כל מה שחשוב ויפה

שבעה אמנים בארומה

רשת ארומה ישראל החלה להציג אמנות צעירה בסניפי הרשת. האוצרת, עינב ברנס אליאסוב: ״100 אלף איש עוברים בסניפי ארומה בכל יום. זו חשיפה עצומה בעבור האמנים, ולקהל זו הזדמנות לפגוש אמנות בחיי היומיום״

אורי בצון

רשת ארומה ישראל מציגה יצירות אמנות על קירות בתי הקפה של הרשת. בפרויקט ״ארומה ארט״ מוצגים בשלב זה שבעה אמנים מתחומי יצירה שונים, בחמישה מסניפי הרשת – בשפיים, בהרצליה פיתוח, בקריית אונו, בנס ציונה ובצומת שמשון.

האוצרת עינב ברנס אליאסוב, אמנית ומרצה בבצלאל שיתפה פעולה עם ארומה ישראל במסגרת אחד הקורסים שהיא מנחה במחלקה לקרמיקה וזכוכית – הסטודנטים עיצבו ספלים למותג ארומה, ובהמשך יעצבו צלחת מיוחדת לארוחת הבוקר. הפרויקט החדש יוצא מבין כותלי האקדמיה ומכוון לעיני הציבור הרחב. ״הסניפים שבהם מתקיים הפילוט בפרויקט שופצו, הקירות נצבעו והתאורה הותאמה להצגת אמנות. אני יודעת כמה קשה למצוא במות להציג אמנות. כאן הרשת נתנה לאמנים גם במה לחשיפה וגם תקציב להפקת העבודות והכנתן לתצוגה. העבודות מוצעות למכירה במחירים הולמים – עד 1,000 דולר ובמקרה שיימכרו התמורה כולה מועברת לאמן״.

״בארומה עוברים ביום מאה אלף איש, זו חשיפה עצומה״, אומרת ברנס אליאסוב. ״לפני כמה ימים שמעתי שיחה מקסימה בין אבא לבתו הקטנה, ששאלה על התמונות. יש משהו מרגש בחשיפה של ילד לאמנות בסיטואציה יומיומית עם אבא״.

קרן פרגו רדומסקי

האמנים המשתתפים בשלב הראשון של ״ארומה ארט״ מגיעים ממגוון תחומים: עמית אדלר, אמנית קרמית, בוגרת בצלאל, עוסקת בעבודתה בחפצים ובזיכרון. ״דרך שימוש בחפצים ישנים ויצירתם מחדש בחומר קרמי, היא מדגישה את חוסר השימושיות שלהם והופכת אותם לזיכרון של החפץ״, כותבת ברנס אליאסוב.

הצלם דור נבו מציג צילומים שהם תוצאה של שוטטות במרחבים סמויים, איזורי ספר ושולי יישוב. צאלה קירשנבאום היא אמנית רב תחומית, בוגרת בצלאל. עבודותיה מושפעות מהטבע, והיא עושה שימוש בחומרים באופן שהחומר עצמו משרת את נושא היצירה.

שי סובול דותן

שי סובול דותן היא אמנית טקסטיל, בוגרת שנקר היוצרת תמונות באמצעות רקמה גסה על גבי רשתות המשמשות להדפס משי. ישי עשירי הוא צייר אוטודידקט המצייר בחומרים זמינים ופשוטים. קרן פרגו רדומסקי, אמנית רב תחומית, בוגרת המכון הטכנולוגי חולון מציגה ביטוי חדש דרך ספרים ישנים. התוכן המקורי מתעורר לחיים ומקיים דו שיח עם הרישום שמעליו. הרקע מורכב מהספר עצמו, ומכיל שירה, היסטוריה, ביולוגיה ותרבות. רובד של משמעויות המוליד קונטקסט חדש דרך היצירה. אורי בצון הוא צייר ופסל, בוגר המדרשה לאמנות בית ברל. ציוריו ב״ארומה ארט״ הם חלק מסדרה הנקראת ״עץ על עץ״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. אורית גולדמן

    שלום

    אפשר המייל של האוצרת ?
    תודה

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden