כל מה שחשוב ויפה
ענת קציר. צילום: מ״ל

סיכום 2018: הכתבות הנקראות ביותר בתקשורת חזותית

ענת קציר מסכמת שנה בתכנית לתואר שני בתקש״ח בבצלאל, עדי שטרן משיק פונט חדש, יעל תורג׳מן מלייטריקס מזיזה את השמיים, יהונתן כתב נבחר לאחד מ־40 הסטודנטים המבטיחים לעיצוב בארה״ב, רה־לבנט מעצבים את מדינת בצלאל
  1. 1. נכון לעכשיו: ענת קציר מסכמת את השנה הראשונה של התכנית לתואר שני בתקשורת חזותית בבצלאל

יובל סער • יום חמישי, 5 ביולי 2018

״אני מאמינה בכוחו של עיצוב לשמש כסוכן לשינוי חברתי, ואני שמחה כל יום לגלות שיש לא מעט מעצבים צעירים שגם חושבים כך״. פרופ׳ ענת קציר, ראש התכנית בפועל לתואר שני בתקשורת חזותית בבצלאל, מסכמת שנה ואומרת ש״יותר מדיסציפלינה, תקשורת חזותית היא מטריה רחבה שחובקת תחתיה דיסציפלינות רבות ותחומי מחקר וענין שונים. אני חושבת שתואר שני בתחום הזה יקדם את כל תחומי העיצוב והמחקר וישמש מעבדה אמיתית להוביל את תחומי העיצוב קדימה״.

לכתבה המלאה >>


פרופסור עדי שטרן. צילום: יח״צ

2. בדרכי נֹעם: עדי שטרן משיק פונט חדש

יובל סער • יום שני, 28 במאי 2018

בשנת 2003 החל עדי שטרן לעצב פונט, שיאפשר לשזור בצורה הרמונית טקסט לטיני בטקסט עברי. 15 שנה לאחר מכן – בעודו עומד בראש בצלאל, המוסד שבו הוא מלמד למעלה מ־20 שנה – הוא משיק את נֹעם־טקסט ואומר ש״בסופו של דבר אני קודם כל יוצר״.

לכתבה המלאה >>


3. יעל תורג׳מן תזיז לכם את השמיים

יובל סער • יום שני, 10 בדצמבר 2018

עם למעלה מ־80 מיליון הורדות, האפליקציות של לייטריקס שולטות בתחום עריכת התמונה במובייל. יעל תורג׳מן, האחראית על העיצוב בחברה, מאמינה שמעבר לטכנולוגיה הסוד הוא בפשטות. ״אנשים אוהבים קסם: בלחיצה אחת החלפנו לך את השמיים וגרמנו להם לזוז. זה נגיש, זה מהיר, זה במובייל, וזה מה שהם אוהבים. בסוף כולנו נמשכים לקלות ולמהירות, ולדברים שלא האמנו שאנחנו יכולים ליצור״.

לכתבה המלאה >>


4. 100 אחוז התשוקה של יהונתן כתב

יובל סער • יום חמישי, 6 בדצמבר

בתחילת השנה השלישית בבצלאל הגיע יהונתן כתב לקופר יוניון בניו יורק. מאז הוא הספיק להשלים שם את התואר, נבחר לאחד מ־40 הסטודנטים המבטיחים לעיצוב בארצות הברית, ועיצב לחברות כמו נייקי ופראדה.

לכתבה המלאה >>


סטודיו רה־לבנט. מדינת בצלאל, 2018

5. הכינו את הדרכונים: רה־לבנט מעצבים את מדינת בצלאל

יובל סער • יום שני, 16 ביולי 2018

בכניסה לתערוכת הבוגרים של בצלאל שהתקיימה השנה קיבלו המבקרים דרכונים של ״מדינת בצלאל״. ״אנחנו רוצים שיזכרו את הפעולה עיצובית ושידברו עליה״, סיפר אמנון אילוז מסטודיו רה־לבנט, ״אבל בשום אופן לא להתחרות בעבודות ובבוגרים״.

לכתבה המלאה >>


לקריאה נוספת: הכתבות הנקראות של 2018

איור  •  אדריכלות ועיצוב פנים  •  אופנה  •  אמנות  •  עיצוב  •  תקשורת חזותית

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden