כל מה שחשוב ויפה
רובי בקל בגלריה P8. צילומים: גלריה P8

הרשימה המשותפת 29.8.19

לילה של יצירה חיה במוזיאון חיפה לאמנות; מימדים של אמנות במציאות רבודה בקן הקוקיה; מאתגרים את היררכיית הגלריה ודורשים את זכות הציבור לגעת בגלריה ND; רובי בקל מציג ציורי נוף אורבני באבק ובצבעי שמן בגלריה P8

יצירה חיה במוזיאון חיפה לאמנות

אירוע פקטורי #6 יתקיים הערב (חמישי, 29.8) במוזיאון חיפה לאמנות, החל מהשעה 20:00. במהלך הערב יוצגו עבודות מיצב ופרפורמנס חי. בין המשתתפים באירוע תוצג עבודת הסאונד של חגי אייזנברג, המגוללת טריפ חדשותי בן 24 שעות; מכונת Fake Truth של צילה חסין וכרמל ברנע ברזנר ג׳ונס, אספה חדשות כוזבות מהרשת על סליל דפוס ארוך, ותזמין משוררים להציגן מחדש כאמיתות; עבודת הווידאו והמיצג ״נצחון השמש העולה״, מאת דניאלה מרוז, דורין עמיצור ונעמה פז, תציג אתלטים אולימפיים בדיוניים הכלואים בתנועה חזרתית; עבודת המחול False Gods תביע אסופת דימויים מתפרקים ונבנים מחדש, והמיצג ״בנות בצריח״ יעשה סדר בתפר שבין אמנות מגויסת לאמנות דקורטיבית.

Count the Clouds, גיל זבלודובסקי, מתוך תערוכת מציאות רבודה בקן הקוקיה

FalafelPron, שיראל מוטהדה

Iranz, גלעד בר

Structures in Flow-Motion, יעל פרי ומיכל חרמון

מימדים רבודים בקן הקוקייה

שנה לאחר שהוצגה התערוכה הראשונה של אמנות במציאות רבודה בישראל, תפתח הערב (חמישי 29.8 בשעה 19:00) התערוכה הקבוצתית Dimensions בקן הקוקיה ביפו. 30 אמני וידאו ארט ישראלים יציגו פרשנות לעבודתם, בכלים החדשים שמאפשרת האמנות במציאות רבודה. העבודות החדשות, שיצרו אמנים יחידים וקבוצות של אמנים שחברו יחדיו, משתמשות בהצבת אלמנטים בחלל הגלריה הפיזי כפתח לחללים אלטרנטיביים שמתקיימים בממד הווירטואלי. המעבר בין רבדי המציאות – הפיזית והווירטואלית – מתאפשר בעזרת אפליקציית artvive, ומזמין את הצופים להפעיל את האמנות ולתעד את מסעם בתוך העבודות.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

משתתפים: אלה מוסרי, אלי חדד, אליסיה שחף, אסף עבדת, גיל זבלודובסקי, גילי לוין‎, גילעד בר, גליה לוז, דנה קרייסברג, ויקטוריה לרנר, חלי כהן, ינון אביאור, ירון פור, לי ואלישקה עוז Talia La Lia, ליבי קנטור, רות שאולי, ליתאי פלטן, מיכל סבר, עדן אופיר, נוי בהר, משה גלבוע, נדיר גיל חרל״פ, ניר עובדה, ענת מוס, צוּר עיטם עמיחי, צליל בנדריהם, רז רייביץ, רמי רחמים אלעל, שיראל מוטהדה, ינאי מטרסו, ענת אפרתי.

אוצרות וליווי אמנים: אור עדני, עופר ארמן (קן הקוקיה), אמיר שלם, רן גפן (OMA). עבודות המציאות הרבודה יוצגו בגלריה עד ה־4.9. עבודות וידאו ארט יוקרנו על חוץ המבנה בשעות הלילה עד ה־30.11.

רובי בקל, ציור אבק

רובי בקל בגלריה P8

נקודת ציון, תערוכת היחיד של רובי בקל שאצר גלעד אפרת, מוצגת בגלריה P8 עד ה־7.9. בתערוכה מוצגות שתי סדרות של עבודות העוסקות בנוף האורבני: ציורי אבק וציורים בצבעי שמן. בקל מצייר את נופי ילדותו ונעוריו באור יהודה ובתל אביב, מתוך צילומים שצולמו במצלמת פילם בפורמט בינוני. אלו ציורי אבל וקינה, ציורים המייצגים בשפתם ובחומריותם את חוסר היכולת לתפוס את החוויה האינטימית, את חלוף הזמן וההקשר האישי שיש לבקל עם המקומות הללו. עבודותיו הן ניסיונות להיאחז בקיים ולשמר אותו, באזורים גנריים מוכרים ושקופים, דרך דימויים נוסטלגיים שנמצאים בתהליך של התפוררות והיעלמות.

זכות הציבור לגעת בגלריה ND

תערוכות, בין אם במוזיאונים או בגלריות, מתאפיינות במבנה היררכי קבוע, המפריד בין האמנות, האמן והצופה; מערכת משטרית שמכפיפה את הצופים, ממשטר את התנהגותם וממקמת את האמן ויצירתו במרחב נפרד. האמנות המוצגת נחצצת על־ידי גבול שאינו נראה. האם הגבול מוגדר רק מתוך דאגה לבטחון היצירה, או שמא הוא מגן על מעמדו של מעשה האמנות כנשגב? ״זכות הציבור לגעת״, תערוכה חדשה שאוצר דורון פישביין בגלריה ND ברמת גן, מבקשת להציף שאלות על מקורותיה ושורשיה של המערכת ההיררכית שבין האמנות לצופה. האמנים בתערוכה מבקשים להעמיק במשמעותה של מערכת הגבולות הזו, להפר אותה ולשבשה.

התערוכה תפתח ביום שלישי, 3.9, בשעה 20:00. משתתפים: לוסי אלקויטי, מיכאל בן אבו, ג׳ניפר בלוך, דורית פיגוביץ גודארד, דניאל דוידוביץ, אייל כץ, שלמה כץ, אלה סלומון, דורון פורמן, צביקה קנטור, רוני ראובן, אסף רהט, אבי רוזן, רונית רוט חדד. במקביל יוצגו בגלריה ארבעה קירות אמן, אותם אוצרת רונית רוט חדד. משתתפים: יונתן הירשפלד, שרון פידל, אריק ונטורה ואוסנת אוליבה.

שרון פידל

אריק ונטורה. צילום: מ״ל

אוסנת אוליבה. צילום: מ״ל

יונתן הירשפלד. צילום: מ״ל

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

 1. רותי ארז

  אני בתה של אטלטית העבר ויקטוריה לרנר.
  התרגשתי למקרא הכתבות.
  מודה לכם על כך.
  מעונינת לקבל כל פרט נוסף על אימי.
  תודה מראש
  רותי ארז

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden