כל מה שחשוב ויפה

מה נשמע // Radio Button

הפודקאסט של יהודית אשר ועדי לוין הוא הפודקאסט הראשון בעברית בתחום עיצוב חווית משתמש. יחד עם האורחות והאורחים הן מכסות מנעד רחב של נושאים רלוונטיים ואקטואליים כמו מיתוג, מחקר, מסלולי קריירה ועוד

Radio Button, הפודקאסט של יהודית אשר ועדי לוין. הפרק הראשון עלה לאוויר ב־5 ביולי 2019 ועד כה פורסמו 85 פרקים בתדירות של פעם בשבועיים.

מי אנחנו

יהודית אשר – מעצבת חווית משתמש בווייז. עדי לוין – מעצבת חווית משתמש בג׳ויטיונס, הצטרפה לפודקאסט לפני חצי שנה.

על מה מדובר

רדיו באטן הוא הפודקאסט הראשון בעברית בתחום עיצוב חווית משתמש. בכל פרק אנחנו מראיינות אנשי ונשות מפתח ומומחי.ות UX מישראל ומדברות איתם על נושאים שונים, כמו איך לבנות מוצר עם UX טוב? מה הופך אותנו למעצבי חווית משתמש טובים יותר? וגם דנים על תהליכי גיוס, תיקי עבודות ועוד.

השם שלנו

אשר: ״הייתי סגורה על זה שאני רוצה שם בעברית, כי זה מה שמייחד את הפודקאסט שלי. ישבתי לסיעור מוחות יחד עם דוד בעלי, שהוא מנהל מוצר, והעלנו עשרות שמות, אבל שום דבר לא ישב. אז, זזתי למקלחת… ובום. פתאום משום מקום בא לי השם רדיו באטן. זה ישב לי כל כך טוב שוויתרתי על השם בעברית. נראה לי שאני לא צריכה להסביר את המשמעות של השם, נכון?״.

יהודית אשר. צילום: עודד עזר

יהודית אשר. צילום: עודד עזר

עדי לוין. צילום: מ״ל

עדי לוין. צילום: מ״ל

הפעם הראשונה

אשר: ״שחררתי את הפרק הראשון ביולי 2019, לפני ממש שלוש שנים. הפרק היה עם שיר זלצברג, מנהלת הקהילה של סטארטאפ דיזינרס. שיר דחפה אותי להקמה של הפודקאסט ועזרה לי במהלך הדרך. בפרק דיברנו על מסלול הקריירה של שיר, על איך אפשר להתברג בתעשיית ה־UX בארץ ואיך לייזום דברים בלי פחד״.

נשמע טוב

הברנדינג כחלק בלתי נפרד מחווית המשתמש: דיברנו עם מעין פרוינד על החשיבות של חיבור בין הברנד למוצר. מעין טוען שכשנוצרת במוצר מסויים סינרגיה מושלמת בין הפרודקט לברנד – זה מעורר אצלנו רגשות חזקים, ואז אנחנו נעשים נאמנים למוצר. הנאמנות הזו שווה המון – וגורמת לנו להיות סלחניים יותר כלפי המוצר במקרים של תמחור גבוה או אפילו בעיית UX. בפרק ניסינו לשבור את קו ההפרדה שיש לעיתים בין מעצבי הפרודקט למעצבי הברנד, ודיברנו על למה חשוב להכיר אותם ולשתף איתם פעולה.

איך לבנות מסלול קריירה שיהיה שווה דירה: נבות וולק, מאנשי ההייטק המוכרים בישראל, דיבר על מניות, אופציות וההבדלים בין סטארט־אפ לקורפורייט. נבות ענה על שאלות שמטרידות הרבה מאיתנו, כמו איפה יש לנו סיכוי גדול יותר ״לעשות קופה״, סטארט־אפ קטן בצמיחה או חברה גדולה ויציבה? או איך נדע את סיכויי ההצלחה של סטארט־אפ שהציע לנו עבודה? הפרק הזה מאוד אהוב על ידי המאזינים שלנו, ואני חושבת שזה בזכות הרלוונטיות שלו לכל אחד ואחת מאיתנו, למרות שלעיתים אנחנו חוששים להעלות את הנושא הזה. שמנו לרגע את נושא ה־UX בצד, ודברנו פשוט מאוד על כסף, מבלי להתבייש :).

דיברנו על כל הסיבות שדווקא כן כדאי להעסיק ג׳וניורים. הפרק הזה חביב עלינו במיוחד, כי הוא מאוד רלוונטי למה שקורה היום בתעשייה, וזה חלק מאוד חשוב מהעשייה שלנו: לנסות להיות קשובות כמה שיותר לקהל המאזינים שלנו, ולהעלות נושאים אקטואלים

על מחקר בחברות גדולות לעומת קטנות: תומר שרון, אחד מחוקרי חווית המשתמש הבולטים בעולם, התארח בפודקאסט ודיברנו על סוגי מחקר שונים: על כך שמחקר טוב הוא מחקר שיש לו שאלת מחקר ברורה, וזה שיש מעט זמן לא צריך להגביל אותנו בכלל. על ידי סיפור אישי של תומר, הוא מסביר איך אפשר לקחת מתודולוגית מחקר ולבצע אותה מהר, אפילו בשלוש שעות. אני חושבת שהפרק מלמד ופותח את הראש לגבי כל התחום החשוב הזה, ומוציא אותו ממגבלות של זמן ומשאבים.

איך להכשיר ג׳וניורים?: תום יגב, קריאייטיב דירקטור בחברת Moveo, דיבר על המורכבות של השתלבות של ג׳וניורים בתעשייה. תום מביא נקודת מבט אחרת, וטוען שג׳וניורים זה דווקא בדיוק מה שהוא מחפש, והסיבה היא שיש להם משהו שאחרי כמה שנים בתחום לפעמים הולך לאיבוד – תשוקה גדולה למקצוע, והוא טוען שזה חלק חשוב לא פחות מהנסיון. בפרק דיברנו על כל הסיבות שדווקא כן כדאי להעסיק ג׳וניורים. הפרק הזה חביב עלינו במיוחד, כי הוא מאוד רלוונטי למה שקורה היום בתעשייה, וזה חלק מאוד חשוב מהעשייה שלנו: לנסות להיות קשובות כמה שיותר לקהל המאזינים שלנו, ולהעלות נושאים אקטואלים.

אולי יעניין אותנו גם

אשר: וויקלי סינק – הפודקאסט של נבות וולק ותור צוק שבו הם מדברים על מה שמעניין בעולם ההייטק. אני ממליצה להקשיב לפרק מספר 9 שבו הם דיברו על בעיות הפרטיות שצפו בעקבות הדיגיטציה והמשחוק של ספר הבוחרים.

לוין: Hidden Brain, הפודקאסט של Shankar Vedantam, שמשתמש במדע ובסטוריטלינג כדי לחשוף את הדפוסים הלא מודעים שמניעים את ההתנהגות האנושית, מעצבים את הבחירות שלנו ומכוונים את מערכות היחסים שלנו. המארח מצליח להעביר את הרעיונות המורכבים הללו בצורה מעניינת, ייחודית, ושווה בהחלט לצלול לעולם הזה.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden