייתי ילד בירושלים של עשור למדינת ישראל, לא היה מחשב, או אינטרנט או אפילו טלוויזיה בשחור לבן״, אומר גילינסקי. ״היה מעט, היה צנוע. אימי וסבתי, מנוחתן עדן, היו בשלניות מעולות והרבה מהוויית הבית סובבה את הנעשה במטבח. יצרנים כמו: צ-ד, ליבר, רבל ועסיס הילכו עלי קסם. וכן, כרזות קולנוע שהיו מצויירות ביד אמן, שלטים וקליגרפיה מופלאה. זו הייתה תקופת הפז של מדינתנו הצעירה, שצמחה מתוך חלום ומתוך שואה. הזכרונות לעולם עומדים ומאירים לי את הדרך – דרך הציורים אני שב במנהרת הזמן״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden