כל מה שחשוב ויפה

מברשת לראווה

אנשים רבים משקיעים מאמצים בעיצוב חללי המגורים שלהם, החל מפרטי הריהוט והתאורה ועד לבחירת אריחי האמבט, אומרים אסתר וטל מור סיני, שמאמינים כי גם מברשת השיניים שבה אנו משתמשים היא חלק בלתי נפרד מהסביבה שבה אנו חיים ומבלים, ולכן היא צריכה להתאים ולשקף האופי שלנו. בקמפיין הקיקסטארטר שהשיקו בשבוע שעבר הם מציגים את שן (Shenn) - מותג חדש ומקומי של מברשות שיניים - שמבקש לענות על צורך זה

plate-shapes-and-colors

הרעיון לעצב מברשת שיניים חדשה התחיל לפני כשנה, כמו במקרים רבים אחרים, כמו כל רעיון שבא לענות על צורך, מספר מור סיני. ״התבאסנו מהמבחר הקיים של מברשות השיניים, בעיקר מהעיצוב שלהן. כולן נראות אותו דבר היום: הכל צעקני, הרבה אפקטים ושילובים של צבעים וחומרים. לא הצלחנו למצוא משהו פשוט ובעל עיצוב עדכני, והמברשות הפשוטות יחסית בצורתן בשוק משדרות משהו רפואי.

״שאלנו את עצמנו למה מברשת השיניים לא מבטאת את הסגנון האישי ולא מתאימה לעיצוב הבית וחדר האמבטיה שלנו? עם הצורך הזה התחיל תהליך הפיתוח של המוצר. בשלב די מוקדם עלה גם הרצון לשלב אמצעי הצגה ראוי למברשת. חשבנו שאם זאת הולכת להיות מברשת שאנשים יהיו גאים בה הם ירצו להציג אותה לראווה. כך נולד הרעיון של הלוחית וההתמגנטות. זה כמובן גם פותר בעיות הגיינה שקיימות כאשר מניחים מברשות שיניים יחד בתוך כלי״.

 shenn-toothbrush-1

טל הוא מעצב תעשייתי בעל ניסיון רחב בעולם העיצוב הן כמעצב פעיל וכמרצה לעיצוב במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל, שם סיים תואר ראשון ושני בעיצוב. הוא מצחצח את שיניו פעמיים ביום. אסתר היא ציירת ופסלת בוגרת המדרשה לאמנות בית ברל. הציורים שלה מוצגים ונמכרים בארץ ובעולם.היא יזמית בנשמתה ואחראית על תחום השיווק והרשתות החברתיות בפרויקט. היא מצחצחת את שיניה שלוש פעמים ביום.

המברשת שלהם מגיעה כסט יחד עם לוחית מתכת צבועה המתחברת לקיר חדר האמבטיה. המברשת מתמגנטת ללוחית בקלות, מוצגת לראווה על הקיר ומייצרת מופע חדש ומעניין. כך אין צורך בשמירת מברשת השיניים בתוך כוס או כלי אחר על גבי כיור האמבטיה או בסביבתו. בנוסף לכך נמנע מצב של היווצרות עובש על גבי הידית, דבר שקורה בהרבה ממברשות השיניים שנחות בתוך כלי.

טווח המוצרים כולל סט יחיד, סט זוגי הכולל שתי מברשות ושתי לוחיות או לוחית זוגית, סט שלם הכולל גם אטב מיוחד המיועד לתפיסת משחת השיניים וישנה גם אפשרות לרכוש לוחית המיועדת לנסיעות. הלוחית ניתנת להצמדה לאריחי האמבט, לזכוכית או למראה על ידי דבק חזק ומיוחד הניתן להסרה בקלות במידת הצורך ללא השארת כל סימן.

האתגר היה ליצור מברשת יפה ומיוחדת אך יחד עם זאת איכותית מאוד. המלצות ה-ADA – ארגון רפואת השיניים האמריקאי וכן רופאי שיניים שאיתם הם התייעצו במהלך פיתוח המוצר – מגדירות שלושה פרמטרים בלבד המעידים על איכות מברשת השיניים. הראשון, גודל ראש המברשת אמור להתאים לגודל השיניים. ההמלצות נותנות עדיפות לראש מברשת קטן. השני, רמת הקושי של הסיבים אמורה להיות רכה על מנת לאפשר הגעה לכל המקומות בין השיניים ועל מנת לא לפגוע בחניכיים. והשלישי, רמת הגימור של הסיבים אמורה להיות גבוהה, כלומר הסיבים אמורים להיות מטופלים כך שברמה המיקרוסקופית כל סיב יהיה עגול בקצהו. המלצות נוספות נוגעות לאופן השימוש במברשת: יש להחליף את מברשת השיניים בין שלוש לארבע פעמים בשנה, כמו כן מומלץ לשים את המברשת בצורה אנכית שתאפשר לה להתייבש במהירות ולא לאפשר לה לגעת במברשות אחרות.

changing-colors-gif

״המברשת שלנו עם אופן התלייה הייחודי חוסכת מקום יקר ערך על הכיור ומתפקדת כמוצר הגייני איכותי ומקצועי. החומרים שמהם היא עשויה ושאר חלקי הסט הם באיכות גבוהה ומותאמים לתפקוד בסביבה רטובה. הידית עברה תהליך אבולוציוני ארוך עד שהתקבעה בצורתה הסופית: ידית ארגונומית, נוחה ונעימה מאוד להחזקה בזמן הצחצוח.

״צורת הידית מעוקלת כדי לאפשר אחיזה נוחה מחד, ומאידך כדי להרחיק את ראש המברשת מן הקיר ולאפשר ייבוש מהיר. סמל האיקס מסמן את האזור שבו מושתל המגנט שיש להצמיד ללוחית. צורת הסיבים פשוטה והחיתוך שלהם ישר, התמקדנו על איכות הסיבים ורמת הגימור שלהם.

״בסופו של דבר עיצוב המברשת מינימלי וחוגג את התמה הקלאסית Form Follows Function, מונח שתבע הארכיטקט האמריקאי לואיס סאליבן, שנחשב לאבי המודרניזם, ומשמעו כי הצורה נובעת מהתפקוד הצפוי של האובייקט. כל פרט במברשת בעל משמעות והרצון הוא להשיל כל פרט עודף ולהשאיר את החיוני בלבד״.

complete-single-set couple-set

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. קרן

    אהבתי מאוד, את הרעיון והעיצוב,
    הישר כוח!

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden