כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

ליאת דניאלי, כוורת בסיטאר על גג מכון אלפרד. צילומים: יותם איתן

5 תגובות על הכתבה

 1. יהודה דניאלי

  אני גאה בך ליאת, כאבא שלך שיודע שתמון בך האומנות. ואת מכילה בי גאווה גדולה. ומאחל לך, תמשיכי להפתיע אותנו ביצירות שלך. אוהב אותך מאוד. וסומך עלייך ועל יותם המדהים, שביחד תבנו את העדתיד שלכם.את אומנית בדם, מעניין מאיין זה?💝

 2. רן שרמן

  מדהים, מקסים, מעורר השראה!!!

 3. נורית הדס

  הערה לחגית — אמנם אנחנו בפרובינציה, אך ראוי לכתוב ולבטא שמות אמנים בינלאומיים באופן מדוייק, ואם זה מסובך מידי בעברית, פשוט לכתוב את שמם בלועזית:
  "פיטר אויג" הוא פייר איג ( כך צריך לבטא את השם Pierre Huyghe), אמן צרפתי מבריק שעושה מייצבים תלויי זמן ומקום, המשלבים בינה מלאכותית בתהליכים אורגניים ומרכיבים ביולוגיים.
  עבור הקורא המתעניין שספון בבית בימים אלו, אציין רק כמה מהפרוייקטים האחרונים של איג, אפשר למוצאם ביו טיוב ולחוש ( ולו במעט), את עוצמתם…

  ב Serpentine gallery בלונדון ( סתיו 2018) בתערוכת UUmvelt,נעשה ( בין השאר )שימוש ברימות של זבובים…

  ב"פרוייקט הפיסול " של Munster (גרמניה, קיץ 2017 ), איג עשה מייצב מרשים בהיקפו
  בחללו של אולם החלקה על קרח, שעמד נטוש שנים רבות. המיצב After Alife Ahead הורכב
  (בין היתר) מחיידקים, אצות, דבורים, תאי סרטן אנושיים , חול, חימר, אקווריומים ואינקובטורים ….ללא ספק מתחם אפוקליפטי במראהו ומסריו, אולי ניבוי מוקדם למה שמתחולל עכשיו בעולמנו…

  ועוד בגרמניה — בדוקומנטה ה-13 בקאסל (2012), בפארק נידח ששימש בחלקו כאתר לחומרי דישון, המייצב של איג השתלב באתר כה טוב,עד שהיה קשה לעיתים להבחין מבין מתקני הדישון, באצות, בעשבים וגידולי הצמחייה שהם חלק מהיצירה, ששיאה בהעתק בטון לפיסלו של מקס וובר (Max Webber) משנות ה30 במאה העשרים, "דמות רכונה".
  בהעתק של איג, את ראש הדמות מחליפה כוורת דבורים, כך שליאת דניאלי אינה לבד…

 4. נורית הדס

  תגובה על תגובתי: מבקשת סליחה מחגית פלג רותם, על שמשום מה ייחסתי לה טעות בשמו הפרטי של פייר איג. הטעות היא רק בשם משפחתו.

 5. חגית

  נורית תודה על תשומת הלב ועל הלינקים והמידע המעשיר
  🌻
  אכן אמן מרתק.
  את שם המשפחה נהוג לכתוב בעברית הויג

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden