כל מה שחשוב ויפה
מיכל לויצקי, נאוטילוס. צילומים: יוסי לוי

מיכל לויצקי // נאוטילוס

גוף התאורה גדול הממדים שעיצבה מיכל לויצקי בהדפסת תלת־ממד ״מתחקה אחר יופי מורכב־גיאומטרית ועתיק מספור״

הפרטים הטכניים

נאוטילוס, נרכשה עלי ידי ומוצגת ב־COM-UNITY, קונספט מגורים חדש בשכונת פלורנטין, תל אביב.

מי אני

מיכל לויצקי, אמנית ומעצבת. בוגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי  בבצלאל. בשמונה השנים האחרונות יוצרת בתחום ההדפסה בתלת־ממד, חוקרת, מרצה ומלמדת. פורצת דרך בתחום המשלב עיצוב וייצור דיגיטלי חדשני לקהל הרחב בתעשייה המקומית. 

העבודה

נאוטילוס, גוף תאורה, מודפס בתלת־ממד מחומר הקרוי PLA, פולימר המופק ממקור צמחי, בדרך כלל עמילן תירס, ומכאן שהוא ידידותי לסביבה. החומריות והקונפיגורציה משייכות אותו לעיצוב הביופילי, המדבר על אהבת החיים ואהבת הטבע, על קרבה מחודשת לטבע בסביבות המחיה שלנו. נאוטילוס מתחקה אחר יופי מורכב־גיאומטרית ועתיק מספור. 

השימוש בטכנולוגיה ככלי לפיסול בעל אופי טכנולוגי־ויזואלי, מאפשר מתיחת הגבולות הטכנולוגיים לקצה גבול היכולת בקנה מידה מקסימלי, תוך שילוב טכנולוגיות ייצור דיגיטליות, הדפסת תלת־ממד וכרסום CNC. נאוטילוס מורכב משני גופים זהים שמדמים בהעמדתם את סמל האינסוף, גודלה המקסימלי של כל יחידה הינו 1.2/1.8 מטרים וגובהן 35 ס״מ. הפרויקט נוצר בשיתוף פעולה עם חברת TONY 3D שסיפקו הדפסות תלת־ממד בקנה מידה גדול.

משחקים של אור וצל, נפח וטקסטורה, המתח שבין דו־ממד לתלת־ממד, מתגלים מתוך מהלך של התקרבות והתרחקות ומשנה את פניו מכל זווית. טקסטורה אורגנית משולבת בקנה מידה משתנה מהצורה הכללית ועד לשכבות ההדפסה מקרוב. נראות וחומריות שתואמת את הסביבה שבה היא חיה במצבים שונים של הארה ובהיעדרה.

תהליך העבודה. צילומים: שי לויצקי

תעבירו את זה הלאה

הייתי רוצה שהגוף יתלה בחדר יוגה שתקרתו בגובה של לפחות שלושה מטרים, כדי שמי שמתרגל, בעת שישכב על הרצפה, יגלה את צורתו הספירלית של הגוף במלואה. ואם כבר לחלום, אז אפשר להתפשט על תקרה שלמה ולחפות אותה, ולא להסתפק בשני גופים גדולים.

פלוס אחד

אמזוניקה, גוף אור צמוד קיר בקוטר 70 ס״מ, ששולבו בו הדפסת־תלת ממד של PLA, לחצנות מתכת, לדים ובסיס עץ. גופי התאורה נוצרו לראשונה עבור חממת המעצבים של מפעל הפיס ביריד צבע טרי בשנה שעברה, בשיתוף חברת מפעיל בע״מ, ובימים אלו הם מוצעים למכירה באתר שלי כחלק מחממת העיצוב של צבע טרי.

צורתו של גוף האור היא הלוגו של Sohum (שם המותג שלי), שנוצר בהשראה מצורת העלה של שושנת המים ויקטוריה אמזוניקה, שמקורה באמזונס הברזילאי. השושנה קיבלה את שמה המודרני על שום שלראשונה צמחה מחוץ לאמזונס בחצר המלכה ויקטוריה באנגליה.

birds

אמזוניקה

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden