כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

מראה הקרנה בטיימס סקוור (צילומים מ״ל)

24:7 וידאו ארט מטיימס סקוור בניו יורק - למשכנות שאננים בירושלים

עשרות אמנים ישראלים ובינלאומיים משתתפים בתערוכת וידאו ארט, שהחלה את דרכה בהקרנת חוצות בטיימס סקוור, ביוזמת אשת העסקים צילי צ׳רני, ומוצגת כעת בגלריה דואק במשכנות שאננים

בגלריה דואק במשכנות שאננים נפתחה לפני כשבועיים תערוכת וידיאו ארט בינלאומית, שהגיע ממקור לא רגיל: ״24:7״ הוא רצף של יצירות וידיאו ארט של אמנים בינלאומיים, שהוקרן במשך חודש שלם, בדצמבר 2017, בהקרנת חוצות על גבי בניין ״טיימס סקוור 10״, בפינת הרחובות 41 וברודוויי בניו יורק.  הפרויקט יצר רצף הקרנה של עשרות אמנים מכל רחבי העולם, וביניהם ניכרה נוכחות דומיננטית של אמנים ישראלים. בין היתר ההקרנה העמידה במבחן את כוחה של האמנות לערב את הציבור, להביא את האמנות לקהילה, על ידי חשיפה מתמשכת ובלתי נעזרת, לעוברים ושבים במרחב הציבורי ההומה.

הפרויקט הוא חלק מ־ZAZ10TS – יוזמות תרבות המשלבות מגוון צורות אמנות בבניין המשרדים ״טיימס סקוור 10״ בניו־יורק.  את הפרויקט יזמה צילי צ׳רני, בעלת הנכס ופעילה בתחום האמנות.  לארגונו חברו עמותת ארטיס המעודדת הצגת אמנות ישראלית בעולם, איילת דניאל אלדובי, Danspace Project, תמר דרזדנר , תמר אטון ונעמי לב. 

אנטוניה רייט

בן הגרי

״העין שלנו כבר רגילה למסכים ולצבעים מרצדים, אבל זה נראה אחרת כשיושבים מול המסך בבית. ברחוב קורה משהו מרתק: לוקח זמן להבין שלא מדובר בפרסום״

״היוזמה החלה מכך שעמדו לרשותנו מסכים, שהותקנו לשימוש העסקים בבניין, והיינו צריכים לבחון אותם בתקופת הרצה״, מספרת צ׳רני. ״בזמן הקצר שעמד לרשותי פניתי למספר גופים ואוצרות ונאספו עבודות של 47 אמנים, שהוקרנו בלופ.

״במהלך ההקרנה בטיימס סקוור מדי פעם השתנה הסדר, כדי שכולם יזכו לחשיפה אופטימלית. לקחנו בחשבון את העובדה שתשומת הלב משתנה במשך היממה, הקהל משתנה, מזג האוויר משפיע, האור משתנה. אבל היה מרגש לראות אנשים נעצרים וקולטים שאלה לא פרסומות.

״העין שלנו כבר רגילה למסכים ולצבעים מרצדים, אבל זה נראה אחרת כשיושבים מול המסך בבית ולעומת זאת ברחוב זה נראה פנטסטי. וקורה משהו מרתק: חלק מהסרטים אמנם נראים כמו פרסומת ברמת הפקה מאוד גבוהה, וזה מבלבל כי לוקח זמן להבין שלא מדובר בפרסום, קודם כל אנשים מחפשים מה מפרסמים כאן. יש כאלה, בעיקר סרטים ישנים יותר, שנראים כמו משהו שהולך לאחור ואו בקצב אחר לגמרי, כאילו משהו נרגע, נעצר פתאום. יש עבודות מאוד אורבניות״. 

צילי צ׳רני

תמר אטון

אלינור מילצ׳ן

במשכנות שאננים עברה התערוכה הסבה והיא מוצגת בחלל פנים. התערוכה פתוחה לציבור בכל ימות השבוע בין השעות 10.00־20.00.

אמנים משתתפים: אוהד פישוף, אורי קצנשטיין, אמי קושבין, אווה דוידובה, אורית בן שטרית, אייקו אוטק, אלינור מילצ׳ן, אנטוני זכרי, אנטוניה רייט, בן הגרי, ג׳ונתן אהרנברג, גיל יפמן, ג׳סיקה סגל, דנה לוי, דוויל כהן, דומיניק פאול, טורה לופז, טלי קרן, לאורה ברנסטיין, ליאור שביל, מלין אברמסון, מרטין קרסלס, מלינדה רינג, ננדיפה מנטמבו, נועה יקותיאלי, עדן אורבך עפרת, פרנק לסבוס, קיישה סקרביל, קריסטין מק׳לבר, רן סלוין, רונה יפמן, שרון בלבן, תמר אטון.

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden