כל מה שחשוב ויפה

לוגואים מעופפים באוויר

את הלינק הבא מצאתי בקולקטיב האחרון (מס' 242) עם ההפנייה הבאה: "מאט סייבר מצלם שלטים גבוהים ומסיר את העמודים בעיבוד דיגיטלי. התוצאה מוזרה, אבל מדגישה את המעמד הדתי של מותגים בסביבה בה אנחנו חיים". זה בדרך כלל מסוג הלינקים שאני נוטה לוותר עליהם. אין סיכוי שאני אצליח לעבור על כל הלינקים שם, ותמיד אני מרגיש שאני מפספס המון דברים, אבל הפעם החלטתי לבדוק במה מדובר – ואכן, התוצאה בהחלט מוזרה.

סייבר כותב באתר על הפרוייקט שלו (באינטרטפציה חופשית שלי): "את השלטים האלו הניצבים על עמודים מאד גבוהים אנשים אמורים לראות ממרחק רב. לעיתים קרובות העמודים הם כה גבוהים עד כדי כך שהשלטים שבראשם המזדקרים במלוא גודלם הם בעלי נוכחות כה מרשימה, מה שמסייע להם להעביר את המסר שלהם. המחיקה הדיגיטלית של העמודים מדגישה את האפקט שיוצרים השלטים, ובנוסף מנתקת אותם מהאדמה ובכך גם מהמציאות. יחד עם זאת, למרות שברוב התמונות לא רואים את האדמה, מצויים בהן סימנים המעידים על קיומה כמו צמרות עצים, עמודי תאורה, בניינים ועוד. מחיקת העמודים מעניקה לשלטים שכבות נוספות של משמעות. כפסלים שצפים באוויר, הם נטענים במשמעות דתית, רוחנית, על טבעית או אפילו כזאת של יצורים מהחלל החיצון. פועל יוצא מכך הוא חיזוק התחושה שהשלטים מייצגים משהו שהוא מעבר לשליטה וההבנה שלנו, ומצליחים להשפיע עלינו בדרכים משמעותיות וחשובות יותר ממה שאנו מייחסים או מודעים להן".

סייבר מיטיב לתאר את הפרוייקט שלו ואת התוצאה המתקבלת כתוצאה ממעשיו. בעולם שבו שלטי החוצות מנסים לתפוס את תשומת לבנו הוא מצליח באמצעות מניפולציה באמת פשוטה, גם אם לפעמים מורכבת מבחינה טכנית, להעלות אותם לדרגה אלוהית עוד יותר ממה שלפעמים הם מתיימרים להיות. גם אם האמירה היא כבר די בסיסית וגם אם הוא לא הראשון שאומר את זה, סייבר מצא דרך מאד מרשימה מבחינה ויזואלית להראות את זה. כרגע כל מה שחסר זה יזם שיקפוץ על הרעיון וימצא את הדרך לבצע את פעולת המחיקה גם בעולם האמיתי, ולא ירחק היום ונראה באוויר עוד ועוד לוגואים מעופפים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

2 תגובות על הכתבה

  1. סֵג

    אפשר כבר היום לכתוב בשמיים עם כמה מטוסים שמניחים עננים על מטריצה דימיונית. ראיתי תמונות של זה ברשת לפני כמה חודשים, וזה נראה די מפחיד.. וגם די מרתק. זה פרסומת שמכסה חלק מאסיבי מהשמיים. השלב הבא הוא לרסס פרסומות על הרשתית שלנו(R).

  2. יובל

    נשמע באמת מפחיד. יש לך לינק לזה במקרה? הייתי שמח לראות איך זה נראה

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden