כל מה שחשוב ויפה
תמיד כאן, תמיד בצלאל
תמר לב־און, פרט מתוך הרוקמת והידעונית. צילומים: אוראל כהן

עבודה בעיניים // תמר לב־און

ספר האמן LEGEND של תמר לב־און הוא חלק מ״חקר האמן כשקרן״ והמצאת נרטבים חלופיים לדמויות בדויות; בתערוכה ביערות הכרמל היא מציגה היסטוריה משפחתית על שטיח קיר

הפרטים הטכניים

LEGEND – ספר אמנית ובו דמויות מומצאות, עבודות אמנות וסיפורים קצרים. ניתן לרכוש את הספר, שיצא השנה, בחנויות המשקיעות במיוחד בקטגוריית ספרי אמנות, ביניהן המגדלור, סיפור פשוט, תולעת ספרים במזא״ה, בסטסלרס, או ישירות באתר הספר.

מי אני

אני אמנית, אדריכלית, מרצה ועוד. מתעניינת וכותבת על אמיתות, בדיות וסיפורים, ובהתאם יוצרת ומזייפת המצאות במגוון גדול של מדיות. צברנית כפייתית של תמונות וזכרונות, בהם אני מפיחה חיים חדשים ומשלבת גם את עצמי. חברה בגלריה השיתופית P8.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

העבודה

הספר LEGEND הוא חלק מחקר האמן כשקרן – הוא מציע נרטיב ישראלי חלופי, שבוחן ומבקר את מה שקורה סביבנו דרך סיפוריהן ומערכות היחסים של ארבעים דמויות מומצאות. הדמויות זוכות ברובד תת־מודע באמצעות יצירת אמנות: רישומים, קולאז׳, אובייקטים ועוד, המופיעים בספר, ומציעים פרשנות ויזואלית לעלילה הסבוכה.

הספר LEGEND. צילומי הספר: מ״ל

מתוך LEGEND

מתוך LEGEND

נקודת המוצא של LEGEND היא שתי תמונות של קבוצת ילדים/נערים, שאותה אני ממפה ומרחיבה לכדי רשת דמויות והמון סוגי מערכות יחסים וסיפורים שמותחים את היריעה בין קיטש לטראש. לאחר שכתבתי את הביוגרפיות של כל הדמויות, פניתי לכותבים רבים בהצעה להשתתף בפרויקט. שלחתי להם את הטקסטים וביקשתי מהם לבחור דמות ולכתוב עבורה סיפור קצר, שירחיב את היריעה ויגוון את הסגנון. קיבלתי עשרים סיפורים נהדרים, ששולבו בין הביוגרפיות ועשו אותי מאושרת ואסירת תודה.

תעבירו את זה הלאה

שני מסלולים מקבילים אצלי בראש: האחד הוא תערוכה מוזיאלית הכוללת את העבודות המקוריות שנוצרו עבור הספר, לצד האתגר שבהצגת ספר כתערוכה; והשני הוא הפיכת הדמויות לאלבום מוזיקה. תפור עליהן לככב בשירים.

מתוך LEGEND

תמר לב־און, הרוקמת והידעונית. צילום: אוראל כהן

פלוס אחד

״הרוקמת והידעונית״ – שטיח קיר ענק המוצג בתערוכת הקבע החדשה שנפתחה לאחרונה במלון יערות הכרמל (אוצר שרון תובל). התערוכה ״הבית של הלינה״ מתמקדת במושג הבית וההשתכנות. השטיח מייצג חלל ביתי ומשפחתי ועל גביו מרחפות דמויות אמיתיות/מיתולוגיות רקומות וצבעוניות, שיוצרות סיפורים ומיתוסים, בדיוק כמו שאני אוהבת. מקור הדמויות באלבומי המשפחה של סבתי, ובין סיפורי הקרובים הרחוקים אני רוקמת בדיות ושכבות של רפרנס.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

מתוך LEGEND

הצבת ״הרוקמת והידעונית״ בתערוכה

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden