כל מה שחשוב ויפה
קרקס הבריחה: שבוע העיצוב ירושלים 2021
אביטל בורג, Birthday Self-Portrait with Sourgrass. צילומים: מ״ל

יומן הקמילה של אביטל בורג

פורטפוליו Promotion: פרחים שקטפה אביטל בורג ברחובות ניו־יורק הפכו ליומן גיאוגרפי שמבקש לפרוץ מהקנבס, בתערוכת יחיד בגלריה שכטר. לצידה קיר אמן של צוקי גרביאן עם ציורים זעירים מחיי היום־יום. אוצרת: שירה פרידמן

בגלריה שכטר בנווה־צדק ייפתחו ביום חמישי ה־19.12 תערוכת יחיד של האמנית אביטל בורג, ולצידה קיר אמן מעבודותיו של האמן צוקי גרביאן. את התערוכות אוצרת שירה פרידמן. לרגל השנה החדשה, יורחבו שעות הפעילות בגלריה, שתפתח לקהל גם בימי שבת.

בתערוכה West Street תציג בורג ציורי שמן חדשים מהשנים האחרונות. בעבודות אלה בורג משכללת את עיסוקה הממושך בציורי דיוקן עצמי וטבע דומם. הדימויים, בין אם מדובר בדיוקן או בזר פרחים, תופסים כמעט את כל שטח הציור, ונראים כציורים תבליטיים שכמו מתפקעים מתוך הקנבס לתוך חלל הגלריה. בורג יוצרת טקסטורה פיסולית משיירי צבע יבשים שנותרו בפלטה ומערבבת אותם עם צבע טרי, שיטה שמנכיחה את הציורים אלה באלה, כשכבות ״עבר״ מגוונות. בציורים החדשים ביותר אפשר להבחין בפרקטיקה חדשה, הקשורה לחקירת החומריות בעבודתה: פרימה מכוונת של הבד, תוך השארת פיסות חשופות.

אביטל בורג

אביטל בורג

שם התערוכה, West St, מתייחס לשם רחוב שכיח בעיר אמריקאית טיפוסית, ושאול משמו של אחד מהציורים. בורג, המתגוררת בברוקלין, מתחקה אחרי פרחי־בר בנוף האורבני, פרחים צדדיים ושוליים, ואוספת אותם תוך ציון שם הרחוב והתאריך שבו נקטפו. בסטודיו הופכים הפרחים לניצבים בסצנת טבע דומם ,שאותה היא מציירת עד לרגע נבילתם, המסמן את סיום העבודה על הציור; שם הרחוב שבו נקטפו הופך אז לכותרת העבודה. כך עוקבת בורג אחרי עצמה: זהו מעין יומן גיאוגרפי שבו הטבע העירוני, ערים שונות בתקופות שונות, מתכנס באמצעות הפרחים לחלל הסטודיו ולציורים.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

אביטל בורג הישראלית למדה בבצלאל ובבית הספר התחנה בתל אביב, בניו יורק סטודיו סקול וב־Slade שבלונדון. היא חיה ועובדת בשנים האחרונות בניו יורק, הציגה מספר תערוכות יחיד בגלריה Slag ותערוכות יחיד וקבוצתיות בארץ ובחו״ל. לאורך השנים זכתה בורג במספר פרסים, וציוריה כלולים באוספים פרטיים וציבוריים בישראל, באירופה ובארצות־הברית.

צוקי גרביאן

צוקי גרביאן

קיר האמנות בבית שכטר יארח את האמן צוקי גרביאן, שיציג כ־20 ציורים זעירים המצוירים על לוחות עץ. גרביאן קיבל את הכשרתו האמנותית במדרשה, והוא חבר של אביטל עוד מתקופת לימודיו. בניגוד לציורי הפחם המונומנטאליים של גרביאן, המתייחסים למאסטרים הגדולים בתולדות האמנות, בתערוכה זו יציג ציורים קטנים ומהירים, המתארים סצנות מחיי היום־יום.

שיח גלריה בתערוכות יתקיים ביום שישי ה־3.1 בשעה 12:00. נעילה: 30.1. עדכונים ואירועים נוספים בדף האירוע בפייסבוק.


West St: אביטל בורג | קיר אמן: צוקי גרביאן
גלריה שכטר, שלוש 42 תל־אביב
19.9 – 30.1

אביטל בורג

אביטל בורג

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden