כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // מחול בהשראת ליאונרד כהן וארכיון פרפורמטיבי בתיאטרון תמונע

HITS VOL.2: מכון טכנולוגי חולון בבית אריאלה; Dance Me: בלט ג׳אז מונטריאול בבית האופרה; דוגמה 4.8: ארכיון פרפורמטיבי בתיאטרון תמונע; טדי קולק: אבי מוזיאון ישראל: השקת הספר; מצלמים ורוקדים: חגיגה של צילום ותנועה בקיבוץ געתון

HITS VOL.2 // מכון טכנולוגי חולון בבית אריאלה

ליין אירועי ההשראה של המחלקה לתקשורת חזותית במכון טכנולוגי חולון חוזר לערב נוסף בסלון העירוני בבית אריאלה. ביום רביעי (17.5) תארח הספריה בשנית את ליין אירועי ההשראה עם מיטב להיטי העיצוב, בהובלת המעצב בוב אוראל וראש המחלקה צחי דינר. בתוכנית שלוש הרצאות מרתקות של מיטב המעצבים שיעסקו בארט, ויז׳ואל אימפקט, סטייל, והאש שבוערת בנו לבעוט ולחדש. ישתתפו: אורי קינן, רעיה כהן, אלמוג סלע ואיתמר תורן (true twins).


Dance Me // בלט ג׳אז מונטריאול בבית האופרה

להקת בלט ג׳אז מונטריאול (Ballets Jazz Montréal) מגיעה לסדרת הופעות (17-21.5) בבית האופרה בתל אביב. מדובר באחת הלהקות המובילות בעולם המחול המודרני, שתופיע ביצירתה Dance Me – מחווה בהשראת יצירתו של ליאונרד כהן – מי שהפך לשגרירה הדגול ביותר של מונטריאול עיר הולדתו והעיר בה פועלת הלהקה. הלהקה מגיעה שוב לארץ אחרי שבביקורה הקודם היו ההופעות כולן סולד אאוט.

היצירה, שזכתה לאישורו של כהן עוד בחייו אך הוא לא הספיק לראותה, היא מחווה תנועתית שבמרכזה מחזורי הקיום האינסופיים כפי שתוארו בשיריו ולחניו של האמן. הערב משלב בעזרת צוות מעצבים מהשורה הראשונה, אלמנטים נופיים, חזותיים, מוזיקליים, דרמטורגיים וכוריאוגרפיים ריקוד, מוזיקה, תאורה, סצנוגרפיה ווידאו – כולם מתאחדים עם שיריו האלמותיים של ליאונרד כהן.

בלט ג׳אז מונטריאול. צילום: Marc Montplaisir

בלט ג׳אז מונטריאול. צילום: Marc Montplaisir


דוגמה 4.8 // ארכיון פרפורמטיבי בתיאטרון תמונע

ֿדוגמה 4.8, מופע משותף ליוצרים ויוצרות מתחומים שונים, יתקיים בשישי ושבת (19-20.5) בתיאטרון תמונע (אוצרת: עינת ויצמן; חוקר: אדם רז בשיתוף מכון עקבות). היוצרים יגיבו בכלים אמנותיים על מסמכים רשמיים של המדינה בנושאים של הריסות בתים, הקו הירוק במפות, אלימות המדינה כלפי אזרחים, מסמכים על דיכוי אוכלוסייה, צנזורה על אמנות, שביתות רעב של אסירים פוליטיים, שיבה לכפר שנכבש ועוד. ישתתפו: אולגה גולצר, חנאן אבו חוסין, מיכל סממה, תאמר נאפר, אדם אוריאל רוף, מאיר טאטי, פדדא זידאן, מאירה אשר, עלא חליחל (בהשתתפות: נינה קוטלר ורן אפלברג).

מתוך העבודת אנימציה של אולגה גולצר

מתוך העבודת אנימציה של אולגה גולצר


birds

טדי קולק: אבי מוזיאון ישראל // השקת הספר

אירוע השקת הספר ״טדי קולק: אבי מוזיאון ישראל – פרקי זיכרונות״ מאת מרטין וייל יתקיים ביום שלישי (16.5) במוזיאון ישראל בירושלים. בשיחה עם דניאלה שלו, האוצרת ומנהלת המחלקה לתוכניות תרבות והעשרה, יספר וייל על דמותו האגדית של קולק, ראש העיר המיתולוגי של ירושלים, שהקמת מוזיאון בינלאומי בעיר היתה חזונו, והוא גם זכה להגשימו. וייל, שעבד לצידו של קולק בימי המוזיאון הראשונים, חושף בספרו סיפורים ואנקדוטות מאחורי הקלעים של המבצע הלאומי המרשים.


מצלמים ורוקדים // חגיגה של צילום ותנועה בקיבוץ געתון

להקת המחול ״קיבוצית 2״ תקיים ביום שישי (19.5) בוקר חוויתי שכולו תנועה וצילום בכפר המחול הבינלאומי בגעתון, ביתה של להקת המחול הקיבוצית. באירוע תוכלו ללמוד איך לוכדים את הרגע, כיצד מקפיאים תנועה ומה נדרש כדי להעביר רגש וסיפור דרך התמונות. אחרי שחרור העדשה והגוף במפגש תנועה קצבי עם רקדני הלהקה, תתקיים התכנסות לצפייה משותפת בתמונות שצולמו, הכוונות וטיפים נוספים. האירוע יתקיים במסגרת פסטיבל אביב של זמן גליל מערבי וינחה אותו אופק רון כרמל, מורה דרך וצלם במגזין מסע אחר, עורך סדנאות צילום מטיילות (ומרקדות) ברחבי הארץ.

מצלמים ורוקדים. צילום: סול אברון

מצלמים ורוקדים בגעתון. צילום: סול אברון

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden