כל מה שחשוב ויפה
רמי מימון. צילום: אלעד שריג
רמי מימון. צילום: אלעד שריג

רכישות חדשות לאוסף האמנות הישראלית של מוזיאון תל אביב: 49 עבודות בכ־1.3 מיליון שקל

פורטפוליו News: הינדה וייס, אולגה קונדינה, מריה סאלח מחמיד, אורי גרשוני, מיכאל ליאני, בין העבודות שנרכשו לאוסף המוזיאון

49 עבודות של אמניות ואמנים ישראליים נרכשו בשנה האחרונה לאוסף מוזיאון תל אביב, בהיקף כספי של 1.3 מיליון שקל. חברי קבוצת הרכישה של מוזיאון תל אביב לאמנות ״בוחרים אמנות״, רכשו 12 עבודות של 11 אמניות ואמנים ישראלים, עבור אוספי האמנות של מוזיאון תל אביב, במסגרת פעילות הקבוצה ב־2022. עבודות אלו נוספו ל־15 עבודות של אמנות ישראלית עכשווית שרכשה הקבוצה עבור אוספי המוזיאון ב־2021. רבות מיצירות אלה מוצגות בימים אלה בתערוכת האוסף הישראלי ״דמיון חומרי״.

לדברי מנכ״ל המוזיאון טניה כהן־עוזיאלי: ״הקרנות וקבוצות הרכישה מאפשרות למוזיאון תל אביב להעשיר את אוספי הקבע שלו באמנות ישראלית עכשווית מצוינת ומגוונת, ומבטאים את המחויבות העמוקה של המוזיאון לשדה האמנות בישראל״.

הינדה וייס. צילום: מ"ל

הינדה וייס. צילום: מ"ל

ליהי תורג'מן. צילום: ליאת אלבלינג

ליהי תורג'מן. צילום: ליאת אלבלינג

גיא גולדשטיין. צילום: טל ניסים

גיא גולדשטיין. צילום: טל ניסים

השנה נרכשו במימון קבוצת בוחרים אמנות עבודות של משה גרשוני, אפרת נתן, עבד עאבדי, אירה אדוארדובנה, הינדה וייס, רות פתיר, גיא גולדשטיין, יקירה אמנט, ליהי תורג'מן, רמי מימון, שבתאי פינצ'בסקי. בשנת 2021 נרכשו לאוסף המוזיאון עבודות של מריה סאלח מחמיד, אלה ליטביץ, אורי גרשוני, גדעון גכטמן, הדס סט, מיכאל ליאני, אורית סימן טוב, דגנית בן אדמון ואולגה קונדינה.

קבוצת הרכישה של מוזיאון תל אביב בראשות יעל בראון ובניהולה של עו״ד דינה פפו, ראש אגף קשרי ציבור במוזיאון, נוסדה בשנת 2013, במטרה להרחיב ולעדכן את אוספי המוזיאון – אוסף האמנות הישראלית, אוסף הרישום וההדפס ואוסף הצילום – בעבודות אמנות ישראלית עכשווית. הבחירות והחלטות הרכישה נעשות בעקבות הנחיה מקצועית של אוצרות המוזיאון.

birds

ביוזמה נוספת, הקרן ע״ש יונה אתינגר הווארד גילמן לרכישה של אמנות ישראלית רכשה תשע יצירות של האמניות והאמנים: גדעון גכטמן, יהודית לוין, נעמה צבר, יהושע (שוקי) בורקובסקי, אבי סבח.

קבוצת התורמים Artseed.il, שרוב חבריה מתחומי ההייטק, התגבשה בעקבות משבר הקורונה, ביוזמת שמעון שוקן, דיקן מייסד של בית הספר למדעי המחשב במרכז הבינתחומי הרצליה. הקבוצה רכשה לאוסף המוזיאון יצירות של 10 אמניות ואמנים: יעל אפרתי, אסף אלקלעי, מתן גולן, שיה חזן, חן כהן, אנה לוקשבסקי, סאהר מיעארי, רני פרדס, שי לי עוזיאל, עלמה שניאור. את העבודות בחרה ועדה מקצועית של אוצרות המוזיאון.

אפרת נתן. צילום: מ"ל

אפרת נתן. צילום: מ"ל

משה גרשוני. צילום: מ"ל

משה גרשוני. צילום: מ"ל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. ליה

    רות פתיר אמנית גרועה! אם לא אמא ואבא שלב לא הייתה נכנסת בשערי המוזיאון ובכלל

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden