כל מה שחשוב ויפה

הכל לכדי תמונה אסקפיסטית: חורף 2017/18 של פקטורי 54

מגובה בסוללה של מותגים חדשים, ועם שמועות על הצטרפות קולקציית הגברים של דריס ואן נוטן בעונה הבאה, רשת הבוטיקים פקטורי 54 ממשיכה בתפקיד מעוז אופנת היוקרה של ישראל. העונה, מזה זמן רב, קולקציית הגברים מיישרת קו עם זו לנשים

אין הרבה הזדמנויות לחזות בישראל באופנת יוקרה, על אחת כמה וכמה במסגרת של תצוגת אופנה. למעשה, התצוגה העונתית של רשת הבוטיקים פקטורי 54 היא כמעט ההזדמנות היחידה. גם זו של חורף 2017/18, שהתקיימה ביום שלישי האחרון, סיפקה את הסחורה: לא רק שהתצוגה הייתה מלאה עד להתפקע במוזמנים, דוגמניות ועיצובים של בתי אופנה ידועים, שחוצים בקלות את משוכת המחיר בארבע ספרות (ויותר), אלא שהיא גם כללה רגע הוליוודי אמיתי. גל גדות, הכוכבת הישראלית המפורסמת ביותר בעולם כיום, הייתה גם היא מבין היושבים בשורה הראשונה. בקיצור, תמונת מצב אסקפיסטית שבה המתרחש בישראל עולה בקנה אחד עם המתרחש בשאר העולם.

חטיבת הקניינות של פקטורי 54, שמייבאת עיצובים של יותר מ־50 בתי אופנה, ממשיכה במרדף אחר המותגים הלוהטים של הרגע. לזכותה יאמר שהיא מצליח לשים את ידה על השמות הגדולים באמת. העונה הצטרפו מספר שחקני חיזוק משמעותיים לקולקציה, ביניהם קולקציית הביכורים של רף סימונס לקלווין קליין, המותג האמריקאי Off White, המותג הספרדי Loewe וקו הגברים של מותג מוצרי העור האמריקאי Coach. זה גם המקום לחשוף לראשונה כי שמועות גורסות כי בעונה הבאה עתיד להצטרף לפורטפוליו המותגים של פקטורי 54 גם קו הגברים של אחד המעצבים העצמאיים המוערכים ביותר בעולם – דריס ואן נוטן הבלגי.

  

אחרי שבעונות האחרונות דבקו בפקטורי 54 במודל שעיקרו אישה טרנדית מאוד וגבר קלאסי ושמרני יותר, ניכר שהעונה הוחלט לשנות את הגישה. התוספות החדשות בקולקציה – ובעיקר Off White וההתחזקות של פרטי המעצב ניל בארט – מאפשרים לרשת להציע מראה גברי שמתכתב היטב עם אופנת רחוב ספורטיבית, שכולל הרבה מאוד שחור, חולצות אוברסייז ותיקי גב.

הנשים, לעומת זאת, קידמו אסוציאציה של אופנה גבוהה יותר, עם אופק מעודן של טון ״אייטיזי״. המראה שרקח הסטייליסט סיימון אלמלם בעבור התצוגה התמקד במפגש שבין חייטות קלאסית, עם בלייזרים גבריים בטקסטורה משובצת לדוגמה, לבין שמלות רומנטיות וחושניות יותר, רובן הגדול ארוך יחסית וגזור באלכסון או משולב עם מגפי ברך מפתים מקטיפה. אם כבר לדמיין חורף אמיתי בישראל, אז רק ככה.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden