כל מה שחשוב ויפה

פרויקט החלומות של בירה מכבי ביריד צבע טרי 9

פורטפוליו News: בירה מכבי מכריזה על מענק של 100 אלף ₪ לאמן צעיר להגשמת פרויקט חלומות ביריד צבע טרי 9. בראש צוות השופטים שיבחר את ההצעה הזוכה תעמוד האוצרת הבכירה עדנה מושנזון, ובנוסף אליה יכלול חבר השופטים את נציגות צבע טרי ואת יובל סער, העורך הראשי של מגזין פורטפוליו. קול קורא לפרויקט עם הפרטים המלאים להגשת הצעות התפרסם בעמוד הפייסבוק של בירה מכבי

בירה מכבי ממשיכה לתמוך באמנות ישראלית, אלטרנטיבית וצעירה, ויוצאת בשיתוף פעולה נוסף עם יריד צבע טרי – פרויקט החלומות של בירה מכבי. בדומה למותגים בין־לאומיים גדולים התומכים בפרויקטים של אמנות בקנה מידה גדול, בירה מכבי תאפשר את הקמתו של מיצב תלוי־מקום גדול־ממדים, שיוצג במיקום מרכזי ביריד צבע טרי 9 שיתקיים במוזיאון הטבע ע־ש שטיינהרדט באוניברסיטת תל אביב, בתאריכים 28.3-1.4.2017. המיצב גדול הממדים יהיה אחד מפרויקטי הדגל של היריד השנה, ויקיים דיאלוג עם עולם הטבע על צדדיו ומופעיו השונים.

הפרויקט נולד בעקבות סדרת ראיונות עם אמנים צעירים המתפרסמת בעמוד הפייסבוק של בירה מכבי, שבהם נשאלו האמנים מה פרויקט החלומות שלהם. בעקבות הצורך שעלה מתשובותיהם של האמנים הצעירים, החליטה בירה מכבי להרים את הכפפה ולממן פרויקט אחד בתקציב של 100 אלף שקלים. בראש צוות השופטים שיבחר את ההצעה הזוכה תעמוד האוצרת הבכירה עדנה מושנזון. בנוסף למושנזון יכלול חבר השופטים את יפעת גוריון, המנהלת האמנותית והאוצרת הראשית של צבע טרי; רז שפירא, אוצרת המשנה של יריד צבע טרי; ויובל סער, העורך הראשי של מגזין פורטפוליו.

״בהמשך לשיתוף הפעולה המוצלח עם יריד צבע טרי, אנו שמחות על החלטת בירה מכבי להמשיך ולהעמיק את מחויבותה לקידום אמנות מקומית צעירה״, אומרת יפעת גוריון, מנהלת אמנותית ואוצרת ראשית, ירידי צבע טרי. ״המענק שעליו הכריזה בירה מכבי הינו בעבור עבודה מוזמנת רחבת היקף למבואת הכניסה של היריד, והוא משמעותי ונדיב מאין כמוהו. איננו מכירות מהלך דומה של חברה במשק הישראלי. אנו מקוות שבחירתה של בירה מכבי תתווה את הדרך לתמיכת אמת של המגזר העסקי בתרבות בישראל, מתוך הבנת תפקידן והכרה בחשיבותן של אמנות ותרבות בעבור עם ומדינה״.

״שמנו לב שבעולם האמנות המקומי יש מחסור גדול במשאבים וביכולת של אמנים להוציא לפועל ולממש את הפרויקטים שלהם״, הוסיפה יעל ויראוך, מנהלת תחום הבירות המקומיות בחברת טמפו. ״אנחנו שמחים להמשיך בשיתוף הפעולה עם יריד צבע טרי זו השנה השנייה, כשותף טבעי לפרויקט בסדר הגודל הזה, ולהעניק תמיכה בסך 100 אלף שקלים להגשמת החלום של אמן צעיר. אנחנו רואים בפעילות זו המשך ישיר לפעילות שלנו לקידום אמנים ישראלים צעירים, הבאה לידי ביטוי בהפגנת הנוכחות הקבועה של בירה מכבי באירועי אמנות ובפעילויות יזומות כמו הדפסת יצירות אמנות על גבי תחתיות והפצתן בברים נבחרים ברחבי הארץ״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden