כל מה שחשוב ויפה

הזר והמוכר, האני והאחר. גיא שגיא

12 יוצרים ישראלים וגרמנים נפגשים בטירה עתיקה בטרויסדורף שבגרמניה. זו לא התחלה של בדיחה אלא מפגש אמיתי שקרה בחודש נובמבר, כשמרב סלומון, גלעד סליקטר, רוני לוית, ארז גביש, גיא שגיא וזאב אנגלמאיר – כולם מרצים במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל – נפגשו עם שישה מאיירים ואמנים גרמנים. במהלך השבוע יתפרסם בפורטפוליו פרויקט מיוחד, שבמהלכו יספרו השישה רשמים, חוויות ואנקדוטות מהביקור בגרמניה, מעין יומן מסע אישי בטקסט ובתמונות (לקריאת הרקע המלא לביקור, לחצו כאן).

גיא שגיא: בן 45, מלמד קורס סטודיו אימג'מייקינג שנה ד׳, מבוא לחשיבה עיצובית שנה א׳, קורס תערוכת גמר והקמת תערוכת גמר. מעצב עצמאי בסטודיו שועל.

תמונה4

חלק ראשון

הפרוייקט התמקד הצהרתית במפגש התרבויות הטעון בין גרמנים לישראלים (יהודים) – שם העל לסדנה הוא The Self and the Other. בסופו של דבר זה היה כמו טיול שנתי שבו כולם הולכים ביחד לכל מקום ועושים הכל ביחד והכובד האמור להיות יצא החוצה רק בבדיחות והומס לגמרי בהרבה אלכוהול וכמה נקניקיות מבשר לא כשר. תודה לאל.

ערב אחד במרתף בירה בקלן היה מיקרוקוסמוס לכל הדברים האלו ביחד: כולם יושבים שלוש קומות מתחת לאדמה במרתף בירה ענק שמי יודע איזה תוכניות ואילו רוחות נשבו בו בימים עברו. מכל צד על שולחנות מועמסים לכל צלחת מינימום חצי חזיר או חמש נקניקיות למנה, איש ואשה.

אין זכר לכוסות הליטר האימתניות וכולם שותים בירה אלגנטית מכוסות קטנטנות ועדינות צוואר (שמגיעות אחת אחרי השניה) ובשולחן שלנו מהומת עולם – אנחנו טורפים את הכבודה ומציירים על עשרות תחתיות בירה פורטרטים של יושבי השולחן ולבסוף יושבי השולחנות שבאים להציץ ולקבל פורטרט נאה. מפגשי האוכל והשתיה היו המקומות שבהם התרחשו דברים ומתוך הבליל הזה ייצא הפרוייקט המשותף.

תמונה3

תמונה2

חלק שני

יומים באמצע שבוע השהות נסענו ארז, רוני ואני להתארח בהמבורג אצל חברינו הגרמנים יונאס, טוביאס ויוליאנה. אני ישנתי אצל טוביאס שהוא מעין וורסיה מקסימה ותמימה של פופאי המלח מהמבורג. ככה גם האיורים וספרי הילדים שהוא מוציא תוך כדי סיבובים בין בתי ספר בגרמניה.

תמונה5

חלק שלישי

המוזיאון לספרי ילדים יפהפה גם ארכיטקטונית וגם בתכולתו. חדרים על חדרים מלאים בספרות ילדים עכשווית וגם זו ההיסטורית. חדר שלם למשל מוקדש לרובינזון קרוזו. היו גם עניינים עם איילים ובמבים אבל על זה הרחיב כבר זאב…

תמונה6

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden