כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לאתר החדש שלנו

לכבוד יום ההולדת ה־13 (!) של פורטפוליו - שהתקיים בחודש ינואר - החלטנו שמגיעה לנו מתנה שווה במיוחד: אתר חדש. ואם כבר אתר חדש אז גם כתובת חדשה: prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

מלאכים בירושלים

פורטפוליו News: לקראת חג הפסחא הנוצרי מוצג ציור גדול מימדים של הצייר איתן דור־שב, בכנסיה הקתולית שבאכסניה האוסטרית, בלב הרובע המוסלמי בירושלים

לקראת חג הפסחא הנוצרי מוצג ציור גדול מימדים של הצייר איתן דור־שב, בכנסיה הקתולית שבאכסניה האוסטרית, בלב הרובע המוסלמי בירושלים. ״האכסניה האוסטרית פורצת דרך חדשה בדיאלוג בין־דתי בעיר העתיקה בירושלים״, נכתב בהודעה לעיתונות מטעם הרקטור של הכנסיה, הכומר ד״ר מרקוס בוגנייאר. הציור נבחר ללוות את תקופת התענית שלקראת חג הפסחא.

איתן דור־שב הוא יהודי שומר שבת, שעוסק בציוריו במוטיבים תנ״כיים. דור־שב הוא נצר למשפחת רבנים שברחה מוינה במלחמת העולם השנייה. על רקע ההיסטוריה המשפחתית האוסטרית נוצר הקשר המיוחד בינו לבין הכומר בוגנייאר, והשניים שיתפו פעולה בין היתר בחקר התנ״ך.

הציור המדובר נעשה בעקבות הפסוק ״ביום ההוא יהיה ה׳ אחד ושמו אחד״. החיבור של הציור הענק, ציור עכשווי בפסטל על נייר, ברוחב 4 מ׳ על 1.3 מ׳, לאולם הכנסייה העשיר באמנות נוצרית מהמאה ה־19, מעביר מסר של תחייה מחדש, המשותף לכל הדתות המונותאיסטיות. ״מול דבר האל אנו עומדים יחד – יהודים, נוצרים ומוסלמים- ללא הבחנות, ועם אתגר יחיד: לשים בו את בטחוננו ואת אמונתנו. את הדיאלוג עם אחינו היהודים, אותה החמיצה הכנסייה בעבר, אל לה להחמיץ שוב היום״.

המוטיבים התנ״כיים והמטאפיזיים עמדו במוקד עיסוקו של דור־שב גם בתערוכת היחיד האחרונה שלו ״שש כנפיים״, שהתקיימה באוקטובר 2016 (אוצרת ורה פילפול). ״מלאכים הם מוקד מרכזי בכל יצירה שלי. המלאכים שאנחנו, ואלה המסתובבים בינינו. זה שהוצב כעת בכנסייה, מסתחרר בין שמים וארץ, מייצג את הפסוק: ״כי החיים יודעים״. הנפילה המודעת למוות, מסביר קהלת, היא עצמה נסיקת החיים״.

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden