כל מה שחשוב ויפה

הזר והמוכר בבית ביאליק

פורטפוליו News: ביום חמישי ה-12/11 תיפתח במתחם בית ביאליק בתל אביב תערוכת האיור ״הזר והמוכר״, פרי שיתוף פעולה בין המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, לבין מוזיאון האיור הגרמני, בטרוייסדורף, גרמניה, ובחסות קרן עתיד DIZF.

בתערוכה יוצגו 11 פרויקטי איור אישיים של שישה מאיירים ומעצבים ישראלים – מרב סלומון, זאב אנגלמאיר, גלעד סליקטר, רוני לוית, ארז גביש, גיא שגיא – כולם מרצים במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, ושל חמישה מאיירים גרמנים בכירים, נבחרי מוזיאון האיור הגרמני. האיורים הם תוצר של שני מפגשים בני כשבוע, שנערכו בין משתתפי הפרויקט. הראשון בגרמניה והשני בישראל, בנובמבר 2013 ובפברואר 2014. 

גיא שגיא

גיא שגיא

המפגש הטעון והמורכב בין נציגי שתי המדינות, במרחב המשותף של התקשורת החזותית, איפשר למשתתפים לגרד את פני השטח של סטריאוטיפים, הכללות, וזרות. עם חלוף הימים בשני המפגשים, יכלו המשתתפים לזהות את המשותף והמוכר בין אחד לשני, מבלי להניח לעבר המשותף והכואב של שני העמים. האיור והעולם החזותי, היו לציר המחבר בין המשתתפים: ההזדמנות לתקשר על בסיס חזותי, איפשרה למשתתפים לגעת בקצות העצבים הרגישים ביותר של הכאב, האשמה, הכעס, והבושה, ואף לשים את כל אלה בצד, ולזהות את המשותף, המחבר והמאחה.

יונאס לאוסטרואר

יונאס לאוסטרואר

ההיכרות העמוקה בין היוצרים, והאמון שנוצר ביניהם במהלך הפרויקט, איפשרו למשתתפים ליצור גוף עבודה נועז, אישי, מקורי, פרובוקטיבי לפרקים, משעשע ומעורר מחשבה. בין הפרויקטים אפשר ליהנות מיומני מסע, קומיקס, כרזות, אינפוגרפיקה, מיצבים, תיאטרון בובות, ועוד. התערוכה הוצגה לראשונה בספטמבר 2014 במוזיאון האיור הגרמני בטרוייסדורף, בלווית קטלוג מלא של העבודות, ועכשיו, במסגרת שנת היובל ליחסים הדיפלומטים בין גרמניה לישראל, התערוכה תוצג למשך חודשיים בבית ביאליק.

אלכס קולבוק

אלכס קולבוק

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden