כל מה שחשוב ויפה
אתי גלס־גיסיס
אתי גלס־גיסיס. צילום: עמית גיסיס

אוצרת חדשה למוזיאון טיקוטין: אתי גלס־גיסיס

פורטפוליו News: אתי גלס־גיסיס תחליף בתפקיד אוצרת מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית את אילנה זינגר בליין, הפורשת מהתפקיד לאחר כ־30 שנים

ד״ר אתי גלס־גיסיס נבחרה לתפקיד האוצרת של מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית. גלס־גיסיס היא בעלת תואר ראשון ושני בתולדות האמנות ומזרח אסיה מהאוניברסיטה העברית, ובעלת דוקטורט מאוניברסיטת גאקושואין בטוקיו. את דרכה החלה במוזיאון טיקוטין במחלקת החינוך ובהמשך הצטרפה למחלקת האוצרות של מזרח אסיה במוזיאון ישראל.

במסגרת תפקידה כאוצרת אצרה מספר תערוכות במוזיאון ישראל ובמוזיאון וילפריד לאמנות המזרח. היא תחליף בתפקיד אוצרת מוזיאון טיקוטין את ד״ר אילנה זינגר בליין, האוצרת הראשית של מוזיאון טיקוטין מזה 30 שנים, הפורשת לגמלאות. .

בתגובה למינוי אמרה גלס־גיסיס: ״אני מתרגשת לשוב אל המקום שבו התחלתי את דרכי. אשקוד על יצירת הקשרים חדשים בין אוסף פליקס טיקוטין לאמנות המקומית. למוזיאון תפקיד חשוב בהפצת התרבות והאמנות היפנית וככזה חשוב לי לשמור על ייחודו ולהרחיב את משפחת אוהבי האמנות היפנית בישראל״.

birds

חברי ועדת האיתור כללו את יו״ר דירקטוריון מוזיאוני חיפה, נעמה לזימי; דותן מורנו, חבר הדירקטוריון; גב׳ אילנה דרוקר־טיקוטין, בתו של מייסד המוזיאון, פליקס טיקוטין; שגרירת ישראל ביפן לשעבר, רות כהנוב; האוצרת שיר מלר־ימגוצ׳י; פרופ׳ אורי ברטל, יפנולוג ומנהל המחלקה לתרבות חזותית וחומרית בבצלאל; ומנכ״ל מוזיאוני חיפה, יותם יקיר.

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית ציין בשנה שעברה 60 שנים להיווסדו. הוא מחזיק באוסף גדול של חפצי אמנות יפניים ומציג תערוכות אמנות יפנית מסורתית ועכשווית. במהלך שנות קיומו הפך המוזיאון למרכז להפצת תרבות יפן, להבנת תרבות ייחודית זו ולידידות בין שני העמים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

2 תגובות על הכתבה

  1. רונית

    ב ה צ ל ח ה

  2. גוני צור

    הבחירה של אתי גלס-גיסיס לניהול מוזיאון טיקוטין – בחירה מעולה!! ברכותי לאתי ולמוזיאון

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden