כל מה שחשוב ויפה

קול קורא: אתה נמצא כאן #3

פורטפוליו News: פורטפוליו (יובל סער) ועונג שבת (גיא חג׳ג׳) מתרגשים להכריז כי בדצמבר 2016 יצא הגליון השלישי של המגזין העצמאי ״אתה נמצא כאן״ בנושא ״היציאה לדרך״. פניות להשתתף במגזין יתקבלו עד 30.6

אתה נמצא כאן הוא מגזין מסעות, המתעניין בסיפורי מסע מכל הסוגים. בדומה לשני הגליונות הקודמים, גם הפעם החלטנו להוציא מגזין עצמאי, חד פעמי, שירגש אותנו, ויכלול רק כותבים ומאיירים (או צלמים) שאנחנו אוהבים ומקנאים בכישרונם. במילים אחרות: אנחנו מחפשים כותבים, מאיירים, אמנים וצלמים לגיליון #3, שייצא לאור בדצמבר 2016.

youarehere2a

כן, אנחנו מודים: המחשבות על אתה נמצא כאן #3 התחילו לדגדג כבר בזמן העבודה על הגיליון השני של אתה נמצא כאן, וכבר אז הבנו שאנחנו יוצאים למסע הפוך בזמן: הגליון הראשון של אתה נמצא כאן עסק בעיקר ביעד של המסע. הגיליון השני הציג טקסטים ודימויים על דרכים, על הדרך אל (מקום גיאוגרפי, או כל יעד אחר), על המסע ולא (או לא בעיקר) על המקומות שאליהם מוביל המסע. הגיליון השלישי יעסוק בהתחלה של המסע, בצעד הראשון, ברגע לפני, ביציאה לדרך, בחוסר השקט ובהתרגשות שמלווים את הרגעים האלו.

זה לא משנה אם זו הפעם הראשונה או הפעם המי יודע כמה, יש משהו יוצא דופן בהתרגשות, באי הוודאות ובתכונה של הימים ושל השבועות שלפני היציאה לדרך – לחופשה, להרפתקאה, למסע חדש, לדרך לא מוכרת, למקום אחר. וזה לא משנה אם זו דרך פיזית אל יעד אקזוטי או עיר אהובה, או דרך מסוג אחר, כמו זו שאנחנו מכריזים עליה ממש עכשיו – הדרך אל הגיליון השלישי של אתה נמצא כאן.

זה הנושא שסביבו אנחנו מזמינים אתכם לשלוח לנו חומרים: היציאה לדרך.

youarehere2c

מה, איך ומתי לשלוח?
כותבים: שילחו לנו תקציר, אבסטרקט או מובאה קצרה מהטקסט, עד 200 מילה. פרוזה (פיקשן או נונפיקשן) בלבד. הקפידו לשלוח רק חומרים שרלוונטים בעיניכם לנושא הגליון.
מאיירים, אמנים וצלמים: שילחו לנו לינק לפורטפוליו או עבודה ספציפית שתרצו להגיש.

פניות יתקבלו עד 30.6 בלבד לכתובת הדוא״ל שלנו: [email protected]

חשוב: בדומה לגיליונות הקודמים, גם את הגיליון הקרוב אנחנו מוציאים כי בא לנו ליהנות, בלי שמישהו יגיד לנו מה לעשות, בלי מו״ל שיכתיב לנו קו מערכתי או עיצובי, בלי מחשבה שנרוויח מזה משהו – חוץ מכיף גדול. אם אתם באותו הראש – אנחנו כאן – ואם אתם מכירים מישהו שיירצה לעזור במימון ההרפתקה הזאת, שיירצה לתמוך בפרויקט תרבות מקורי ועצמאי – נשמח אם תכירו בינינו.

מתרגשים (!)

יובל סער (פורטפוליו) וגיא חג׳ג׳ (עונג שבת)

youarehere2c

*כוכבית מייצגת שדות חובה

2 תגובות על הכתבה

 1. כרמלה כהן שלומי

  זריחה ורודה נמתחת לכל אורך הטיסה בין תל אביב לרומא. מבעד לחלון המטוס אני צופה בה כמו בסרט שאין לו סוף וחושבת על אבא שלי ששוכב עתה על מיטת בית חולים ורואה שקיעות שמתחלפות מחוץ לחלון חדרו.
  ושקיעות דם. דמו זורם בצינורות דקים למקומות שאין בהם חלונות לראות מהם.
  בשבת לפנות בוקר אני נתלשת משם ומתעופפת לעיר זרה שאיני רוצה להיות בה חרף יופייה. זו נסיעת עבודה. אני עובדת במקום שאבא שלי עזב בגופו אבל נפשו עוד משוטטת בו כלפנים.

  הדרך משדה התעופה לעיר גארדה לתערוכת חומרי גלם במרכז הירידים, היא אותה דרך. מחלונות הרכב ששכרנו בשדה התעופה נשקפת אותה עיר שעבר בה שנה אחר שנה בכל נובמבר ואפריל. אותם שמיים. בעבר התלוותה אליו אמא ואחריה בעלי שהוא שותפו למסע ולעבודה מאז נישאנו לפני 35 שנה, ועתה נוהג ברכב ששכרנו, מהורהר.

  אני מתבוננת בניכור בנוף האגם היפה שנפרש לאורך הדרך. אנחנו מוקפים יופי. זה סרט מסע המלווה מקום אחר. במחשבותי אני ליד מיטת אבי, שם גם אמא שלי ואחיותי. 'את חייבת לנסוע,' אמר לפני שנסעתי. 'מה קרה לך? עבודה זה עבודה.' והוסיף: 'אל תדאגי לי. הכל בסדר.'
  הכל בסדר, אני אומרת לעצמי מול הכחול העגול הנצחי. ויודעת שלא. אנחנו ממהרים. מלון דרכים קטן, ארוחות חפוזות, קור מצמית. הליכה מהירה על הכביש המשקיף לאגם. מה לי אגמים מרהיבים כחולים בארצות זרות שאבא שלי צלל בהן כמו אבן ולא נודע כי בא אל קרבם. וחושבת: רק שנחזור בזמן.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden