כל מה שחשוב ויפה
ספא סינרגיה. צילומים: שי גיל

מידע פנים // מירון לוי

האדריכל מירון לוי תכנן מבנה אקולוגי לספא בעין גדי, שייטמע בסביבה הטבעית וישתלב בנוף המדברי, בהשראת המבנה העגול של הורדוס

שטח פרטי

אדריכל מירון לוי, בן 53, גר בתל אביב באזור הצפון הישן.
פייסבוק / אינסטגרם

מפרט טכני

ספא סינרגיה במלון עין גדי. 1,300 מ״ר על גבעה הצופה על המפגש בין נחל ערוגות וים המלח.

הפרטים הקטנים

מיקום הספא במדבר היה האלמנט המרכזי בתכנון המבנה, במטרה לתכנן מבנה שישתלב בסביבה הטבעית וייטמע בתוכה. אנשים הולכים לספא כדי להירגע ולהתנתק מחיי היום־יום שלהם, ובעיניי המדבר הוא המקום האופטימלי לחוויה מסוג זה. את ההשראה לרעיון התכנוני שאבתי מארמון הורדוס במצדה; הרשים אותי במיוחד המבנה העגול במתחם, שניצב בקצה הצוק ובאמצעות גיאומטריה פשוטה מתמזג איתו. באופן דומה, הספא מבוסס על קו שעוקב אחר תוואי הטופוגרפיה של ההר, ומשלב בין הטבע לבין מעשה ידי האדם.

מירון לוי. צילום: חמוטל לוי

המדבר מייצר גם אתגרים מבחינת האקלים השורר בו, ועל־מנת ליצור מבנה אקולוגי במידת האפשר בחרנו לתכנן אותו כמבנה מוצלל עם חלל מאוורר ורחב הפונה לכיוון נוף ים המלח. כדי להעצים את התמזגות המבנה עם הסביבה המדברית, נבחרו חומרים טבעיים כמו עץ ואבן, ופאלטת צבעים בגווני המדבר. המכלול העיצובי נועד ליצור חווייה של שהייה שלווה והתמזגות עם הטבע עבור האורחים המגיעים למקום.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

פרט שולי

אין לי בעיה עם טרנדים, בעיניי הם מאלצים אותנו לסדר את הרעיונות שלנו ולחשוב הלאה, על הדבר הבא. ברגע שאלמנט מסויים הופך להיות ״טרנד״ הוא מתחיל להישחק בהדרגה עד שהוא נעלם ומוחלף בטרנד אחר. אני מאמין שבתור מעצבים אנחנו תמיד שואבים השראה מהעבר ומסתכלים לעתיד, וטרנדים הם התוצאה של הסתכלות כזו.

הציור בביתו של מירון לוי. צילום: מ״ל

לפרטים נוספים

הייתי רוצה לעצב ברוח ג׳קסון פולוק. האמנות שלו תמיד עניינה אותי, כי הוא מתעסק ברגשות ראשוניים באופן מאוד פיזי. הטכניקה שלו חיברה בין המודע והתת מודע, בין גוף, תנועה וטקסטורה, וזה נראה לי מעניין ומאתגר לעצב חלל שייתן מקום לדינאמיקה מסוג זה.

פריטים נבחרים

הפריט האהוב, שלאחרונה נכנס אלי הביתה, הוא ציור של חבר יקר ומוכשר. הבחור הוא בריטי במוצאו שעזב לניו יורק, ובתקופה שהוא גר בתל אביב הוא אהב מאד את היכל התרבות ובמיוחד את גן יעקב הסמוך. הוא נהג לשבת שם הרבה ולשאוב השראה, ובציור הזה הוא משלב במרחב הגן נדנדה, מה שלתחושתי מבטא אותו ומקנה לעבודה אופי מיוחד, איזה מגע אנגלי־אירופאי.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים של ״מידע פנים״ לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden