כל מה שחשוב ויפה

הכנסת רוכשת 24 יצירות של אמנים ישראלים

פורטפוליו News: הכנסת רוכשת 24 יצירות של 23 אמנים ישראלים ותיקים וצעירים, בהיקף כספי של 300 אלף שקל. היצירות נבחרו מתוך 950 הצעות של אמנים שנענו לקול קורא שפרסמה הכנסת

מחמוד קייס (צילומים מ״ל)

הכנסת רוכשת בימים אלו 24 עבודות מ-23 אמנים ישראלים, בהיקף כספי של 300 אלף שקל. מעל 950 אמנים נענו לקול קורא שפרסמה הכנסת בחודש מאי, לרכישת יצירות אמנות לאוסף הכנסת.

האמנים שעבודותיהם נרכשו הם: שי יחזקאלי, שי זילברמן, שי עיד אלוני, רעיה ברוקנטל, רותם מנור, שגיא אזולאי, מחמוד קייס, ימימה ארגז, יונתן צופי, צבי טולקובסקי, נטליה זורבובה, מרים כבסה, אסנת יהלי־סברגילי, אלהם רוקני, אלון קדם, רון עמיר, אלעד לרום, דוד עדיקא, אברהם אילת, גליה גור זאב, יואב וינפלד, הדס חסיד, טל ירושלמי

את העבודות בחרה ועדה ציבורית שכללה את נעם גל, אוצר לצילום במוזיאון ישראל ומרצה בחוג לתולדות האמנות באוניברסיטה העברית, נירית נלסון, אוצרת ומרצה בבצלאל, וסאלי הפטל נוה, אוצרת עצמאית. את הוועדה ריכזה ראש תחום בכיר אמנות בכנסת, שרון סופר.

אלהם רוקני

העבודות שנבחרו מגוונות בנושאיהן ובאמצעי המבע של יוצריהן. יש בהן עבודות שמן על בד, צילום, רישומי עיפרון ופחם, הדפסים, עבודות קולאז' ועוד. בין האמנים יש ותיקים וצעירים. עבודות אלו מצטרפות ליצירות אמנות ישראלית עכשוויות ואוסף יצירות קרמיקה, שרכשה הכנסת בשנים האחרונות ומוצבות בין כתלי המשכן, באגף הוועדות ובאזורי המשרדים של הכנסת.

מנכ״ל הכנסת אלברט סחרוביץ אמר, כי האמנות במשכן הפכה בשנים האחרונות לנדבך משמעותי בנראות הכנסת והיא מרחיבה את הלב לבאי המקום הקבועים והמבקרים המזדמנים.

דוד עדיקא

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden