כל מה שחשוב ויפה

ויצו חיפה בקמפיינים הפונים לנוער להט״בי - בעבור בית דרור

פורטפוליו News: המחלקה לתקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה תקיים הגשת סיום ושיפוט קמפיינים הפונים לנוער להט״בי – בעבור בית דרור, ביום ראשון ה-25/1 בשעה 11:00, במרכז הגאה, גן מאיר (תל אביב). העבודות נעשות במסגרת קורס פרסום שנה ד׳ בהנחיית אורן ורמוס. הציבור מוזמן והכניסה חופשית.

INV_WIZO_BeitDror copy

בית דרור הוא הוסטל הנותן מענה זמני לבני נוער בגילאי 14-19, הומוסקסואלים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג׳נדרים, מכל המגזרים ומכל רחבי הארץ, שנפלטו מהבית בשל נטייתם המינית או זהותם המגדרית. חלקם עזבו או גורשו מהבית על רקע היציאה מהארון ומצאו עצמם אבודים ברחוב, אחרים הוצאו מחסות הוריהם על ידי רשויות הרווחה בשל אלימות פיזית או נפשית שנבעה מחוסר קבלת נטייתם או זהותם.

בבית דרור זוכים הנערים/ות לבית, פינה חמה, מקום לישון בו, ארוחות מסודרות וכן ליווי מקצועי תומך, פתוח ונטול שיפוטיות. צוות הבית כולל מנהלת, רכז, אם בית, עובדת סוציאלית, מדריכים ומתנדבים לאורך כל שעות היום, המסייעים לבני הנוער תוך התמקדות בצרכיהם החברתיים, הרגשיים והטיפוליים, ומעניקים להם תמיכה, סיוע והכוונה.

צוות בית דרור שם דגש על תהליך גישור בין הנערים/ות לבין הוריהם ועושה מאמץ מיוחד למצוא דרכים שיאפשרו להם לשוב למסגרת המשפחתית. במידה ואין אפשרות כזו, מסייע צוות ההוסטל באיתור מסגרות המשך המתאימות לצרכיהם הייחודיים, לגילם ולרצונותיהם.

הקונספט אסטרטגי שלפיו עבדו הסטודנטים היה בית דרור – החופש לבחור: זה לגיטימי להיות מי ומה שאת/ה, בלי שקרים וארונות. זכותך לבטא את נטייתך או זהותך המגדרית, גם אם היא אינה נורמטיבית בבית או בסביבה שבה את/ה גדל/ה. אם אתה הומו, אם את לסבית, אם את מרגישה שאת בת למרות שנולדת בן או להיפך, מגיע לך החופש לבחור לחיות לפי נטייתך וזהותך.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden