כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לאתר החדש שלנו

לכבוד יום ההולדת ה־13 (!) של פורטפוליו - שהתקיים בחודש ינואר - החלטנו שמגיעה לנו מתנה שווה במיוחד: אתר חדש. ואם כבר אתר חדש אז גם כתובת חדשה: prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

דן אלון מתביית בגבירול

פורטפוליו News: אחרי שהציג באחרונה באיטליה, במרוקו ובספרד, דן אלון חוזר הביתה עם תערוכת יחיד שתיפתח ב-10.11 במרכז התרבות והאמנות גבירול. תמונות ילדות וחשבונות משפחתיים עתיקים מתערבבים ביצירה העכשווית שמציג אלון. אוצר: שרון תובל

danallon_pr_05
תערוכת היחיד של דן אלון ״תרגיש בבית אבל אל תשכח שזה הבית שלי״, שתיפתח ב-10.11 במרכז התרבות והאמנות גבירול, מורכבת מחומרים ספק אוטוביוגרפיים ספק מומצאים. אלון נע ין מרחבים ביתיים למקומות שהות זמניים, ועבודתו עוקבת אחר התפיסה הביתית-ארעית, ומתקיימת על התפר שבין אמת ובדיה, מציאות ודמיון, אישי וקולקטיבי ופנים מול חוץ.

כמו בתערוכות יחיד שהציג בעבר, שהדגישו ממדים תיאטרליים נוקבים וטיפלו בקונפליקטים אישיים של האמן, גם הפעם אלון מבטא עמדה אמביוולנטית לגבי התפייסות עם עצמו ועם סביבתו הקרובה. המיצב בכניסה לגלריה, ״פיירברג זונה״, מדמה הכלאה בין סצנת רחוב לבין אלמנטים מבית האב וממרוקו. לצד המרוקאי של משפחתו אלון התקרב עוד יותר כאשר שהה בחודש ספטמבר האחרון בתכנית שהות אמן שוויצרית בשםSOUND DEVELOPMENT CITY.

danallon_pr_01
במיצב נוסף ״מכבסים את הכביסה המלוכלכת״, הוא תולה חבלי כביסה ועליהם ״מתייבשים״ רישומים, תמונות וחפצים אישיים, פוסטרים והפניות רפואיות. רבים מהחומרים הללו הופיעו בעבודותיו בעבר, כחלק ממיצבים ומקטעים אישיים בתערוכות קבוצתיות. בחלקה השלישי של התערוכה תלוי על הקיר ״המכתב אל האב״. בעבר הציג אלון את המכתב בפרפורמנס של הקראה (בתערוכה שהציג בגלריה המדרשה). גם הפעם לא נעדר הפרפורמנס, במיצג ״הכדורגל״ אלון שוהה באחד מחללי התערוכה ומזמין את הקהל לצפות יחד אתו במשחק כדורגל ממרוקו, תוך שתיית תה. האירוח הוא חלק מהתרבות המזרחית שהוא מנסה לנכס, לבחון ולבקר מזווית הראייה שלו ושל הצופה-המשתתף. בדומה לאמני מיצג בולטים לפניו, כותב אוצר התערוכה, שרון תובל, גם אצל אלון התפר בין חייו לבין אמנותו דק מאוד, וההומור הסרקסטי והציני משמש לו כחוט מחבר.

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden