כל מה שחשוב ויפה
מעיין אליקים. צילום: שירה אליקים

מעיין אליקים, רעות קרן, ניבי אלרואי וזהר גוטסמן ברזידנסי של נווה שכטר 

פורטפוליו News: ארבעה אמנים נבחרו לתוכנית הרזידנסי של גלריה שכטר בשנתה הראשונה; ניבי אלרואי וזהר גוטסמן יעבדו לראשונה על פרויקט משותף

גלריה שכטר פותחת לראשונה תוכנית רזידנסי, שתארח אמנים בשלושה מחזורים בני ארבעה חודשים. האמנים שנבחרו לתוכנית בשנתה הראשונה הם ניבי אלרואי, זהר גוטסמן, מעיין אליקים ורעות קרן. 

ועדת השיפוט כללה את האוצרים נירית נלסון, חגית פלג רותם ורון ברטוש, בראשות אוצרת הגלריה, שירה פרידמן. הוועדה בחנה כ־170 הצעות ומתוכן נבחרו הצעותיהם של מעיין אליקים, רעות קרן והצעה משותפת של ניבי אלרואי וזוהר גוטסמן.

תוכנית הרזידנסי בתמיכת הפדרציה היהודית של שיקגו מעמידה לרשות האמנים סטודיו שבו יפתחו פרויקט אמנותי חדש. התוכנית מציעה מלגה בסך 5,000 ש״ח בנוסף למימון המיועד להפקת עבודות חדשות, בסך 15,000 ש״ח. כמו כן ילוו את האמנים אוצרת הגלריה וצוות נווה שכטר.

רעות קרן. צילום: אורלי רוזן

מעיין אליקים הינו אמן רב־תחומי שעבודתו נעה בין פיסול ומיצב לוידאו־ארט. מרצה במחלקה לאמנות בבצלאל ועתיד להציג בשנה הבאה תערוכת יחיד במוזיאון תל אביב לאמנות באוצרותו של דורון רבינא.

 רעות קרן היא אמנית רב־תחומית, בוגרת תואר ראשון באמנות מאקדמיית חריט ריטוולד אמסטרדם ובוגרת תוכנית התואר השני לאמנות בבצלאל. עבודותיה נוגעות לרוב בנושאים כלכליים וחברתיים ובשאלות על ערכים, מוסדות והיררכיה.

ניבי אלרואי. צילום: שחף דקל

זוהר גוטסמן. צילום: תום בוקשטיין

השהות ברזידנסי של האמנים זוהר גוטסמן וניבי אלרואי תהיה שיתוף הפעולה הראשון בין שני האמנים. גוטסמן מתמקד בפיסול ומיצב. הוא בוגר המחלקה לאמנות בבצלאל ומרצה בה ובעל תואר ראשון קודם בארכיאולוגיה ותולדות האמנות. כמו כן, למד לימודי פיסול בשיש בקאררה, איטליה.

ניבי אלרואי היא אמנית רב־תחומית ומרצה לאמנות. אלרואי הציגה בתערוכות בארץ ובעולם, ביניהן מיצבים תלויי חלל למרחבים אלטרנטיביים, כבית חרושת מהמאה ה־19 בפילדלפיה ומיצב וידאו בגשר ברוקלין בניו יורק. במסגרת עבודתה, היא משתפת פעולה עם חוקרים ויוצרים משדות המחול, המוזיקה, הספרות והמחקר.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden