כל מה שחשוב ויפה
מרב קמל וחליל בלבין. צילומים: מ״ל
מרב קמל וחליל בלבין. צילומים: מ״ל

אמנות עם שחר: מכירת התרמה לקהילת האמנות הישראלית

פורטפוליו News: קרן חדשה ״אמנות עם שחר״ השיקה מכירת התרמה מקוונת, שמטרתה לגייס כספים עבור חברי קהילת האמנות שנפגעו באסון. בהמשך מתוכננות פעולות סיוע נוספות לאמנים ומוסדות אמנות ברחבי הארץ

הבוקר (9.11) נפתחה מכירת התרמה דיגיטלית, שהכנסותיה מיועדות לקהילת האמנות הישראלית שנפגעה במתקפת הטרור של ה־7 באוקטובר ובמלחמה שפרצה בעקבותיה. המכירה היא יוזמה של קרן חדשה בשם אמנות עם שחר (Israel's Art at Dawn), שמטרתה להבטיח את החזרה, השיקום והמשך הפעילות האמנותית שנפגעה, ופעילותה נועדה לסייע ישירות לאמנים ולמוסדות האמנות באזורים שהושפעו מהמלחמה (נכון לכתיבת שורות אלו – בעיקר אלו מאזור הדרום).

הקרן היא יוזמה של האמנית מיכל גבע, תוך שיתוף פעולה עם ניר נמיר, המתמחה במכירות אמנות אונליין. אל השתיים חבר צוות ניהול המורכב ממגוון אנשי ונשות אמנות, שפועלים כולםן בהתנדבות מלאה. חזונה של הקרן מושתת על האמונה כי האמנות היא חלק בלתי נפרד מהמרקם החברתי והתרבותי בישראל, ויכולה לשמש ככלי לריפוי הנפש והלב, ולתמוך בנו כחברה בתהליך השיקום שלאחר אירועי ה־7 באוקטובר והמלחמה שפרצה בעקבותיהם.

בראש ובראשונה תתרכז הקרן בעזרה מיידית לאמנים ומוסדות שנפגעו פגיעה ישירה מהמלחמה. בהמשך, תפעל הקרן לתמיכה ביוזמות אמנותיות לשיקום ופיתוח אזורים שנפגעו, ולמען הפחת חיים חדשים בהם דרך עשייה אמנותית.

ליאת אלבלינג

ליאת אלבלינג

מישל פלטניק

מישל פלטניק

לי ינור

לי ינור

birds

אירוע המכירה הדיגיטלי יהווה אחת מפעולות הגיוס הראשוניות והעיקריות (אך בשאיפה לא הבלעדיות) של הקרן. המכירה תציע עבודות אמנות של אמנים ישראלים מוכרים וביניהם סיגלית לנדאו, לארי אברמסון, ציבי גבע, גידי רובין, חן שיש, מרים כבסה, מיכל חלבין, חליל בלבין ומירב קמל, סעיד אבו שאקרה, שי אזולאי, אנג׳ליקה שר, ניר הוד ועוד, שההכנסות ממכירתן יועברו לרשות הקרן. לצד העבודות שנתרמו למכירה, יוצעו לרכישה גם עבודות של אמנים ואמניות מדרום הארץ, שיקבלו באופן ישיר את מלוא ההכנסות ממכירתן.

קהל היעד של המכירה הוא בישראל ומחוצה לה, ומטרתה לגייס כספים לקרן, אך גם לתרום להעלאת המודעות לפגיעה האנושה שחווה החברה בישראל בכלל וקהילת האמנות בפרט. במקביל למכירה, עובד צוות הקרן על מיפוי הגורמים הנזקקים לסיוע בקרב קהילת האמנות הישראלית, על מנת שניתן יהיה לתמוך בהם מהר ככל האפשר.


אמנות עם שחר | מכירת התרמה אונליין
9-15.11, החל מהשעה 10:00

חברי צוות הקרן: שלומית אורן (SO-ART, DuArt), מיכל גבע, שרי גולן (מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית), איה גושן, מילנה גיצין אדירם (זומו), מנור גרא, מיקי דהב (הפילהרמונית הישראלית), לילך הניג שמול (DuArt), גלי זנדר, צוות יריד צבע טרי, ענת לידרור (גלריה גבעת חביבה והמרכז המשותף לאמנות), עידו כהן (גלריה מאיה), עירית כרמון פופר, נטע מייזלס (המפעל), מיטל מנור (סטודיו משלך), ליאב מזרחי, הילה נבו, ניר נמיר, עדנה פסט (קרן לונה לאמנות).

ציקי אייזנברג

ציקי אייזנברג

סיגלית לנדאו. צילום: יותם פרוים

סיגלית לנדאו. צילום: יותם פרוים

מרים כבסה

מרים כבסה

קרן זלץ

קרן זלץ

*כוכבית מייצגת שדות חובה

3 תגובות על הכתבה

 1. סמי

  כל הכבוד לשלומית אורן שהייתה ממארגנות המכירה. נהנה לקרוא את את דפי המידע שלה המרתקים על נושאים שונים באומנות.כל הכבוד.

  1. סבינה פרנקנברג

   שלום.
   ברצוני להסב את תשומת הלב לכך שמספר אמנים עולים, שהעברית אינה שגורה על פיהם ,היו מעוניינים לתרום עבודות למבצע החשוב אך המידע אינו מגיע אליהם.
   כיצד ניתן לקשר?
   סבינה

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden