כל מה שחשוב ויפה
מימין: אריאל ססיליה פרידמן, אבשלום לטוכה, גיל אלגרבלי. צילומים: אסיה סקוריק
מימין: אריאל ססיליה פרידמן, אבשלום לטוכה, גיל אלגרבלי. צילומים: אסיה סקוריק

3|2|1 // גיל אלגרבלי; אבשלום לטוכה; אריאל ססיליה פרידמן

למה התחילו לרקוד, ממי הושפעו ואיך הגיעו עד הלום - שלושה כוריאוגרפים צעירים מתכנית 3|2|1 במרכז סוזן דלל מספרים על הדרך שלהם בעולם המחול

פורטפוליו בשיתוף מרכז סוזן דלל 


גיל אלגרבלי

מי אני?

גיל אלגרבלי, בת 23, גרה בתל אביב (במקור מכפר ורדים).
אינסטגרם

מה עשיתי עד עכשיו

התחלתי לרקוד בגיל ממש צעיר בכפר ורדים אצל רבקה נתן. לאחר מכן עברתי לרקוד באולפן מנשה בקיבוץ געתון וסיימתי 10 יחידות בבגרות במחול. בהמשך, התגייסתי בתור רקדנית מצטיינת ותוך כדי הייתי חלק מהמסלול להכשרת רקדנים תל אביב יפו בניהולם האומנותי של נעמי פרלוב ואופיר דגן. מאז ועד היום אני פרילנסרית. לאורך תקופה זו, עבדתי עם היוצרים דור נחום, מץ ואן רוסו ורבקה לאופר, ענת עוז, לוטם רגב ותמיר גולן.

כשאני לבד על הבמה אני

כשאני על הבמה אני מרגישה שאלה הם הרגעים היחידים שבהם אני יכולה לתת למה שאני מרגישה להתבטא בצורה הכי כנה ואמיתית שמתאפשרת לי. אני מרגישה מחוברת לגוף שלי ולמה שיש או אין לי להגיד. העולם בחוץ לרגע עוצר והעולם הפנימי לרגע מאט. נוצר ספייס.

כשאני על הבמה אני מחוברת לגוף שלי ולמה שיש או אין לי להגיד. העולם בחוץ לרגע עוצר והעולם הפנימי לרגע מאט. נוצר ספייס

מכל מלמדיי השכלתי

לאורך הדרך למדתי מאנשים יקרים שיצא לי לעבוד איתם. כל אחד נתן לי משהו שלקחתי איתי. מכל אלה יצא לי לחוות עם תמיר גולן (יוצר וחבר קרוב) מה זה אומר עבודה משותפת ואמיתית, חברות, כבוד, אמונה באמנית שאני וחוסר מעמדי כוחות, תוך כדי שאיפה מוחלטת למטרה מסוימת, אבל בדרך בה המטרה עצמה לא באה על חשבון האנשים שמולו.  

תוך כדי תנועה 

כשאני לא רוקדת אני אוהבת ללמוד או לקרוא. אלה דברים שאני יותר ויותר מבינה שיש לי סבלנות אליהם מסדרה או סרט. ללכת לים, לנוח ולטייל אהובים עלי לא פחות.  

גיל אלגרבלי. צילום: אסיה סקוריק

גיל אלגרבלי. צילום: אסיה סקוריק


אבשלום לטוכה

מי אני?

אבשלום לטוכה, בן 34, מתגורר ביפו.

מה עשיתי עד עכשיו

התחלתי לרקוד מאוחר, אבל בדיוק בזמן בשביל לעבור בכל המקומות שהיו נכונים לי. היו מספיק נשים טובות ואנשים נהדרים לאורך הדרך שהאמינו בי ועזרו לי לגלות את מה שיש לי לתת.

כשאני על הבמה אני נמצא בכל פעולה שאני מבצע במלאות ומשתדל לחפש מה היא מציעה לי, לבדוק איפה מתקיים מרווח של חופש כדי למצוא בתוכו תחושה שייחודית לרגע

כשאני לבד על הבמה אני

אני פשוט מתחיל, עושה את הצעד הראשון, מביט וממשיך להתגלגל משם הלאה. אני נמצא בכל פעולה שאני מבצע במלאות ומשתדל לחפש מה היא מציעה לי, לבדוק איפה מתקיים מרווח של חופש כדי למצוא בתוכו תחושה שייחודית לרגע.  

מכל מלמדיי השכלתי

רועי אסף. הוא עוזר לי לבוא ולעשות את העבודה שלי, ולפגוש את עצמי כל פעם מחדש.

תוך כדי תנועה 

לשכב על רצפה קרירה, לעצום עיניים ולשקוע.

אבשלום לטוכה. צילום: אסיה סקוריק

אבשלום לטוכה. צילום: אסיה סקוריק


birds

 אריאל ססיליה פרידמן

מי אני?

אריאל ססיליה פרידמן, בת 39, מתגוררת בקיבוץ רמת הכובש. 

מה עשיתי עד עכשיו

נולדתי בפילדלפיה. אני בוגרת גן הילדים ״מקדש סיני״ בניו ג׳רזי ובהמשך סיימתי את התיכון במרילנד. בגיל שלוש התחלתי באופן בלתי רשמי את הקריירה שלי כרקדנית, כשאבא שלי היה מצלם אותי במצלמת הווידאו הענקית שלו. רק אחרי שהבנתי שאני לא אהיה הנדיה קומנצ׳י הבאה, החלטתי להתמקד בשיעורי מחול. אף על פי שחוויתי לא מעט התלבטויות (בגיל 13: חנונה או רקדנית? ובגיל 33: אמא או רקדנית?) ובאופן כללי אני נוטה להתלבט, אני עדיין מרגישה בנוח להזדהות כרקדנית. על המתנה הזו וכל מה שהיא העניקה לי, אני מרגישה אסירת תודה.  

כשאני לבד על הבמה אני

אני זוכרת שבגיל 15 המורה לבלט עצר לפתע את השיעור והחל לדבר על כך שרקדן לא רוקד כי הוא רוצה לרקוד, אלא הוא חייב לרקוד; אין לו דרך אחרת. הנאום הזה השפיע עליי רבות בתור מתבגרת להוטה ומתלהבת. 24 שנים אחרי אני נזכרת בזה וצוחקת לעצמי, אבל לא מצאתי מאז דרך טובה יותר לתאר למה אני רוקדת.

בגיל 15 המורה לבלט עצר לפתע את השיעור והחל לדבר על כך שרקדן לא רוקד כי הוא רוצה לרקוד, אלא הוא חייב לרקוד. לא מצאתי מאז דרך טובה יותר לתאר למה אני רוקדת

מכל מלמדיי השכלתי

הייתי צריכה למנות את כל האנשים שהשפיעו עליי בתחום המחול, הייתי צריכה למלא דפים שלמים בשמות. אני מעדיפה למלא את הדפים האלה בשמותיהם של המורים שלימדו אותי, הסטודנטים שאני זוכה ללמד, העמיתים שאיתם אני חולקת את הבמה, המנהלים שלי ואפילו (או במיוחד) החברים שלי בחיי הפרטים. הם לא פחות משמעותיים, חשובים ומעוררי השראה מאשר כל אותן פיגורות ידועות שכולנו מציינים שוב ושוב. אני מרגישה בת מזל על כך שהגיבורות והגיבורים בחיי בדרך כלל נמצאו בסביבתי.

תוך כדי תנועה

אני אוהבת לקרוא, לכתוב, ללמוד שפות שונות, למרות שלרוב אין לי אומץ לדבר אותן. אני אוהבת להיות עם החברים שלי שאיתם אפשר לצחוק עד שאנחנו משתינים במכנסיים.   

*תרגום הטקסט מאנגלית: נילי רוצקי


3|2|1 היא תוכנית שנתית המיועדת לכוריאוגרפים בתחילת דרכם, התומכת ביצירה חדשה. התוכנית מתפרשת על פני 9 חודשים ומורכבת משלושה שלבים: סולו, דואט, טריו.
מופעי הסולו יתקיימו ביום ה׳, 11 באוגוסט, 2022 להזמנת כרטיסים >>

יצירת וידאו: אלי פולירוק חדד ושני שמש

אריאל ססיליה פרידמן. צילום: אסיה סקוריק

אריאל ססיליה פרידמן. צילום: אסיה סקוריק

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. נירה כלב

    גיל הזכרת לי את אח שלי שהיה בכפר ורדים מ 1990 ועד 2016. ז"לב.
    היה גר בחצב 81.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden