כל מה שחשוב ויפה

מקטעים, תערוכת הבכורה של ״זמנית גלריה״ בירושלים

פורטפוליו News: מקטעים, תערוכת הבכורה של ״זמנית גלריה״, תיפתח ביום חמישי ה-3/12. משתתפים: הודיה דהן, בוגרת המחלקה לאמנות בבצלאל, רועי מרגליות, בוגר המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל וג׳ניה קריס, בוגר המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל
well, it ain't kansas. רועי מרגליות

well, it ain't kansas. רועי מרגליות

הגלריה נפתחה על ידי רעות טרוים וברק טויטו, זוג נשוי טרי, בוגרי המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל. טרוים היא אמנית פלסטית, עוסקת בציור רישום ופיסול בזכוכית. טויטו עוסק בקדרות ובפיסול בחומר קרמי. הם בחרו להקים את הגלריה מתוך ההתנסות בקשיים של אמן צעיר בתחילת דרכו, ומתוך רצון לתת הזדמנות לאמנים להיות מוצגים, מבלי לשלם בעבור השתתפפות בתערוכה ומבלי מגבלות ותנאי סף שגלריות ומוסדות לאמנות מציבים, כמו גיל, מספר תערוכות יחיד/קבוצתיות וכן הלאה.

נושא התערוכה נבחר מתוך התבוננות בקיר הרחוב שאליו בחרו טרוים וטוויטו ״להצמיד״ את הגלריה. בהצבת הגלריה נוצר מרחב חדש והחלל הקיים שם נקטע. ישנם מקטעים טבעיים במבנה הקיר עצמו, כבכל קיר, אך לרוב אנו חולפים על פניהם ולא טורחים לסמן אותם כאמנות, אומרים השניים. בעצם פעולת הצבת הגלריה נעשית ״קטיעה״ של עצמים הקיימים במרחב, וכמו בקטיעה של שלט ״יציאה – נא לא לחסום״ אפשר לשאול האם המשמעות שלו משתנה כשהוא נקטע? ערך הזמניות של הופעת הגלריה במרחב הציבורי, מעלה את נושא הזמן העשוי מקטעים בעצמו. נושא רחב זה היווה את נקודת המוצא של האמנים ביצירות שיוצגו בתערוכה.

.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. יפעת

    הי, תיקון- התערוכה תיפתח בשישי ה-4.12 כך הבנתי…

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden