כל מה שחשוב ויפה
מירב פרץ. צילום: Giacomo Nicita

מירב פרץ נבחרה לעמוד בראש המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר

פורטפוליו News: מירב פרץ נבחרה לעמוד בראש המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר. תחליף את יואב זיו שכיהן בתפקיד בשש השנים האחרונות

מירב פרץ, מרצה בכירה בתואר השני לעיצוב ובמחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר, מתמחה בתהליכים של חשיבה יצירתית, בעיצוב ובהוראה בין־תחומיים. במשך השנים עבדה בשיתוף פעולה עם מעצבים תעשייתיים על פרויקטים רבים ללקוחות מתחום התעשייה עתירת הידע בארץ ובעולם, ובהם IDEO, SanDisk, 3Com, Imperva, M-Systems, Citala.

פרץ בוגרת תואר ראשון במחלקה לתקשורת חזותית באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל (זוכת פרס סנדברג על הישגים ייחודיים בתחום העיצוב) ותואר שני מהתוכנית הבין־תחומית באמנויות באוניברסיטת תל אביב. עבודת התזה שלה התמקדה בזיהוי ובניתוח של הקשרים בין פרפורמנס באמנות ובתיאטרון ובין גילויים עכשוויים של פרפורמנס בעיצוב מוצר ביקורתי.

בשנים האחרונות עבדה על פרויקטים ארוכי טווח בשיתוף פעולה הדוק עם מהנדסים ומפתחים, ובכללם פיתוח של מוצר טקסטילי חדשני לתחום ה-DIY; ופרויקט ניסיוני המתמקד בפיתוח של גרפיטי פואטי באמצעות כלים של מציאות רבוּדה (Augmented Reality) בשיתוף פעולה עם המפתח מתן זוהר ומעצבי פונטים (הפרויקט מוצג בפורומים שונים, בין היתר בתערוכה בשבוע התעשיות היצירתיות במינכן, גרמניה).

בשנה האחרונה הציגה את ״בחירות אחרות״, עבודה חדשה בשיתוף המעצב ההולנדי רודי ואן בלקום, בתערוכה ״אקסטרים״, תערוכת העשור של מוזיאון העיצוב חולון; ופרויקט של טקסטיל חכם, פרי שיתוף פעולה ארוך טווח עם CIRTex Shenkar – המרכז לחקר הטקסטיל בישראל ע״ש דוד וברברה בלומנטל. הפרויקט מתמקד בפיתוח מופעים גרפיים דינמיים המוצגים לסירוגין באמצעות קידוד על גבי יריעות טקסטיל. העבודה משלבת טכניקות מסורתיות ומתקדמות, ובהן אריגה ידנית, דפוס רשת, חיווט אלקטרוני וקוד, והיא הוצגה בשבוע עיצוב בירושלים ובברלין.

 במסגרת תפקידיה האקדמיים בשנקר ניהלה והובילה פרץ פרויקטים ייחודיים, ובכללם שבוע מרקחה – שבוע סדנאות משותף לסטודנטים ולסגל מהפקולטות להנדסה ולעיצוב; ניהול אקדמי מטעם שנקר של הפרויקט הבין־לאומי GoGlobal של התואר Innovation Design Engineering IDE המשותף לרויאל קולג׳ (RCA) ולאימפריאל קולג׳ (ICL) מלונדון, שהתקיים במהלך מרץ–אפריל 2014 בישראל ובגדה המערבית.

 לצד הפעילות האינטנסיבית באקדמיה, יזמה והובילה פרויקטים בעלי זיקה חברתית, קהילתית וסביבתית, ובכללם Design in the Middle, פרויקט שנוצר בשיתוף פעולה עם פרופ׳ עזרי טרזי וצוות אוצרים איטלקי. במסגרת הפרויקט נפגשו 30 מעצבים, ארכיטקטים ופעילים חברתיים מרחבי המזרח התיכון לשבוע של עבודה משותפת במוזיאון Maxxi לאמנות המאה ה־21 ברומא והתמודדו עם אתגרי עיצוב רלוונטיים לאזור – מדת ועד דאטה.

״אני שמחה לקראת התפקיד החדש בתקופה של אתגרים גדולים בהוראה ובחינוך – בזום ומחוצה לו״, מסרה פרץ בתגובה למינוי. ״כמעצבת פעילה ומרצה בכירה המתמחה בהוראה, ביזמות אקדמית וביצירה בין־תחומית זה שני עשורים, אני משלבת הבנה קרובה של התחום עם נקודת מבט רחבה הנובעת מהפרקטיקה ומהניסיון הניהולי הרב שצברתי באקדמיה.

״פעילותי בזירות השונות מתאפיינת ביכולת לייצר גשרים ושיתופי פעולה חדשניים ופוריים בין תחומי ידע ומסגרות עשייה והוראה שונות ומגוונות, ואת הרוח הבין־תחומית הזאת אני מביאה איתי למחלקה לעיצוב תעשייתי. במסגרת המחלקה אמשיך לטפח את הקשרים של שנקר עם רשתות אקדמיות בין־לאומיות שמקדמות חדשנות בחינוך וקשרי אקדמיה־תעשייה, ולייצר הזדמנויות חדשות לפעולה למרצים, לסטודנטים ולבוגרים״.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

מפרופסור שיזף רפאלי, נשיא שנקר, נמסר: ״ברצוני לאחל למירב פרץ הצלחה רבה בתפקידה בתור ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי. המסירות של מירב למחלקה ולחינוך, כמו גם ניסיונה המקצועי העשיר והמגוון, לא פסחו על מאות התלמידים שלמדו אצלה לאורך השנים. אני בטוח שהיא הבחירה הטובה ביותר לעמוד בראש המחלקה וכי היא תוביל אותה להישגים חדשים ומרשימים״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden