כל מה שחשוב ויפה

מורי המגמה לאמנות בכברי בתערוכה קבוצתית באטלייה שמי

פורטפוליו News: שישה אמנים-מורים במגמה לאמנות בבי״ס מנור-כברי מציגים בתערוכה ״המגמה״ שתיפתח בשבת 25 ביוני באטלייה שמי בקיבוץ כברי. אוצרת: סמדר שינדלר
אורלי סבר

אורלי סבר

בתערוכה הקבוצתית ״המגמה״, שתיפתח באטלייה שמי בשבת 25.6, מציגים שישה אמנים/מורים. יורי כץ, אורלי סבר, רועי דרסטין, טובי הורדי, טל אלפרשטיין ועידו מרקוס, המרכיבים את צוות מגמת האמנות בבי״ס התיכון מנור-כברי, מציגים עבודות עכשוויות ועבודות עבר. בדומה לרעיון העומד בבסיס האטליה – לשמר ולפרש מחדש את מורשתו האמנותית של הפסל יחיאל שמי, גם העשייה בשלוש השנים של כל מחזור בין התלמידים בתיכון, דורשת מהאמנים-המורים להגדיר ולפרש עצמם כל העת מחדש. זאת, כדי שיצליחו, כדברי אחד מהם, להתחבר לצעירים, להשפיע ולשמש ״מיסיונרים לאהבה של האמנות״.

טל אלפרשטיין

טל אלפרשטיין

העבודות בתערוכה מקיימות ביניהן שיח בעיקר על פיסול ועל מסורת הפיסול. יורי כץ, המלמד במגמה כעשרים שנה, חזר אל עבודות פיסול שעשה בתחילת דרכו האמנותית. אורלי סבר, בעצמה בוגרת בית הספר שחזרה אליו כמורה, תציג את העבודה ״מכלאה״ המתכתבת בצורתה עם העבודות של שמי. רועי דרסטין, רכז המגמה, יציג פסל מבלוקים של איטונג חשוף, ספק ציפור ספק ינשוף, סמל דמות גברית בעלת קווים ישרים וזוויות חדות. טובי הורדי, מהמורות הוותיקות, מלמדת תולדות האמנות ורישום, כותבת בשנים האחרונות שירה העוסקת, בין היתר, בתהליך היצירה. טל אלפרשטיין, שאף היא בוגרת בית הספר שחזרה ללמד בו, תציג עבודת וידאו המבוססת על נושא שהיא חוקרת ״סחיבות״. העבודה צולמה בכברי ומתייחסת ישירות לפסל של שמי. עידו מרקוס יציג שתי סדרות של קולאז׳ים שנעשו בקשר לפיסול: הוא מפסל מחדש בנייר ומהווה ביצירתו ציר מקשר בין הדו-מימד לתלת-מימד.

בית הספר מנור-כברי בקיבוץ כברי מתאפיין בתשתית ומסורת אמנותית מיוחדת באמנות הישראלית. תלמידי בית הספר מגיעים מאזור הצפון וצוות מגמת האמנות מחויב לפיתוח יצירתיות, ביטוי אישי, ומתן מקום לדיאלוג פתוח ויצירתי בין המורים לתלמידים.

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden