כל מה שחשוב ויפה
צילומים: דוד דמשק

RCA 2017: הישראלים // דוד דמשק

בתערוכת סוף השנה של בוגרי הרויאל קולג׳ בלונדון הציגו ארבעה בוגרים ישראלים, שסיפרו לנגה שמשון על פרויקט הגמר שלהם, על תקופת הלימודים ועל התכניות לעתיד

דוד דמשק, בן 33, סיים במסלול Innovation Design Engineering עם פרויקט הגמר שלו, Anima

את התואר הראשון בעיצוב תעשייתי עשיתי בבצלאל ולאחריו עבדתי במשך ארבע שנים בסטודיו Tiko, סטודיו לעיצוב היושב בתל אביב ומתמחה בפיתוח ועיצוב של מוצרים אלקטרוניים ורפואיים. במהלך העבודה יצא לי ללוות פרויקטים רבים וסטארט־אפים בתחילת דרכם ובמסע לחיפוש מימון ומשקיעים. כבר עם סיום התואר הראשון ידעתי שאני שואף להמשיך לתואר שני: ידעתי שאני רוצה להרחיב את היריעה וחיפשתי מסלול שיחזק ויוסיף לבסיס הקיים שיש לי בעיצוב תעשייתי, ושהרגשתי שהוא כבר חזק דיו.

התעניינתי במדיה לאב של MIT בבוסטון, ובמקביל גם במסלול IDE ברויאל קולג׳, שמפגיש בין אנשים מתחומים שונים עם רקע אקדמי תעסוקתי שונה וארצות מוצא מגוונות, כדי שיעבדו ביחד ויפתחו טכנולוגיות חדשות. בניגוד לאופן המאוד ניסיוני ופתוח שבו מפתחים טכנולוגיות ב־MIT – ברויאל קולג׳ יש דגש חזק על האפשרויות השונות שאותן טכנולוגיות פותחות בפנינו ועל שימושים עתידיים אפשריים. בסופו של דבר, מכיוון שמסלול הקבלה ל־MIT הוא ארוך ומפותל, ומכיוון שלבצלאל ביחד עם קרן קלור יש מלגת לימודים מלאה ל־RCA, בחרתי בלונדון. התואר השני ב־IDE הוא תואר משולב של ה־RCA וה־Imperial College השכן, כך שבסופו יוצאים עם שתי תעודות. הלימודים במסלול מאוד אינטנסיביים, הפרויקטים קצרים, העבודה היא לרוב בקבוצות והדרישות מאוד גבוהות.

פרויקט הגמר

פרויקט הגמר שלי הוא תוצר של ארבעה חודשים שבמהלכם ביליתי בניסויים שונים של Soundscape Expansion. ניסיתי לראות אם אני יכול לשלוט במרחק ובכיווניות שאליו ושממנו השמיעה שלנו מגיעה. בתערוכת הגמר הצגתי מודל של אוזניות המסננות שמיעה באופן סלקטיבי, בסינון של טווחים קצרים וארוכים. בטווח הקצר, לדוגמה, האוזניות מאפשרות למי שמרכיב אותן להשתיק את כל הנעשה מסביב ולהגביר את האדם שממול ושאיתו מתנהלת השיחה.

בטווח הארוך, אותו סט אוזניות מאפשר על ידי מדידת מרחק, כיוון ומיקום GPS, להגביר מוזיקה שנשמעת מתוך אולם קונצרטים שבטווח הראיה שלנו או כל מוקד עניין שהעיניים שלנו נחות עליו. כרגע אני יכול לדמיין מודלים כאלו של שמיעה והאזנה כיוונית וסלקטיבית בסיורי תיירים, שבהם כל אחד יכול לשמוע בדיוק את מה שמעניין אותו לפי הפניית המבט, או במקומות כמו גלריות ומוזיאונים כשהתוכן והמידע מותאם להתבוננות. אני מאמין שברגע שבו נחבר את הכיוון והמרחק שאליו אנו מסתכלים עם שמיעה והגברה של אזורים סלקטיביים נוכל לפתוח עולמות תוכן מותאמים ומרתקים.

לונדון

עכשיו, לאחר התואר אני מתכוון להישאר בלונדון. לפני שאני חוזר לארץ אני רוצה לנצל את האפשרות שניתנה לי עד תם, לעבוד במקומות הכי מעניינים ולפתח פרויקטים מרגשים.

behance.net/Damshek

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden