כל מה שחשוב ויפה
נטליה זורבובה, זוכת פרס דיסקונט 2019. צילומים: באדיבות האמנית

נטליה זורבובה היא זוכת פרס דיסקונט 2019

פורטפוליו News: האמנית נטליה זורבובה היא זוכת פרס בנק דיסקונט לעידוד היצירה 2019, במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית. הפרס בסך 40,000 ש״ח כולל מענק כספי לאמנית וחסות לתערוכת יחיד של זורבובה במוזיאון בהמשך השנה

נטליה זורבובה, ילידת 1975, היגרה לישראל ב־2004 מברית המועצות לשעבר. היא בוגרת האקדמיה לאמנות הבמה במוסקבה והאוניברסיטה לאמנויות בברלין וחברה בקולקטיב הציירות ״הברביזון החדש״, המבקש לבטא ביקורת ועמדה חברתית באמצעות ציור מן המציאות. בנוסף היא עוסקת בהוראת אמנות ובמיזמים חברתיים בתחום האמנות. ציוריה הוצגו בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות במוזיאונים ובגלריות, בארץ ובעולם.

נטליה זורבובה. צילום: ינאי יחיאל

במרכז התערוכה של זורבובה במוזיאון הרצליה, יוצגו ציורים הכורכים את הממד הביוגרפי בזה החברתי, באמצעות תיאור של מציאות החיים האישיים של האמנית, המתגוררת עם בתה בדירה ביפו. הדימויים מדגישים הן את חוויית ההתערות והן את קשיי הקליטה בחברה החדשה. התערוכה תכלול ציורים, סקיצות ופסלים מהשנים האחרונות לצד ציורים חדשים בנושא, שטרם נחשפו לקהל.

ועדת השופטות כללה השנה את שולמית נוס, אחראית אוסף בנק דיסקונט; רוני כהן בנימיני, אוצרת במוזיאון אשדוד; רוני גילת בהרב, מנ״כלית כריסטיס ישראל; ואירית הדר, אוצרת המחלקה לרישום והדפס במוזיאון תל אביב לאמנות. מתוך נימוקי השופטות: ״ציוריה הריאליסטיים של זורבובה מתארים מצבים מציאותיים ואקטואליים במבע צבעוני כובש לב, בהומור ובאמפתיה המלווים בנימה ביקורתית דקה״.

בימים אלו מוצגת במוזיאון הרצליה תערוכת היחיד ״תל״ של חיימי פניכל, זוכה פרס דיסקונט הראשון לאמנות ישראלית.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden