כל מה שחשוב ויפה

שחר דיויס // Patterns

שחר דיויס מציג במוזיאון ינקו דאדא מחקר בחומר שממנו עשויים דימוי וקול דיגיטליים, כר לביטוי של התת־מודע

הפרטים הטכניים

Patterns, אנימציית מחשב, 14 דקות מאת שחר דיויס; מוצגת בתערוכה שחור־לבן במוזיאון ינקו דאדא. אוצר: יצחק איזי ג׳יברה.

מי אני

שחר דיויס, אנימטור ואוצר.יוצר עבודות וידאו וסרטים אמנותיים וגם סרטי אנימציה מסחריים. בשנים האחרונות פעלתי כאוצר אנימציה במסגרת גלריית המקרר יחד עם בת־זוגי איריס פשדצקי, ובפסטיבל אנימיקס שהיה באוגוסט האחרון בסינמטק תל אביב.

העבודה

ב־Patterns ערכתי מחקר בחומר שממנו עשויים דימוי וקול דיגיטליים. התחלתי במסך ריק ובאטומים של הדימוי: פיקסל בודד ודגימת קול בודדת (אחת מתוך 44.1 אלף דגימות בשניה של קובץ אודיו). לאחר מכך צירפתי את האטומים בהדרגה ליצירת דימויים מופשטים ולבסוף ליצירת דימויים פיגורטיביים.

בעבודה אני מתבסס על עקרונות פיזיקליים של המדיום וגם ממציא פסאודו־פיזיקה: לדוגמה, אני משתמש בעקרון שרעש לבן הוא אות שמכיל את כל התדרים ואני ממצה ממנו, באמצעות פילטרים, רצועות תדרים ספציפיות שמשמשות אותי להרכיב קול ותמונה של ים וגלים.

שחר דיויס, Patterns

שחר דיויס, Patterns

בקטע אחר בסרט אני ממציא מעין נוסחה כללית שממנה נוצר היקום הדיגיטלי –
digital world=1pixel·(Blur/Sharpen)^n
ומדגים את הפעולה שלה. כך שיחקתי במשחק יצירה של אמן שממציא לעצמו עולם המתקיים בתוך המחשב עם פיזיקה משלו.

המשחק והמחקר בחומר ובהפשטה היווה עבורי כר לביטוי של התת־מודע. התוצאה היא שילוב של מדיום ושפה דיגיטליים, קרים לכאורה ועולם רגשי הנובע מהם באמצעות דימויים כגון ים, אבא ושיר ילדות.

תעבירו את זה הלאה

הייתי רוצה שהעבודה תוצג בפסטיבל ארס אלקטרוניקה, הפסטיבל החשוב לאמנות דיגיטלית באוסטריה.

birds

פלוס אחד

סרט אנימציה קצר חדש שאני בשלב השגת המימון להפקתו: A Trip to the Woods, סרט אנימציה קצר על מסע רוחני בן יום אחד. הגיבור, בחור בשנות ה־40, מותש מהחיים. יום אחד אחרי ריב גדול עם אשתו הוא טס לבקר חבר טוב בבלגיה ושם הם הולכים ליער ועוברים בו מסע רוחני אל לב הקיום ובחזרה.

במהלך המסע תודעת הגיבור הופכת לתודעה של עלה יבש ולאחר מכן של תינוק. הוא מגלה שבמצב התודעתי הזה, במעין חלום, כמעט הכל נעלם חוץ מהקשר עם הטבע ועם בת הזוג שלו. מתוך מצב קיומי בסיסי זה הוא מתחיל מסע התבגרות מרוכז שבו הוא רוכש מחדש את השפה ומפנים את חובתו להתמודד עם האתגרים של חייו.

לבסוף הוא חוזר הביתה עם ביטחון מחודש בקשר עם אשתו ועם חיבור חזק למהות הקיום שלו. נחוש להתמודד עם האתגרים שלפניו. הסרט יבוצע בטכניקת סטופ־מושן בפחם. מצורפות סקיצות מתוך הסטוריבורד.

A Trip to the Woods

A Trip to the Woods

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden