כל מה שחשוב ויפה
אלנה צ׳רטי שטיין
אלנה צ׳רטי שטיין. צילום: ינון כלפון; עבודות: איליה מרכוס

מה קורה // אלנה צ׳רטי שטיין

אלנה צ׳רטי שטיין הפכה את חלל גלריה P8 למעין מבנה דמוי קפלה, ומפנה זרקור אל ההבדלה הפיקטיבית שבין האדם לטבע

מי?

אלנה צ׳רטי שטיין, בת 32, גרה בשכונת שפירא בתל אביב.
אתר / פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי? 

In Love. האם זה סטטוס? 

מה בצלחת?

המקרר שלי ריק יחסית כבר קרוב לחודשיים והמצב הכי מלא שלו היה כשקניתי ברוקולי וקטשופ. הברוקולי הספיק להתייבש אבל הקטשופ עדיין שם. איך הולכת האמירה? אמנים חיים על אור שמש וחלומות שבורים. 

אבל ברצינות, אני בתקופה עמוסה (בדברים טובים) אז לצערי לא הייתה לי ההזדמנות לארגן לעצמי אוכל באופן ראוי. כשהימים יירגעו אכין לעצמי פסטה אמיתית, כזו עם עגבניות ובזיליקום. מה לעולם לא אוכל? משהו שנאכל בעודו חי.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

אתמול נפתחה בגלריה P8 תערוכת היחיד שלי Habitus, הראשונה שלי בארץ, שאצרה הדסה כהן. אני מציגה בה עבודות פרסקו גדולות שעבדתי עליהן לפני כן ומכוונת להפוך את חלל הגלריה למעין מבנה דמוי קפלה. 

על הפרסקו עבדתי על פי טכניקה מסורתית איטלקית המוכרת לי מבית. כוונתי היא להפנות זרקור אל ההבדלה הפיקטיבית שבין האדם לטבע, להביא לקדמת הבמה את כל מה שמעבר לאנושי ולהתוודע לערך שלו.

birds

בנוסף אני משתתפת באירועי ״סטודיו פתוח״ של התכנית לתואר שני באמנויות של בצלאל שיתקיימו ב־1.7. באוגוסט מתוכננת לי תערוכת יחיד נוספת שתיפתח בגלריה Fondazione Spinola Banna באיטליה.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

מיירל לדרמן יוקלס היא אמנית שהותירה בי רושם עצום. היא אחת המרצות המלוות אותי בתכנית של התואר השני בבצלאל ויצא לי לשוחח איתה לא מעט. אני באמת ובתמים חושבת שהביטוי ״לנשום אמנות״ מבוסס עליה.

האינטואיציה שלה מבריקה. כשדיברנו על הפרויקט המכונן שלה Maintenance Work, הבנתי מה אמנות מסוגלת להיות ועד כמה היא מחלחלת לרבדים העמוקים ביותר של המציאות. 

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

מסקרנת אותי המחשבה ליצור אמנות שחווים אותה לא רק בני אדם. הייתי רוצה לייצר אקו־סיסטם עצמאי במבנה מוזיאלי, לפתוח את כל הדלתות לתקופה ולאפשר לבעלי חיים, לדוגמה, להתמקם בסביבה יצירתית שתדגיש האינטראקציה הייחודית הזו.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

מסקרה 🙂


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden