כל מה שחשוב ויפה
עומר אודוין

הרשימה המשותפת // 5 ביולי 2018

ז׳וזף דדון מציג תערוכה כפולה בחלל הלובי ובקונסוליה הצרפתית; תערוכת יחיד לכרמי דרור בגבירול; מורה ותלמיד בגלריית למון פריים

ז׳וזף דדון בלובי ובקונסוליה הצרפתית

תערוכה כפולה של האמן הצרפתי־ישראלי ז׳וזף דדון בתל אביב, לרגל עונת התרבות ישראל־צרפת, תיפתח הערב (5.7) בחלל הלובי בתל אביב ובקונסוליה הצרפתית. דדון נולד בניס שבדרום צרפת ובגיל שש עלה עם אמו לישראל וגדל באופקים. מאז נדד הרבה בין ישראל וצרפת, שם השתקע לאחרונה. מעבר לנדודים הגיאוגרפיים בין הארצות, מדובר גם בנדודים מנטליים בין שתי שפות, שתי תרבויות. נדודים אלה עומדים במרכז שתי התערוכות החדשות של האמן. יצירתו משלבת צילום, וידאו, ציור ומיצב, ועוסקת בניסוח שאלות על יהדות, על שוני, על גבולות וחצייתם בין מזרח למערב, בין מוקדי כח לפריפריה ובין מציאות לדמיון.

בלובי הוא מציג סדרת יצירות שמבוססות על האלבום המשפחתי שלו ומחיות את ימי ילדותו וחוויות המעבר כילד לארץ חדשה וזרה. התערוכה Papers בקונסוליה הצרפתית מורכבת ממסמכי הגירה אישיים של משפחתו, שמתכתבים עם הפונקציה המקורית של חלל התצוגה. דדון הפך את המסמכים הבירוקרטיים לניירות ציור, ואישור הגירה הופך לאישור יציאה למסע אמנותי. התערוכה מוצגת בחללים הציבוריים של הקונסוליה. שיח גלריה בתערוכה יתקיים בלובי מקום לאמנות בשבת הקרובה ב־20:30.
חגית פלג רותם

ז׳וזף דדון (צילומים מ״ל)

כרמי דרור נוסעת בזמן

ביום שבת (7.7) בשעה 19:00 תיפתח בגלריה גבירול תערוכת היחיד הראשונה של כרמי דרור, Time Travels (אוצרת: אילנית קונופני). התערוכה בוחנת את מושג הזמן דרך עבודות מותאמות מקום: דרור יוצרת הקשרים בין העולם הממשי לעולמות וירטואלים, מערבבת בין מצבי קיום אנושיים לבין מציאות מבוססת בינה מלאכותית ובוחנת את היחסים שבין השפה האנלוגית לשפה הבינארית. היא מתייחסת לשינויים שעברו מושג הזמן ותחושת הזמן בתרבות המערב תוך שהיא מושפעת מטקסטים מעולם המדעים המדויקים ומעולם תוכנות המחשב. דרור מגיבה להתפתחויות שעוברות תובנות על הזמן ההיסטורי, הביולוגי והפיזיקלי, כעמדות המתחרות, מתקרבות זו לזו, סותרות או משלימות את הידע האנושי.
יובל סער

כרמי דרור

כרמי דרור

אי שלמות מושלמת בלמון פריים

בגלריה למון פריים בנמל תל אביב תיפתח הערב 5.7 התערוכה ״אי־שלמות מושלמת״ – תערוכתו של האמן מיקי גולדשטיין, המארח את תלמידו  עומר אודוין, אמן צעיר בן 19, המאובחן על הספקטרום האוטיסטי. גולדשטיין היה בעבר מאייר וקריקטוריסט בעיתונים ידיעות אחרונות וג׳רוזלם פוסט. במשך שנים של עבודה עם תלמידים אוטיסטים הוא פיתח שיטה ייחודית של דיאלוג וקשר רגשי דרך הציור. בתערוכה נחשף הקשר המיוחד בין האמן המורה לתלמידו, תוך התפתחות והפרייה הדדית באמצעות תהליך היצירה.

סדרת ״הפורטרטים האיקוניים״ שמוצגת בתערוכה נוצרה מתוך חשיבה על אי־שלמות ועוסקת בצמצום והפשטה גראפית ומינימליסטית, אך גם מציגה בצורה אקספרסיבית את אישיותה של הדמות האייקונית. הפורטרטים שמצייר אודוין מגלים דרך אחרת של הפשטה וצמצום. הוא יוצר תוך התבוננות בציורי אמנים קלאסיים (הצייר המועדף עליו הוא מודליאני), ומעניק להם גירסה משלו בשילובי צבעים נועזים.
חגית פלג רותם

עומר אודוין

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden