כל מה שחשוב ויפה
מירית וינשטוק, WA BOXES. צילומים: מ״ל

פינת הילד // הפתעות מיפן; פינגווין מאנטרטיקה; ילדים מכליל, חולון ורמת גן

מירית וינשטוק שולחת את יפן לישראל; ביצה שנסחפת מאנטרקטיקה הרחוקה ופינגווין קטן ונועז שבוקע מתוכה; ילדי ישראל בהשראת ילדי העולם. פינת הילד: מדור חדש לדור העתיד

הקופסאות היפניות של מירית וינשטוק

המעצבת והאמנית מירית וינשטוק עברה לטוקיו לפני שנתיים עם ביתה ליליה בת ה־4.5, במטרה ליצור ולהתמחות במלאכות יפניות מסורתיות, בינהן מיזוהיקי, קישוטים עשויים שזירת חוטי נייר; פורושיקי, אריזות בד יפניות; וואשי, אמנות הנייר המסורתית; ואיקבנה, אמנות יפנית עתיקה של סידור פרחים.

וינשטוק, שבשנים האחרונות עוסקת בעיצוב תכשיטים, היא בוגרת התוכנית להמצאת צעצועים בשנקר. היא מעידה על עצמה שתמיד יצרה בכמה תחומים בו זמנית, ועניין אותה השילוב והשיח בין הדיסציפלינות השונות שבהן היא עוסקת. יפן פתחה בפניה עולמות מסקרנים, ומעבר למכירת תכשיטים ב־45 חנויות בעולם, לפני חודשיים השיקה מותג חדש של קופסאות יפניות בשם WA BOXES.

שם המותג נובע מהמילה ״ווה״ שלה שני פירושים: הרמוניה וסגנון יפני״. הקופסאות מכילות פריטים שקשורים קשר עמוק לתרבות יפנית ולמלאכות מסוריות, ולצד קופסת קונספט וקופסאות עונתיות מציעה וינשטוק קופסאות חוויתיות לילדים. 

הקופסאות פותחו בהשראת מוזיאון הצעצועים בטוקיו וכוללות בין חמישה לשבעה פריטים הקשורים למסורת יפנית. את הפריטים לקופסאות מלקטת וינשטוק יחד עם ביתה, והיא מתאימה אותם לפי הגיל והמין של הילד. הקופסאות מגיעות עם הסברים וסרטוני וידאו על השימוש בכל צעצוע או משחק שארוזים בקופסה.

הפריטים כולם יפנים מקוריים, תוצרת יפן, עם זיקה לתרבות היפנית המיוחדת, ביניהם בלוני נייר, ספרי פופ־אפ מעוצבים, חוברות יצירה, משחקים למרחב הפתוח, ערכות אוריגמי מעוצבות, סט לציור דיו יפני, קישוטי נייר יפני ״וואשי״ בעבודת יד לקישוט חדרי ילדים, מלחי אמבט צבעוניים לפי עונות השנה היפניות ועוד. הבחירה בקופסה היא אישית וכתוב עליה ביפנית שם הילד שלו היא מיועדת. הקופסאות נשלחות מיפן לישראל על ידי UPS ומגיעות עד פתח הבית תוך מספר ימים. 

מחירים: 89-95$ (לכבוד ההשקה 10% הנחה עם הזנת הקוד welcome)
להשיג: waboxes.com

מירית וינשטוק, קופסאות WA BOXES מירית וינשטוק, קופסאות WA BOXES מירית וינשטוק, קופסאות WA BOXES


מעשה בעולם של תיאטרון הקרון

״מעשה בְּעולם״ של תיאטרון הקרון, היא הצגת תיאטרון־מחול־בובות מאת אביב הורוביץ שמיועדת לילדים בני 4 ומעלה. ההצגה, שעלתה לראשונה בפסטיבל חיפה להצגות ילדים בסוכות האחרון, זכתה בשלושה פרסים מטעם הפסטיבל: ציון לשבח על שפה יחודית ומעוררת השראה, עיצוב תנועה ועיצוב במה ואביזרים.

ההצגה מספרת על מסעם של ביצה שנסחפת מאנטרקטיקה הרחוקה ושל הפינגווין הקטן והנועז שבוקע מתוכה, ומשלים את המסע בדרך הביתה. זהו תיאטרון מחול שמגלה את הזיקה העמוקה בין בני אדם לבעלי חיים, בהומור, בריקוד ובאהבה לעולם. במסעות מגלים הילדים כמה רב הדמיון בין בני האדם ליצורים המופלאים שחיים לצידם על כדור הארץ.

בהצגה משתתפים רקדנית, רקדן ובעלי חיים שונים המגולמים בגופם ומחברים אותנו מחדש אל האדמה והטבע – בריקוד, בהומור ובאהבה לעולם. הורוביץ ואיתי ביבס מבצעים יחד את ההצגה, ואת בעלי החיים שמציגה אביב על גופה עיצב מיכאל הורוביץ.

לצפייה ולרכישת כרטיסים: haifakids.co.il


ילדי העולם בגרסת כחול לבן

רות ליטן מצאה בבית הוריה את הספר ״אלה קארי הילדה מלפלנד״ שאותו זכרה מילדותה, והחליטה ליצור סדרת סרטים המבוססת על הרעיון של ילדי העולם, אבל שמלווה את חייהם של ילדים מישראל. מדובר בשלושה סרטים מקסימים שמיועדים בעיקרון לילדים, אבל צפיה משפחתית משותפת תעניק זמן איכות לכולם, כולל את סבא וסבתא שוודאי מכירים את סדרת הספרים המקורית.

הסדרה, ילדי העולם, יצאה לפני למעלה מ־50 שנה ונחשבה גם אז למוצלחת במיוחד. היא כללה את הספרים נוריקו סאן הילדה מיפן, אלה קארי הילדה מלפלנד, דוריק הילד מהולנד ועוד. לפני מספר שנים הוצאת הקיבוץ הארצי הוציאה מחדש חלק מהספרים וגם אלו זכו להצלחה, בעקבות הסרטים התיעודיים שיצרה דבורית שרגל.

ליטן מציעה באתר ״ילדים מכאן״ שלושה סרטים. האחד מספר את סיפור של מיו לב מהיישוב כליל, שהוא ילד ככל הילדים אך גם הוא מיוחד במינו. מיו הוא בן 4 וחצי וגר בכפר האקולוגי כליל, באוהל שנקרא דום. אביו הוא רועה כבשים, ובוקר אחד כשמיו מאבד את הטלה שאביו נתן לו במתנה, הוא יוצא לחפש אחריו לגמרי לבדו.

הסרט השני מספר על יום הולדתה החמישי של אלי מחולון, שבו היא נוסעת עם אמא ואבא לעבודה לחנות בשוק הפשפשים. בחנות יש ״אוצרות מפעם״ כמו שאלי אומרת: חפצים ישנים שעברו מיד ליד עד שהגיעו לשוק. בזמן שכולם עובדים אלי משועממת בחנות, יוצאת עם בלון לטיול כדי להכיר לו את כל חבריה מהחנויות הסמוכות.

הסרט השלישי מספר על לוקה בן החמש שגר ברמת גן עם הוריו ועם אחיו הגדול, טים. הוריו של לוקה עלו מאוקראינה ולכן לוקה מדבר רוסית. מכיוון שאביו של לוקה הוא מדריך טיולים, הטיולים הם עניין שבשגרה. הפעם הוא נותן ללוקה להוביל את מסלול הבוקר לגמרי לבדו, ולמרות זאת לוקה מגלה שיש דברים שרק טים יכול לעשות ושהוא עוד לא.

לצפייה ולרכישת כרטיסים: yeladimikan.com או בשירות ה־VOD של הוט.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden