כל מה שחשוב ויפה
קרן תגר, מתוך התערוכה בגלריה חנינא

סיכום 2018: החדשות הנקראות ביותר

קרן תגר ואשר קלדרון הלכו לעולמם, המחזור הראשון של חממת העיצוב של מפעל הפיס, דוד עדיקא מונה לעמוד בראש המחלקה לצילום בבצלאל, דן הנדל עוזב את תפקיד אוצר העיצוב והאדריכלות של מוזיאון ישראל > החדשות הנקראות ביותר בפורטפוליו ב־2018

1. קרן תגר 1979-2018

יום שבת • 15 בדצמבר 2018

המאיירת והאמנית קרן תגר, בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, הלכה לעולמה בגיל 39 לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. בחמש השנים האחרונות הפכה תגר לאמנית פעילה, והמשיכה ללימודי התואר השני באמנות בבצלאל שאותם סיימה בשנה שעברה. מוקדם יותר השנה היא הציגה תערוכה משותפת עם שיראל ספרא בגלריה חנינא, ובשנה שעברה הציגה בחחמת האמנים של יריד צבע טרי.

לכתבה המלאה >>


ניב תשבי. צילום: מ״ל

2. המחזור הראשון של חממת העיצוב של מפעל הפיס

יום רביעי • 28 בנובמבר 2018

נעמה אגסי, נטע אשרי ותום כהן (סטודיו BeHold), נעמה בן משה, מיכל לויצקי, עמרי פישר וניב תשבי נבחרו לחממת מפעל הפיס לעיצוב. במסגרת החממה יזכו המעצבים במענק כספי בסך עד 50 אלף ש״ח למעצב, לליווי מאנשי מקצוע בכירים במהלך עבודה על עיצוב וייצור פרויקט חדש, ולחבילת תצוגה ביריד צבע טרי, שיתקיים באביב 2019, הכוללת הקצאת ביתן להצגת תוצרי החממה.

לכתבה המלאה >>


דוד עדיקא. צילום: ינאי יחיאל

3. דוד עדיקא מונה לעמוד בראש המחלקה לצילום בבצלאל

יום ראשון • 31 בדצמבר 2017

הוועד המנהל של בצלאל אישר את בחירתו של דוד עדיקא לראש המחלקה לצילום בבצלאל. עדיקא החליף את אורה לב שמונתה למ״מ ראש המחלקה לצילום עם מינויו של ד״ר דור גז לראש התכנית לתואר שני באמנויות. ״בתצלומיי אני מנסה להבליע אמירות חברתיות שנוגעות בסטריאוטיפים, בהשתייכות ובזהות במרחב אוריינטליסטי״, אמר עדיקא בתגובה למינוי.

לכתבה המלאה >>


דן הנדל. צילום: Amanda Kirkpatrick

4. דן הנדל עוזב את תפקיד אוצר העיצוב והאדריכלות של מוזיאון ישראל

יום שני • 26 בפברואר 2018

לאחר שלוש תערוכות ושנה וחצי בתפקיד, דן הנדל, אוצר העיצוב והאדריכלות של מוזיאון ישראל, עזב את התפקיד עקב חילוקי דעות יצירתיים. הנדל נכנס לתפקיד לאחר ארבע שנים שבהן התפקיד לא אויש. קדמו לו אלכס וורד שכיהן כאוצר בין השנים 1999-2012, ואיזיקה גאון, שהקים את המחלקה בשנת 1973 ועמד בראשה למעלה משני עשורים.

לכתבה המלאה >>


לוגואים שעיצוב אשר קלדרון. צילום מסך מתוך אתר האינטרנט של המעצב

5. המעצב אשר קלדרון הלך לעולמו

יום שישי • 2 בנובמבר 2018

אשר קלדרון, מגדולי המעצבים הגרפיים הישראליים, הלך לעולמו בגיל 89. כמעצב גרפי עסק קלדרון בבניית זהות תאגידית ובעיצוב בולים, כרזות, אריזות, לוחות שנה, שטרי כסף, מדליות, מטבעות זיכרון ועוד. קלדרון אחראי על כמה מהעיצובים הידועים שנוצרו בארץ, ביניהם שטר 10,000 שקל ישן משנת 1984, שעליו התנוסס דיוקנה של גולדה מאיר, לוגו הלוטו משנת 1968, ושורה ארוכה של בולים, שרבים מהם נחשבים לאהובים ביותר על ידי אספני הבולים בישראל.

לכתבה המלאה >>


לקריאה נוספת: הכתבות הנקראות של 2018

איור  •  אדריכלות ועיצוב פנים  •  אופנה  •  אמנות  •  עיצוב  •  תקשורת חזותית

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden