כל מה שחשוב ויפה
דרור כהן, המחלקה לתקשורת חזותית, בצלאל

סיכום 2018: הכתבות הנקראות ביותר באיור

  1. פרויקטי הגמר המצטיינים של 2018, ״ה״תערוכות של שבוע האיור, חתיכת ההי(פ)סטוריה של עמית שמעוני, אורי טור מאייר לניו יורק טיימס ונייקי, מאיירים את רכבת ישראל ברעננה > הכתבות הנקראות באיור בפורטפוליו 2018

1. בוגרים 2018: האיור בכל מקום

יובל סער • יום שלישי, 21 באוגוסט 2018

היה משהו מתעתע בביקור בתערוכות הבוגרים של המחלקות לתקשורת חזותית, שהתקיימו השנה בבתי הספר לעיצוב ואמנות. לרגע היה אפשר לחשוב בטעות כאילו מדובר בכלל במחלקות לאיור, והיה קשה להתעלם מהדומיננטיות שהתחום תפס, ודאי בהשוואה לשנים קודמות. קומיקס אילם, ספרים מאויירים לילדים ולמבוגרים, פורמטים תלת־ממדיים, דיגיטליים ואנימציה: הצצה ל־12 מפרויקטי הגמר הבולטים בתחום האיור של בוגרי 2018.

לכתבה המלאה >>


תלוי באוויר. צילום: חן וגשל

2. שבוע האיור 2018: בחירת האוצר

יובל סער • יום חמישי, 22 בנובמבר 2018

פליטים ומבקשי מקלט, מוזיקה מהאייטיז, הבית העתידי ב־2048, טפסים בירוקרטיים, טראומות ילדות ושואה: יובל סער, העורך הראשי של פורטפוליו והאוצר הראשי של שבוע האיור, בוחר את חמש התערוכות שאסור היה להחמיץ בשבוע האיור 2018.

לכתבה המלאה >>


3. חתיכת ההי(פ)סטוריה של עמית שמעוני

יובל סער • יום רביעי, 28 בפברואר 2018

עם פרויקט גמר שהתגלגל לספר שנמכר ב־asos ובאורבן אאוטפיטרס, ואחרי איורים של ראשת הממשלה הנורבגית לקמפיין בחירות ושל הילארי קלינטון על שער הניו־יורק טיימס, עמית שמעוני קורא למאיירים צעירים לכוון גם מחוץ לגבולות ישראל. ״העולם שבו אנו חיים מאפשר לנו להפוך לבין־לאומיים גם בלי לצאת מהבית. צריך ליזום וליצור ולשלוח, לעבוד קשה ולא לפחד לחלום רחוק״‎.

לכתבה המלאה >>


אורי טור, מתוך גליון הממתקים של הניו יורק טיימס

4. אורי טור: ״ניצלתי ממש לקראת הדדליין״

יובל סער • יום רביעי, 14 בנובמבר 2018

הניו יורק טיימס, אפל, נייקי, אדובי, קרטון נטוורק: אורי טור מסכם את השנה המוצלחת ביותר בקריירת האיור שלו, דווקא ברגע שהחליט להרים ידיים ולעשות מה שב*** שלו: ״כשהתחלתי ממש להיכנס לסגנון הזה, זו הייתה ריאקציה לתקופה כלכלית קשה נורא בשבילי. הסגנון הזה היה סוג של ׳טוב, אם אני כבר פורש, אז אני אצייר ממש מה שבא לי בלי לחשוב מה יתפוס׳. מה שקרה אחר כך היה בגדר נס״.

לכתבה המלאה >>


אסנת פייטלסון

5. מאיירים את רכבת ישראל בתחנת רעננה מערב

יובל סער • יום שני, 23 ביולי 2018

חווית הנסיעה ברכבת ישראל משתקפת בשמונה איורים שמקבלים את פני הנוסעים, בתחנת רעננה מערב שנחנכה בתחילת החודש. משתתפים: אלירן הרוש, אסנת פייטלסון, יעל קשלס, עידו בק, פייר קליינהאוז, רחלי שלו, שירה נוק ותמר ידין.

לכתבה המלאה >>


לקריאה נוספת: הכתבות הנקראות של 2018

איור  •  אדריכלות ועיצוב פנים  •  אופנה  •  אמנות  •  עיצוב  •  תקשורת חזותית

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden