כל מה שחשוב ויפה
אסי משולם
אסי משולם

קול תבנית: תפילות לאלים

פורטפוליו Promotion: האמן אסי משולם והמוזיקאית טליה יונה קליגר יקיימו מפגש מיוחד ביום שישי 18.3 בתערוכה ״חפירות – אמנות מזמן עכשיו״ במוזיאון ארצות המקרא ירושלים

שבעה אלים ואלות שנוכחים בתערוכת הקבע בדמות צלמיות, תבליטים וממצאים אחרים, נבחרו מתוך האלוהויות הרבות שנכחו במרחב הגיאוגרפי של ארץ ישראל וסביבותיה בתקופת המקרא. האמן אסי משולם כתב לכבודם תפילות ומזמורים, והמוזיקאית טליה יונה קליגר, בת זוגו של משולם, הלחינה אותם.

הפרויקט נולד במסגרת התערוכה ״חפירות – אמנות מזמן עכשיו״ שאצרה שירה פרידמן בהשראת האוסף של המוזיאון. נשמע מפיו של משולם על הפרויקט, על בחירת האלים והאלות, על המיתולוגיות שנשאו את סיפוריהם ועל המשמעות המודרנית שהוא מעניק להם.

קליגר תספר על החוויה שלה כמוסיקאית שפוגשת בחומרים הללו, ועל תהליך העבודה שלה על הפרויקט, ותבצע את התפילה בפני קהל הנוכחים. לקראת המופע, עיבדה קליגר שתיים מהתפילות ליצירות לאנסמבל ווקאלי, שתבוצענה על ידי אנסמבל הנשים ״קול״.

טליה יונה קליגר, אסי משולם. צילומים: מ״ל

טליה יונה קליגר, אסי משולם. צילומים: מ״ל

חפירות – אמנות מזמן עכשיו היא תערוכה קבוצתית של אמנות ישראלית, שבמרכזה עיסוק בארכיאולוגיה.
היא מוצגת באולמות ובינות למוצגים, מתערבת ברצף ההיסטורי של תערוכת הקבע של המוזיאון ומאפשרת שיח בין-תקופתי לצד שיח בין־דורי בתוך האמנות הישראלית עצמה. העבודות המוצגות בתערוכה חוקרות לעומק את היחסים בין הארכיאולוגיה של המזרח הקדום ותרבויות מצרים, יוון ורומא – ובין אמנות ישראלית עכשווית.


קול תבנית: תפילות לאלים
יום שישי 18.3 | 11:00
הקהל מוזמן לבקר בתערוכה החל מ־10:00
פרטים נוספים והזמנת כרטיסים >>

אסי משולם וטליה יונה קליגר, מתוך ״קול תבנית – תפילות לאלים״

אסי משולם וטליה יונה קליגר, מתוך ״קול תבנית – תפילות לאלים״

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden