כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

רותי דה פריס. צילום: רסמוס רוס לינדקוויסט

מה קורה // רותי דה פריס

רותי דה פריס חולמת ליצור קולקציית הוט קוטור שמשלבת פסלים, רהיטים וכלי תחבורה יחד. בינתיים היא מציגה מיצב חידתי במשכן האמנים בהרצליה

מי?

רותי דה פריס, בת 30, תל אביב.
אתר / פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

רווקה.

מה בצלחת?

הכל חוץ מסמים.

רותי דה פריס. צילומים: דור אבן חן

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

אני מציגה תערוכת יחיד חדשה, ״ראיתי הרבה אנשים ברחוב, אחת מהם שאלה אותי מה השעה״, שאצרה טלי בן נון. התערוכה מנקזת לתוכה תהליך עבודה ארוך ומעמיק, שקיבל מקום במשכן האמנים הרצליה בניצוחו של רן קסמי אילן. זהו מיצב שמשלב עבודות פיסול, ציור, קולאז׳ ואנימציה. בתערוכה קבוצה של דמויות נפגשות במעין ״אל־מקום״ באירוע פיסולי חידתי, שאינו מציית לסדר מוכר. אולי זה מודל ארכיטקטוני אוטופי, תצוגת אופנה, חלום, סצינה תיאטרלית או הומאז׳ למצב קיומי.

התערוכה הזאת מסמלת אצלי רגע משמעותי, מחברת את החיים האישיים לתוך העבודה, וכמו כל תערוכה גורמת לי לשוב לשאול שאלות על הזהות האמנותית שלי וחשיבותה של היצירה האמנותית. כפי שכתבה טלי, יש בו איזו עילגות ומתקתקות מכוונת, שמכסה על תחושה מבשרת רעות. כאילו מתחת למעטה הפשוט, הצבעוני והמשעשע של החומרים רוחש דבר: לא אסון מונומנטלי אלא פתולוגיה מתמשכת של חרדה שגרתית נטולת שיא.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה? משפט או שניים, לא יותר.

במהלך שהות אמן בפריז הלכתי להקרנה ושיחה עם האמן הבריטי ג׳רמי דלר. העבודה שהקרין הייתה מעניינת, אך הדבר שהכי משך אותי היה הצורה הרהוטה ומעוררת המחשבה שבה הוא דיבר על התהליך הרב־פנים של יצירת העבודה, ובו בזמן היה קשוב והגיב למה שיש לצופים לומר או לשאול.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

הייתי רוצה לעשות קולקציית הוט קוטור, שמשלבת פסלים, רהיטים וכלי תחבורה יחד.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

מגפי עקב שחורות עם שפיץ, זה הדבר הראשון שאני נועלת בבוקר.


רוצות להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת hi@prtfl.co.il
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden