כל מה שחשוב ויפה
גל ארצי במגדל הארבעה
גל ארצי במגדל הארבעה. צילומים: אלון ברהום

מה קורה // גל ארצי

גל ארצי חולם על עננים ויוצר אותם מחומרים שונים. במגדלי הארבעה בתל אביב הוא מציג את ״התפשטות״, שישה מיצבי ענק ברוח הזרימה החופשית

מי? 

גל ארצי, בן 28, מושב גבעתי.
אתר / פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

פנוי לחתיכים.

מה בצלחת?

אוהב ליהנות מהכל אך מאמין בטבעונות. מנסה להפחית בשר, ביצים וחלב.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

הצגתי בצבע טרי 2021 מיצב תלוי ענק של ענני ברזל, ובשבוע שעבר נפתחה תערוכת היחיד הראשונה שלי, ״התפשטות״, במגדלי הארבעה בתל אביב. התערוכה כוללת שישה מיצבי ענק (חלקם מגיעים לגודל של חמישה מטרים), המתכתבים אחד עם השני ברוח הזרימה החופשית והאור ומתחברים למסע אחד. 

לא למדתי אמנות באופן פורמלי; הלכתי ללמוד טיס בעקבות האהבה לעננים. אני חולם על עננים ויוצר אותם מחומרים שונים: אני מכור לצורות אמורפיות, לזרימה ודינמיות שמתבטאת ביצירות שלי.

פיתחתי במשך שנים טכניקה ייחודית לשיבוץ שברי זכוכית, ואני רואה בה פתרון לסדר חדש שהופך את אוביקט הזכוכית לבעל מראה אחר, משוגע וחופשי, כקבוצה של יחידים המתפקדים כחופשיים אך יוצרים חברה חדשה וחזקה; כדי להיבנות יש צורך להישבר. 

birds

 ענני הברזל הם מיצב נאיבי, כמו ילד חולם ששט על ענן נטול הפרעות מהעולם שמתחת. המראה של ברזל נוקשה, סמל לכוחניות בחברה המודרנית, מוצג הפעם בצורה שונה: קל, אוורירי, זורם ומלטף כענן. העולם משתנה בקצב מהיר, ועלינו להפוך ורסיטלים, מותאמים למציאות ולזרום כעננים.

התערוכה, המוצגת בחושך מוחלט, לוקחת את הצופה למסע כרונולוגי משבר לבניה מחדש. ששת המיצגים הפזורים בחלל עשויים מחומרים שונים והם מפיקים אור הבוקע תוכם או מוצפים בו מחוץ.

הבחירה בחלל התצוגה הספציפי מתחיל כבר בעלייה במעלית לקומה ה־14, שם מתחיל המסע לגובה. החלל מוקף ויטרינות ענקיות, כשבזוויות רבות אפשר לראות את מיצבי העננים כאילו הם משייטים בגובהם הטבעי. 

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

פגשתי בחלום את Yasuaki Onishi היפני, היצירות שלו מרגשות אותי כל פעם מחדש…

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו? 

מיצב עננים ענקי ומרהיב בתחנת רכבת מרכזית באירופה, כזו בעיצוב קלאסי עתיק.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

אחרי שנרטבו לי הנעליים בגשם בזמן מפגש עם חברה – היא השאילה לי נעלי ריבוק צבעוניות ומשוגעות. ההשאלה הפכה מזמנית לקבועה. אלו נעליים כל כך משוגעות, שבחיים לא הייתי קונה אותן בעצמי. הן הפכו לפריט האהוב עליי, מוציאות בי צד שלא הכרתי. אני מקווה שהחברה לא קוראת את המדור…


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

צילומים: חן ליאופולד

צילומים: חן ליאופולד

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden