כל מה שחשוב ויפה

אתה נמצא כאן 3

הגיליון השלישי של ״אתה נמצא כאן״ - בעריכת יובל סער, העורך הראשי של פורטפוליו, וגיא חג׳ג׳ מהבלוג עונג שבת - יהיה האחרון בטרילוגיית מגזין המסעות העצמאי. הגיליון בן 120 העמודים, שיוצע למכירה רק בהדסטארט עד ה-30 בנובמבר, יודפס יופץ בחודש דצמבר 2016. למגזין יצורף מוסף שיכלול כתבות וטורים מתורגמים ומצולמים בנושא מסעות, ביניהם סיפורם של ליברל יהודי אמריקאי צעיר שמצטרף למסע תמיכה בישראל של 450 רפובליקנים; רווקה אמריקאית שמנסה למצוא אהבה בשיט תענוגות בלתי צפוי באוקיינוס; ומסיבת פרידה מהחיים

אתה נמצא כאן – פרויקט כתיבה, איור וצילום בנושא חו״ל, תיירות ומסעות – הוא מגזין פרינט שעוסק בדברים שקורים לנו כשאנו נפרדים לזמן מה מהשיגרה, ומבקרים במקום זר. יובל סער וגיא חג׳ג, עורכי המגזין, קיבצו יחדיו אוסף סיפורי מסע – אמיתיים, דמיוניים, משונים, מפתיעים, שמעלים חיוך או זורעים דימעה, ובכל מקרה מעוררים מחשבה – שנכתבו ואוירו במיוחד בעבור הגיליון.

הגיליון הראשון של אתה נמצא כאן ראה אור במרץ 2015 ושנה לאחר מכן, בפברואר 2016, יצא לאור הגיליון השני. שני הגליונות נמכרו רק בהדסטארט, לאחר שני קמפיינים מוצלחים של גיוס המונים, שהשיגו את יעד הגיוס שלהם כבר ביום הראשון של כל קמפיין. שניהם נמכרו ביותר מ־2,000 עותקים כל אחד ונחשבים כיום כפריט אספנים.

אתה נמצא כאן 3. איור השער: בינה כץ

אתה נמצא כאן 3. איור השער: בינה כץ

בהמשך לשני הגיליונות הראשונים של המגזין, שעסקו ביעד של המסע ובדרך אליו, הגיליון השלישי של אתה נמצא כאן עוסק בהתחלה של המסע, בצעד הראשון, ברגע לפני, ביציאה לדרך, בחוסר השקט ובהתרגשות שמלווים את הרגעים האלו. זה לא משנה אם זו הפעם הראשונה או הפעם המי יודע כמה, יש משהו יוצא דופן בהתרגשות, באי הוודאות ובתכונה של הימים ושל השבועות שלפני היציאה לדרך: לחופשה, להרפתקאה, למסע חדש, לדרך לא מוכרת, למקום אחר.

בגיליון הקרוב היוצרים והכותבים מספרים בקומיקס, מכתבים, תצלומים, עבודות טיפוגרפיה, מזוודות וכוכבים, על חלומות על חציית ארצות הברית בקראוון וחלומות על המוות; שבר החלום של המסע הגדול אחרי הצבא; ההודאה החשאית בתענוג הסודי של לשלוח את שאר המשפחה שלך למסע ולהישאר בבית; מסע לסין ומסע למלחמה; יציאה לדרך חדשה ושיחרור של מישהו יקר לדרך משל עצמו; הרגע שלפני פינוי גוש קטיף, מנקודת מבטו של חייל מילואים שגוייס לסייע במשימת הפינוי; על סקרנות וכאבי מסע, תשוקת מסע וחרדות ותנועה; כל הזמן תנועה.

מתוך אתה נמצא כאן 3. איור: עמית טריינין ותמר לב

מתוך אתה נמצא כאן 3. איור: עמית טריינין ותמר לב

מתוך אתה נמצא כאן 3. איור: אור יוגב

מתוך אתה נמצא כאן 3. איור: אור יוגב

יובל סער וגיא חג׳ג: ״כל מסע מגיע לסיומו, וגם ׳אתה נמצא כאן׳ מגיע ליעדו הסופי. אנחנו ממש ממש שמחים (וטיפה עצובים) לספר שהגיליון השלישי של מגזין המסעות העצמאי שלנו יהיה גם האחרון ויחתום את טרילוגית המסע שלנו. אחרי שהגיליון הראשון של אתה נמצא כאן עסק ביעד, והצליח פי כמה ממה שהעזנו לחלום, הבנו שהמסע הזה לוקח אותנו לאן שהוא רוצה ואנחנו רק צריכים לנסות לעמוד בקצב שלו. כששני הגליונות הראשונים נמכרו ביותר מ־2,000 עותקים כל אחד, נותרנו בפה פעור, נוכח מצב העיתונות המודפסת היום. החלטנו להספיק ולהוציא את הגיליון השלישי לפני שהשנה נגמרת, וגם הפעם הזמנו את הכותבים והמאיירים האהובים עלינו, ובררנו כמה מהכותבים והמאיירים הכי טובים בארץ שענו לקול הקורא שלנו, והנה הוא לפניכם – הגיליון השלישי שלנו – ואנחנו מתרגשים ממנו עד אנטרקטיקה וגאים בו עד השמיים״.

לגיליון השלישי של אתה נמצכ כאן יצורף מוסף בן 32 עמודים, שיכלול ארבעה כתבות וטורים מתורגמים ומצולמים בנושא מסעות. בין הכתבות שיכלול המגזין, שעיצבה טל סופיה: סיפורו האמיתי של ליברל יהודי אמריקאי צעיר שמצטרף למסע תמיכה בישראל של 450 רפובליקנים לבנים זקנים; סיפורה האמיתי של אמריקאית רווקה שמנסה למצוא אהבה בשיט תענוגות בלתי צפוי באוקיינוס; ומסיבת פרידה שרובנו לא נזכה לעשות – מסיבת פרידה מהחיים״.

״בגיליון הקודם של אתה נמצא כאן העזנו ופנינו לסופר האמריקאי המעולה דייב אגרס. קראנו טקסט יפהפה שלו באיזה מגזין אמריקאי וחשבנו: הלוואי שיכולנו לתרגם אותו ולפרסם אותו אצלינו. פנינו אליו, ביקשנו רשות, הוא נתן בשמחה, ונפתח לנו התיאבון. כך, בגיליון החדש, השלישי והאחרון־בהחלט של אתה נמצא כאן, הלכנו רחוק יותר – תרגמנו ארבעה כתבות וטורים מעולים בנושא מסעות שנכתבו מעבר לים, ואספנו אותם במוסף מיוחד שיצורף לגיליון. הזמנו את טל סופיה – מעצבת, כותבת נהדרת ובוגרת ׳אתה נמצא כאן 2׳ – לעצב את המוסף ברוח שונה־אבל־דומה למגזין שלנו, וביחד יש לנו עכשיו מגזין וחצי״.

מתוך אתה נמצא כאן 3. איור: אפי קישון

מתוך אתה נמצא כאן 3. איור: אפי קישון

הגיליון השלישי של ״אתה נמצא כאן״ יוצע למכירה ברשת בלבד, רק בהדסטארט, ורק בחודש נובמבר. מחיר הגיליון יהיה החל מ-30 ש״ח ובמסגרת קמפיין ההדסטארט יוצעו למכירה גם גיליונות אחרונים שנותרו ממגזין ״אתה נמצא כאן״ הראשון והשני.

כותבים: אודי אורמן, אמרי מרמור, דורית פלג, חלי גולדנברג, יוחאי, טל אטרקצי, יהל, יותם הכהן, יערה קידר, מירי שחם, מעין גולדמן, מעין זיגדון, נועה מנהיים, נועם נוי, נורית גרץ, ניר עמית, נעה נחמיאס, עופר שדמי, ענת עינהר ושירי ללוש.

מאיירים: אור יוגב, אור ליבנה, אסנת פיטלסון, בועז סידס, בינה כץ, בן אלחדף, הדס פרידלנד חיון, הילית שפר, מאיה איש שלום, מירב שחם, נטעלי רון רז, נעם וינר, עודד עזר, עינת צרפתי, ענת ורשבסקי, רותם פיגדור טפלו, שמרית אלקנתי ותום רזניקוב.

כותבים ומאיירים: אפי קישון, עמית טריינין ותמר לב.

משתתפים נוספים: טל סופיה, תומר בן אהרון, הילה ברוקמן, תום מרשק וטדי כהן.

לוגו: חן מכבי | שער: בינה כץ | וידאו: מירב שחם

לרכישת גיליון: get.youarehere.co.il

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. כרמית

    הי
    מתי אמור להגיע גיליון 3 שהזמנתי בדואר רשום? חשבתי שאולי שכחו אותי….ואולי עדיין לא יצא בכלל?

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden