כל מה שחשוב ויפה
מרתה ריגר, בועות שיבורי. צילום: אריק אשל

5 דברים לראות בביתן הפרויקטים של צבע טרי

גלריות ופרויקטים עצמאיים של אמנים ואוצרים ביריד צבע טרי פורשים קשת של ז׳אנרים, סגנונות ותחומי עניין
  1. 1. מבחן כתמי הדיו של כרמלה וייס בגלריה P8

כרמלה וייס מציגה סדרה חדשה של רישומי דיו ומנהלת דיאלוג חושני עם המדיום החמקמק. ״באמצעות השימוש בדיו אני בודקת את גבולות הדימוי, האופן בו הוא מזוהה ברגע אחד והופך למופשט ברגע אחר, ודרכו אני חוקרת את תפיסת המציאות. העולם המופיע בדימויים השונים בסדרה שואב מן המציאות הקיימת אך הוא בעל חוקיות והגיון פנימי משלו. עולם התופס ופושט צורה ונע כמו כתמי הצבע הרטובים בתהליך היצירה, שמתרחש כמעט מעצמו״. וייס מציגה במסגרת הגלריה השיתופית P8, יחד עם מידד אליהו, ויק יעקובסון פריד ושיר לוסקי.

כרמלה וייס, Human Nature

מרתה ריגר, בועות שיבורי. צילום: אריק אשל

2. בועות הענק של מרתה ריגר

מרתה ריגר יצרה את ״אקווה״ בועות הענק מקרמיקה בהשראת מצבי הצבירה השונים של המים – טיפות שמתאדות, זורמות וקופאות. הפסלים שהיא מעצבת ומייצרת בסין, בעיר הקרמיקה ג׳ינגז׳ן, מציגים רגע שברירי שבו נוגעת בועה במשטח וצורתה הכדורית המושלמת נמעכת. הרגע הקצר שבו היא נמצאת הרף עין לפני התנפצות. מרגש במיוחד השילוב של דימוי הבועה בחומר הקרמי, בגודל המפתיע ובצביעה בסגנון שיבורי יפני.

לילי כהן פרח־יה. צילום: יובל חי

  1. 3. ניירות אינטימיים של לילי כהן פרח־יה

בשעת תליית העבודות וההכנות ליריד צבע טרי נעצר מול יצירה של לילי כהן פרח־יה אחד האמנים שעבר במקום, בעצמו צייר ואוצר, נעץ מבט חודר בציור וקרא בהתפעלות ״של מי זה?!״. ההתרגשות שמחוללים הציורים העדינים, בגוונים כמעט שקופים ובקווים נוזליים, נובעת מכוחם האינטימי. הם מתארים סיטואציות של פגיעות וכמיהה, הרהור ומחשבה. כהן פרח־יה מציגה יחד עם דפנה אלון ואולף קונמן, בעיקר עבודות על נייר, במסגרת ״המשולש״ של האוצרת שרי גולן.

איתי זלאייט, קינג ביבי. צילום: יאיר מיוחס

  1. 4. איתי זלאיט מוכר מזכרות מביבילנד

איתי זלאיט מפסל בחומרים פלסטיים וברדי מייד שהוא אוסף מהטבע ומהרחוב, בסגנון נאו־פופ, קיטשי לעיתים, עבודות שנעות בין פיסול מופשט לפיגורטיבי. בשנתיים האחרונות, בנוסף לעבודותיו הפיסוליות, יצא אל המרחב הציבורי לפעולות אמנות אקטיביסטיות פוליטיות. הבולטת שבהן הייתה  הצבת פסל מוזהב בדמות ראש הממשלה בכיכר רבין ״King Bibi״, עומד כאחרון העריצים של מדינת היהודים. ביריד יציע זלאיט למכירה פסלוני ״קינג ביבי״ במידות של פסלון האוסקר, לצד עבודות נוספות רוויות הומור וסרקאזם. אצר שרון תובל.

רותם ריטוב, דיוקן עצמי

  1.  5. פרפרי המלחמה של רותם ריטוב

רותם ריטוב מציגה פרויקט רעיוני, דיורמה של חלקת אדמה כבושה, שניכרים בה עקבות זחל של טנק שמעך את הבוץ והותיר בו צלקות. קווי המתאר של פיסת הבוץ מתחקים אחר מפת רצועת עזה, ועל גביה מתגלים יצורים הנראים כחרקים, פרפרים וחיפושיות. אלה עשויים ממגזרות נייר בצורת טנקים, מסוקים ומכונות ירייה. ריטוב מדמה אותם ליצורים חיים שזהו מקום מחייתם ומתבוננת בהם כתלמידה חרוצה בעבודת ביוטופ. אצר את הפרויקט גידי סמילנסקי.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden