כל מה שחשוב ויפה
המחלקה לתקשורת חזותית, בצלאל 2018

סיכום 2018: הכתבות הנקראות ביותר בעיצוב

  1. פורמט תערוכות הבוגרים, רעות יצחק־סגרון ממצבת את כתר כמובילת טרנד, פרויקטי הגמר המצטיינים בעיצוב תעשייתי, לי אלדקורט מתכוננת ל־2020, נעמה הנמן זוכה בפרס של איגוד הצורפים באנגליה  > הכתבות הנקראות בעיצוב בפורטפוליו 2018
  1. 1. בוגרים 2018: תערוכת בוגרים היא קודם כל תערוכה ורק אחרי זה בוגרים

יובל סער • יום שלישי, 31 ביולי 2018

מבחינה אוצרותית, התערוכה של בוגרי המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל שהתקיימה השנה הייתה אחת מתערוכות העיצוב המרשימות שהוצגו בארץ בשנים האחרונות. לא רק תערוכות בוגרים, תערוכות עיצוב ככלל. אוצרות מוקפדת או הגשות פתוחות? מה תפקידו של מיתוג תערוכות הבוגרים? מחשבות ראשונות בעקבות תערוכות הבוגרים של מחזור 2018 בבתי הספר לעיצוב ואמנות.

לכתבה המלאה >>


צילום: דניאל לילה

2. רעות יצחק־סגרון: עם הראש בפלסטיק

יובל סער • יום ראשון, 15 באפריל 2018

כשרעות יצחק־סגרון סיימה ללמוד עיצוב היא לא חשבה שתמצא את עצמה בחברה כמו כתר, שציינה השנה 70 להקמתה. כמנהלת המחקר והפיתוח במרכז החדשנות של החברה, המטרה שלה היא ״להביא את הדבר הבא״ ולמצב את כתר ״כמובילת טרנד, לא רק לחקות ולחקות״.

לכתבה המלאה >>


עוז בירי, המחלקה לעיצוב תעשייתי, בצלאל. צילום: עודד אנטמן

3. בוגרים 2018: עיצוב תעשייתי

יובל סער • יום רביעי, 29 באוגוסט 2018

מצבה מודולרית, תאורה בהשראת תיאטרון, ריהוט שטוח ש״צומח״ במגע עם מים חמים, נעלי בלט בהתאמה אישית, פלטפורמה חדשה לגידול צמחים: הצצה ל־12 מפרויקטי הגמר הבולטים בעיצוב התעשייתי של בוגרי 2018.

לכתבה המלאה >>


לי אדלקורט במלון אלמא, זכרון יעקב. צילום: יח״צ

4. צבעים אמיתיים: לי אלדקורט מתכוננת לשנת 2020

יובל סער • יום ראשון, 22 ביולי 2018

חזאית הטרנדים לי אלדקורט קובעת בביקור בישראל ש״מה שבאמת משנה עכשיו זה צבע״: הוורוד יהפוך לצהוב, הבטון ימשיך לשלוט, הטרה־קוטה תצטרף לירוק, והשחור והלבן ימשיכו להחליף תפקידים. ״אין כבר חדרי מגורים: אנחנו במטבח, רואים סרט במיטה, אף אחד כבר לא יושב באמת בחדר המגורים. אבל לחדר המגורים יהיה יעוד חדש, כמו מוזיאון: שם נשים את יצירות האמנות והעיצוב החשובות והיקרות שלנו, שם נציג את הטעם שלנו״.

לכתבה המלאה >>


נעמה הנמן, מתוך סדרת ״דיוקן עצמי״. צילום: בועז נובלמן ויוסי מסה

5. נעמה הנמן יוצרת דיוקן עצמי וזוכה בפרס של איגוד הצורפים באנגליה

יובל סער • יום ראשון, 17 ביוני

כשנעמה הנמן החלה ללמוד בבצלאל היא רצתה להתמקד באופנה, אבל מצאה את עצמה נמשכת לצורפות. משם היא המשיכה לתואר שני בלונדון עם התמחות בכלים, שזיכה אותה בפרס ובתערוכה של איגוד הצורפים הבריטי. ״ניסיתי להבין למה אמנים בוחרים לקרוא לעבודה אחת דיוקן עצמי ולאחרת בשם אחר (גם אם מופיע בה הדיוקן שלהם). ניסיתי להראות שכל עבודה של אמן היא דיוקן עצמי שלו, לא משנה אם הפנים שלו מופיעים עליה״

לכתבה המלאה >>


לקריאה נוספת: הכתבות הנקראות של 2018

איור  •  אדריכלות ועיצוב פנים  •  אופנה  •  אמנות  •  עיצוב  •  תקשורת חזותית

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden