כל מה שחשוב ויפה

רומי מיקולינסקי מונתה לעמוד בראש התכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל

פורטפוליו News: הוועד המנהל של בצלאל אישר את בחירתה של ד״ר רומי מיקולינסקי לראש התכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל. מיקולינסקי תחליף בתפקיד את ראש התכנית המכהנת מיכל איתן

הוועד המנהל של בצלאל אישר את הבחירה של ועדת האיתור של האקדמיה לתפקיד ראש המחלקה לתואר שני בעיצוב תעשייתי. מיקולינסקי היא חוקרת, מרצה וכותבת. עבודת הדוקטורט שלה הוקדשה לזיכרון, טראומה וצילום ונכתבה בחוג לספרות אנגלית באוניברסיטת טורונטו, שם גם לימדה בחוג לתרבות חזותית. בין תחומי המחקר שלה נמנים תרבות דיגיטלית ואמנות אלגוריתמית, עתיד הספרות והקריאה ודת ברשתות החברתיות. בעבר עבדה במיזמי תוכן ואמנות רבים בישראל ובעולם ביניהם וואלה, קשת אינטראקטיב, אניבום וסמנטינט, והיתה מנכ״לית מכון שפילמן לצילום. כיום היא עובדת עם ארגונים שונים, רשויות מקומיות ועיריות על הטמעת טכנולוגיה דיגיטלית ותהליכי חדשנות בארגון.

רומי מיקולינסקי. צילום: ינאי טויסטר

מיקולינסקי מלמדת בבצלאל משנת 2014. היא מרצה במחלקה להיסטוריה ותיאוריה ובמחלקה לעיצוב תעשייתי תואר שני במסלול עיצוב וטכנולוגיה. יחד עם פרופ׳ שיזף רפאלי, ראש המרכז לחקר האינטרנט מאוניברסיטת חיפה, כותבת את הספר ״שאון דיגיטלי: נושאים בתרבות דיגיטלית״ שעתיד לצאת לאור ב־ 2017. השניים גם זכו במענק מהמיזם הלאומי ישראל דיגיטלית והמל״ג לפיתוח קורס מקוון המוקדש לתרבות דיגיטלית שיעלה בפלטפורמה edX. הקורס יופק בשלוש שפות: אנגלית, עברית וערבית.

״עידן המידע מביא עמו אתגרים רבים למוסדות וארגונים ולחלקים גדולים מהחברה״, אמרה מיקולינסקי בתגובה למינוי. ״עלינו לדעת להיערך לשינויים אלו ולחשוב על מוצרים שלומדים אותנו מבחוץ (מחשוב לביש) ומבפנים (מחשוב מושתל), ולהיערך לסביבות רוויות מידע (האינטרנט של הדברים). עלינו להכניס לתכנית הלימודים את השאלות שמעלה הטכנולוגיה ולנסות להיערך לאתגרים נוספים שבקרוב יהיו על פתחנו.

״האפשרויות והחידושים הרבים מחייבים אותנו לפתח מודולים שונים שיזמינו את הסטודנטים להגיב בצורה ביקורתית ויצירתית בכדי שיובילו וימציאו סביבות, מוצרים ותהליכים חדשניים. בכוונתי להגביר את שילוב המחקר והפרקטיקה, לייצר פורמטים חדשים של מחקר יצירתי או יזמי, יישומי ותיאורטי. אעשה זאת על ידי שיתוף פעולה עם גופים וארגונים בתוך בצלאל, באקדמיה הישראלית ובתעשיה. נמשיך לקדם את מימוש הכשרון הרב בקרב האנשים במחלקה גם תוך מינוף מחקר פורץ דרך״.

בוועדת האיתור היו חברים, נשיא בצלאל, פרופ׳ עדי שטרן; הרקטור, ד״ר יובל קרניאל; ארז גביש, ראש המחלקה לתקשורת חזותית;, פרופ׳ סנאן עבד אלקאדר; ספי חפץ, ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי; ורועי ביגר. רקטור בצלאל, ד״ר יובל קרניאל, ברך על המינוי ומסר: ״אנו מאחלים לרומי הצלחה בתפקידה, ונפעל במשותף כדי להעשיר ולחזק את התכנית המצליחה והחשובה הזאת, המחברת בין עיצוב, יזמות, חדשנות וטכנולוגיה. נפעל יחד כדי לתת דגש על רכישה של כלים מעשיים שיסייעו לבוגרים להשתלב ולהוביל מיזמים של עיצוב וטכנולוגיה יחד עם הבנת עומק של השדה התיאורטי, המקצועי, והאקו־סיסטם בתחום.  תודתי הכנה נתונה למיכל איתן, ראש התכנית היוצאת, על תרומה הגדולה לעיצוב התכנית ולבצלאל ואני סמוך ובטוח שרומי תמשיך להצעיד קדימה את חוד החנית של בצלאל בתחום העיצוב והטכנולוגיה וניהול העיצוב בעידן המידע״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden