כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

מדלית זהב של איגוד המאיירים האמריקאי למרב סלומון

פורטפוליו News: עבודתה של מרב סלומון, ״הצביעו מה?״, זכתה במדליית זהב בקטגורית איור מוסדי במסגרת התחרות השנתית של איגוד המאיירים האמריקאי. הכרזה עוצבה בהזמנתו של בית הפונטים אאא ותוצג בתערוכת Illustrators 58 שתיפתח בניו יורק בינואר 2016

Illustrators 58 היא תערוכת הדגל של איגוד המאיירים האמריקאי, המציגה מידי שנה מעל 400 עבודות מצטיינות, הנבחרות על ידי צוות שופטים שמורכב ממעצבים, מאיירים וארטדיירקטורים מובילים בתחומם. לתערוכה השנה זכו להתקבל גם המאיירים קרן כץ, אלה כהן ותום אנגלר, בוגרי המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל.

הצביעו מה - מרב סלומון

״הצביעו מה?״, הכרזה הזוכה של סלומון, עוצבה בהזמנתו של קבוצת מעצבי הגופנים אאא והוצגה בתערוכה ״אלפבית של בחירות״ שהתקיימה במרץ 2015 לרגל יום הבחירות לכנסת ה-20. התערוכה הציגה 22 כרזות של 22 משתתפים שקיבלו כרזה ישנה של מפלגת עבר שאינה קיימת, ושהאות שלה מתכתבת עם שמם הפרטי. כל יוצר התבקש לעצב או לאייר כרזה חדשה בהשראת הכרזה הישנה. ״הצביעו מה?״ התייחסה לכרזה שעיצב יוחנן סימון לרשימה ״חזית השמאל״ בשנות ה-40 של המאה הקודמת.

״ברגע שראיתי את הכרזה של מפ״ם שצייר יוחנן סימון ליבי נשבר״, סיפרה סלומון בזמן פתיחת התערוכה. ״היא ממחישה בצורה כל כך חזקה את החלום ושברו, את הפער שבין המציאות האוטופית הנאיבית של חזית השמאל – שמתייחסת לעיר ולכפר, לים וליבשה, בתוך שמש חדשה שזורחת – לבין המציאות המיאשת של היום.

״וכשראיתי את ה׳מ׳ הענקית על העמוד, מיד דמיינתי ראש מדמם תקוע על עמוד, שמהדהד את הסרטונים של דעאש ומשחקי הכס, ואת כל הסמלים של התקוה הציונית הגדולה טובעים במים עכורים. מהו חוסר אונים מוחלט אם לא גוף בלי ראש או ראש בלי גוף, עם עורב שחור אוכל נבלות בתור הצ׳ופצ׳יק של המם״.

לקריאה נוספת

סלומון, בת 48, מאיירת פעילה, היא בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל ומכהנת בה כראשת תחום האיור בשש שנים האחרונות. סלומון זוכת פרס העיצוב מטעם משרד התרבות והספורט לשנת 2013. בין עבודותיה: סיפור מאויר למבוגרים בשם כוויות קור, שזכה בפרס הספר המאויר הטוב לשנת 2012 מטעם איגוד המאיירים הבריטי, ספר הברכה וספר בישול מאויר בשני צבעים, 1,000 מתכונים.

התחרות הבינלאומית שמקדימה את התערוכה, מתקיימת מידי שנה ומתהדרת באלפי פניות מכל העולם. צוות השופטים מעניק שלוש מדליות זהב ושלוש מדליות כסף לזוכים בכל אחת משלוש הקטגוריות: איור מוסדי, איור בפרסום ואיור עצמאי.

התערוכה Illustrators 58 תתקיים בבית איגוד המאיירים במנהטן בין התאריכים 6-30/01/2015 וביום שישי ה-8 בינואר יערך במסגרתה טקס הענקת הפרסים. עבודתה של סלומון תוצג בספר היוקרתי שמוציא לאור איגוד המאירים האמריקאי מידי שנה, וכן בתערוכה נודדת ברחבי ארצות הברית, שמקיים האיגוד באופן מסורתי מידי שנה.

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden